Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Nett 10:14, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
szemusia napisał(a)


Wcale się nie dziwie, ze to ulubiony widok - też bym się ciągle gapiła

Aneta, a jaką masz szeroką tę rabatę? Mnóstwo na niej zmieściłaś
Cudne te hortki...


Beatko ja mam działkę po skosie, więc ta rabata w najwęższym miejscu ma ponad 2,5m szerokości a później się rozszerza do ponad 4m. Tam hortki są już w dwóch rzędach żeby ukryć ten skos.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 10:15, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
AnnaCh napisał(a)
Piękne te Twoje kolory jesieni

Dziękuję Aniu.

Teraz czas pomyślec o kolorach na wiosnę bo już czas na cebulowe
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 10:22, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
malgol napisał(a)
O! Jesteś Anetkoze snu jesiennego się zbudzilas? piękne hortki I rozchodniki.bardzo mi się podobają zatopione w piorkowkach piękne


Gosiu Kochana
Rzeczywiście mało mnie na O, bo niewiele się w moim ogrodzie dzieje. Skupiłam się na innych rzeczach w życiu, a ogród jedynie staram się utrzymywać w dobrym stanie. Zadnych zmian, żadnych rewolucji. Po prostu patrzę na to co rośnie, jak zmienia się ogród jesienią, więc nie ma co pokazywać i się udzielać. Ale zaglądam do innych, staram się być na bieżąco w ulubionych wątkach Czyli w Twoim również. I czekam na rabatę szałwiowo trawiastą
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malgol 10:25, 13 paź 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ciesze się,że jesteś i zaglądasz No rabata trawiasto szałwiowa najlepiej jakby zrobiła się sama Ja nie wiem jak to połączyć ,żeby było tak jak mi się spodobało u Kolezanki na O. Zobaczymy wiosną...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Nett 10:32, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
malgol napisał(a)
Ciesze się,że jesteś i zaglądasz No rabata trawiasto szałwiowa najlepiej jakby zrobiła się sama Ja nie wiem jak to połączyć ,żeby było tak jak mi się spodobało u Kolezanki na O. Zobaczymy wiosną...


A jakie trawy Gosiu chcesz tam dać? U Reni są Amazon Mist. Ja też je mam na kulkowisku i jestem z nich zadowolona. Są zimozielone i ładnie przetrwały zimę. Już w drugim sezonie ładnie się rozrosły, porozkładały i dają jasne plamy pod drzewami. A Ty o jakich myślałaś?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 10:42, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
I jeszcze kilka zdjęć, które się gdzieś zgubiły-żeby się już nie gubiły
Jeżówki Green Jewel- zachwyciły mnie w tym roku i polecam je każdemu. Wszystkie inne już przekwitły i zapomniałam o nich, a te wciąż piękne.


____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malgol 10:43, 13 paź 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
no właśnie nie wiem...na pewno chciałabym tam stipę bo to jedno z niewielu u mnie słonecznych w miarę miejsc i Stipa dobrze tam rośnie. A Amazon Mist tez bardzo mi się podobają i nawet mam 3 szt . na próbe w tym sezonie kupiłam bo myślałam,że problem będzie z zimowaniem...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Nett 10:47, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Hortensje i rozchodniki nabierają purpury




W tle kocimiętka- wciąż kwitnąca i tawułki Golden Princess, które zaczynają też się przebarwiać na czerwono.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 10:51, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
malgol napisał(a)
no właśnie nie wiem...na pewno chciałabym tam stipę bo to jedno z niewielu u mnie słonecznych w miarę miejsc i Stipa dobrze tam rośnie. A Amazon Mist tez bardzo mi się podobają i nawet mam 3 szt . na próbe w tym sezonie kupiłam bo myślałam,że problem będzie z zimowaniem...


A widzisz Gosiu, a ja co do stipy mam mieszane uczucia. W pierwszym roku mnie zachwycała, w drugim (bo u nas zimuje), na początku sezonu byla piękna, ogromna, ale bardzo szybko zaczęła się pokładac i właściwie od sierpnia leży, z taką suchą górą- nawet ją wiązałam żeby bardziej stała, ale nie wygląda to pięknie. W dodatku wokół jest tyle siewek, że ostatnio musiałam porządnie przegrabić, bo miałam wrażenie że zrobiła się wartswa darni z tych siewek i nie przepuszcza wody innym roślinom.
Ale to może tylko u mnie.
Z Amazon Mist miałam odwrotnie. W pierwszym roku takie sterczące kępki, a w drugim długie włosy się zrobiły, rozłożyste, podobają mi się
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malgol 10:51, 13 paź 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Piekne to połączenie To vanilki?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies