Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

hindsight 19:54, 29 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
To może ja ich nie będę zwężać? Znaczy zagęszczać. Bo takie tuje sadzi się rzadziej... Na pewno im lepiej będzie, jak więcej miejsca będą miały. A przy jakiej wysokości taka szerokość?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 19:55, 29 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Kasya napisał(a)


o matko...co za profanacja...najladniejsze cisy na kulki ??


No jak profanacja? Kulki z baccata najlepiej wychodzą. Poza tym te miedziane przyrosty uwielbiam.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Kasya 20:03, 29 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42330
hindsight napisał(a)


No jak profanacja? Kulki z baccata najlepiej wychodzą. Poza tym te miedziane przyrosty uwielbiam.


ale baccata ma najladniejszy pokroj ze wszystkich cisow tylko te mi sie podobaja, innych nie lubie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
hindsight 20:07, 29 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ale w żywopłocie nie widać za bardzo pokroju

Ty masz cisy? Bo mi się wszystkie ogrody trochę pokićkały
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Kasya 20:15, 29 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42330
hindsight napisał(a)
Ale w żywopłocie nie widać za bardzo pokroju

Ty masz cisy? Bo mi się wszystkie ogrody trochę pokićkały


nie mam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
hindsight 20:26, 29 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Trzeba to niedopatrzenie nadrobić
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
anbu 20:27, 29 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
hindsight napisał(a)
To może ja ich nie będę zwężać? Znaczy zagęszczać. Bo takie tuje sadzi się rzadziej... Na pewno im lepiej będzie, jak więcej miejsca będą miały. A przy jakiej wysokości taka szerokość?


No przy 180 cm.
Facet mówił, że co jakiś czas rozsadzają cisy. Pomyślałam wtedy o swoich przedszkolakach na froncie sadzonych na wiosnę co 50 cm Em twierdzi, że za gęsto i będziemy rozsadzać ale ja wątpię i tak bym nie dała ich ruszyć
____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 20:30, 29 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Dziewczyny, czy któraś z was ma wrażenie, że kora utrudnia pielęgnację? Bo ja po pieleniu tam, gdzie nie ma kory stwierdziłam, że łatwiej mi idzie tam, gdzie kory nie ma, nie muszę uważać, jadę pazurkami i pozbywam się i małych, i większych (duże być nie mogą). W korze i tak wrastają, a ostatecznie przy wyrywaniu i tam ziemia wysypypuje się na korę i po roku jest jakby kory nigdy nie było.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 20:36, 29 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
anbu napisał(a)


No przy 180 cm.
Facet mówił, że co jakiś czas rozsadzają cisy. Pomyślałam wtedy o swoich przedszkolakach na froncie sadzonych na wiosnę co 50 cm Em twierdzi, że za gęsto i będziemy rozsadzać ale ja wątpię i tak bym nie dała ich ruszyć


Kurczę, czyli 60 to pewnie przy 1,20. To chyba nie będę ścieśniać. Bo mi nie zależy na niskim płotku na pół metra chyba bardziej mi się podobają, jak rosną osobno. Żywopłot chciałabym, żeby stał się żywopłotem, jak już będzie miał konkretną wysokość, porządny metr, powiedzmy.

I jeszcze muszę Toszkę podpytać, bo czytam jej wypowiedź nt. cisów i już zgłupiałam. Toszka, ile r azem z dojśćiem mam przewidzieć na cisy?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
anbu 20:47, 29 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
hindsight napisał(a)
Dziewczyny, czy któraś z was ma wrażenie, że kora utrudnia pielęgnację? Bo ja po pieleniu tam, gdzie nie ma kory stwierdziłam, że łatwiej mi idzie tam, gdzie kory nie ma, nie muszę uważać, jadę pazurkami i pozbywam się i małych, i większych (duże być nie mogą). W korze i tak wrastają, a ostatecznie przy wyrywaniu i tam ziemia wysypypuje się na korę i po roku jest jakby kory nigdy nie było.


Dominiko masz za cieką warstwę kory jeżeli Ci przerasta :/ Mi tam nic nie przerasta a jak coś próbuje, to najpierw wyrywam a potem dosypuję kory
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies