Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

anbu 11:49, 13 paź 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Oj pięknie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Nett 11:50, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
malgol napisał(a)
ja nie rozumiem skąd u Ciebie taki intensywny kolor tych Limek? Moje lekkie rumień tylko mają a tak jak Twoje to przebarwiają się u mnie Vanilla Fraise.

A co do trawek to jeśli to nie kłopot to wolałabym wiosną.Teraz musiałbym wsadzić byle gdzie a wiosna znowu przenosic...mogłyby to mocno odchorować albo nie przezyc


Nie ma sprawy Gosiu. Zapraszam więc wiosną
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 11:50, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
anbu napisał(a)
Oj pięknie

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malgol 11:52, 13 paź 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Super Dzieki
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Nett 12:17, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
ren133 napisał(a)


Aneta A pokazałabyś ten skos żeby było wyraźnie widać bo zastanawiam sie u siebie nad takim rozplanowanie hortensji i nie wiem czy to sie sprawdzi
Jaka jest długość hortensji na prosto i po skosie? ile szt tam masz?


Reniu przeszukałam zdjęcia ale nie mam takiego, które pokazałoby dobrze ten skos. Na tym poniżej jak spojrzysz na linię tuj, to zobaczysz że zwęża się do środka. Dlatego zrobiony jest "ząb" rabaty aby był układ linii prostych. W najszerszym miejscu hortki są podwójnie. Ja mam w sumie tam 6 sztuk, sadzone co około 80-100 cm ( tak żeby mi z buczkami nie kolidowało).


A schematycznie wygląda to tak:
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malgol 12:46, 13 paź 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale pięknie się to miejsce rozrosło od tego czasu co widziałam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
ren133 12:53, 13 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Nett napisał(a)


Reniu przeszukałam zdjęcia ale nie mam takiego, które pokazałoby dobrze ten skos. Na tym poniżej jak spojrzysz na linię tuj, to zobaczysz że zwęża się do środka. Dlatego zrobiony jest "ząb" rabaty aby był układ linii prostych. W najszerszym miejscu hortki są podwójnie. Ja mam w sumie tam 6 sztuk, sadzone co około 80-100 cm ( tak żeby mi z buczkami nie kolidowało).


A schematycznie wygląda to tak:


Myślałam, że skos jest od trawnika ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Nett 13:10, 13 paź 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
ren133 napisał(a)


Myślałam, że skos jest od trawnika ...


Pierwszy układ rabat był równoległy do ogrodzenia, czyli trawnik i był po skosie i nie wyglądąłoto dobrze. Ale na mniejszej przestrzeni, jako rabata może być całkiem fajnie. A masz jakiś rysunek/zdjęcie gdzie chcesz to zrobić? Bo nie widziałam.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
szemusia 20:06, 13 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Nett napisał(a)


A widzisz Gosiu, a ja co do stipy mam mieszane uczucia. W pierwszym roku mnie zachwycała, w drugim (bo u nas zimuje), na początku sezonu byla piękna, ogromna, ale bardzo szybko zaczęła się pokładac i właściwie od sierpnia leży, z taką suchą górą- nawet ją wiązałam żeby bardziej stała, ale nie wygląda to pięknie. W dodatku wokół jest tyle siewek, że ostatnio musiałam porządnie przegrabić, bo miałam wrażenie że zrobiła się wartswa darni z tych siewek i nie przepuszcza wody innym roślinom.
Ale to może tylko u mnie.


Nie tylko u Ciebie - wszędzie
Stipa wg mnie najłladniejsza jest w pierwszym roku - zieloniutka, sztywna, zwiewna jednocześnie. W drugim roku o wiele szybciej dojrzewa(zakwita), w czerwcu chyba już, staje się ogromna i pokłada się. Po deszczu to już masakra. Ja wtedy takie delikwentki króciutko tnę. Szybko odbijają na nowo i znów są zielone.
Ale zdecydowanie lepiej wyglądają młode, więc najczęściej z tych młodziutkich siewek, które przezimowały wybieram najładniejsze i podmiankę robię
U mnie też sieje się jak głuuupia...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Iwk4 20:23, 13 paź 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anetko, jakie rozchodniki masz przy limkach? Wydają się dwukolorowe...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies