Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

wiklasia 21:02, 05 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
- co tak przekrzywiasz głowę w prawo i w lewo przed tym komputerem?
- a, podziwiam ogród Nett.
Wrzuciła nowe zdjęcia.

Cudnie Twój ogród dojrzał przez te lata.
Te derenie, o których piszesz muszę sobie przypomnieć. Lecę przewertować wątek, by zobaczyć je w letniej odsłonie.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
malgol 22:48, 05 lis 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ależ pieknie Anetko I jak jeszcze wszystko Ci kwitnie, niczym latem u mnie już jesień niestety
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
magnolia 08:31, 06 lis 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ślicznie Nett!
Widać że tez mieliście to cudne słońce którym się cieszyliśmy
____________________
Nett 09:31, 06 lis 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
wiklasia napisał(a)
- co tak przekrzywiasz głowę w prawo i w lewo przed tym komputerem?
- a, podziwiam ogród Nett.
Wrzuciła nowe zdjęcia.

Cudnie Twój ogród dojrzał przez te lata.
Te derenie, o których piszesz muszę sobie przypomnieć. Lecę przewertować wątek, by zobaczyć je w letniej odsłonie.


A ja chyba nic o dereniach wcześniej nie pisałam. To taki kolejny błędny zakup początkującego ogrodnika. Nie wiedząc jeszcze, że nalezy kupić Ivory i kupiłam Elegantissimę -4 sztuki . No i choć cięte drastycznie na wiosnę, rosną ogromne. Albo oddam sąsiadce albo pójdą przed płot, bo tam dużo słońca będą miały.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 09:32, 06 lis 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
malgol napisał(a)
Ależ pieknie Anetko I jak jeszcze wszystko Ci kwitnie, niczym latem u mnie już jesień niestety


Ja też już mam jesień. Gdzieś tam ostatnie jeszcze tylko wspomnienia lata zostały. Ale taką złotą jesień, skrzącą kolorami i ze słoneczkiem to lubię.

Z typowo letnich klimatów, to pelargonie na parapetach kwitną na całego
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 09:35, 06 lis 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
magnolia napisał(a)
ślicznie Nett!
Widać że tez mieliście to cudne słońce którym się cieszyliśmy


Bardzo dziękuję i ogromnie się cieszę, ze Ci się podoba. To dla mnie ogromne wyróżnienie
A weekend tak, był piękny. Więc w ogrodzie sprzątanie bylin, liści i ostatnie cebulki dosadzone. No i nie mogłam sobie odmówić tych zdjęć.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 09:42, 06 lis 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
O, przypomniało mi się co Wam miałam opowiedzieć na temat cebulek...

W tamtym roku jak przystało na odpowiedzialnego ogrodnika, wykopałam cebulki tulipanów z każdej rabaty, poukładałam w pudełeczkach i oznaczyłam sobie jakie kolory są w każdym pudełeczku. Trochę ich było, bo rok wcześniej kupowałam tulipany na próbę (bo pierwszy raz), więc były i pełne, i liliokształtne i późne i wczesne, różne, no i różne kolory. W tamtym roku już wiedziałam co mi się podoba, więc dokupiłam już tylko takie, które mi pasowały kolorami. Ale pudełek przez to było kilkanaście.

Po czym ja teraz sobie wyciągam pudełka, a tam tylko 3, wypełnione po brzegi cebulkami. I co się okazało- moja mama stwierdziła, że po co ma tyle pudełek stać, wypełnionych po kawałku jak można zmieścić wszystko w trzech. Jak pomyślała, tak zrobiła

Przez chwilę się zastanawiałam czy je w ogóle sadzić czy nie, ale zaryzykowałam. I teraz jestem bardzo ciekawa tego co będzie na rabatach na wiosnę. Albo mnie porazi ilość kolorów albo da się to znieść.
Tak czy inaczej pozwoli mi to pooznaczać sobie kolorki i później poukładać już tak jak powinny być. Tak więc trzymajcie kciuki
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
malgol 09:51, 06 lis 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No to Aneta mama zrobiła Ci niedzwiedzą przysługę, hi,hi nie zazdroszczę
Trzymam kciuki, żeby Ci cierpliwości nie zabrakło jak będziesz z gąszczu kwitnących tulipanów wyławiać te ,które się podobają
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
wiklasia 10:15, 06 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
ha, ha - historia z mamą świetna
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
magnolia 11:00, 06 lis 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ojej, porządki osób trzecich bywają zgubne.

Ja w sobotę sadziłam cebulki, których sobie nie opisałam- albo są to te, których nie chcę mieć w ogrodzie ( ale dlaczego je trzymam w takim razie), albo to takie, które wykopałam, żeby wsadzić jęsienią oczyszczone ( mam krótka pamięć, ale dobra wiarę że przeciez pamietam)
Na wszelki wypadek poszły za domek gosp, tam będę na nie patrzeć i zaciskać zęby, albo żałować że nie rosną na widoku. Albo nic nie wyrośnie, bo grasuje tam jakiś zwierz kopiący nory.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies