Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 23:51, 30 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Hortensje i miskanty o tej porze dominują na forum.
Pochwalę się też swoimi. Tak wyglądały w sierpniu. Teraz rabata hortensjowo-miskantowa jest w przebudowie.





____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 23:52, 30 wrz 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu przybywam z rewizytą
Jaki duży jest Twój klonik palmowy?
Kilka dni temu kupiłam sobie klonika i mam nadzieję, że będzie mu u mnie dobrze.

Pokaż jak zmienił się Twój ogród.
Pozdrawiam i nie znikaj
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Adela 00:09, 01 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mam dwa kloniki - Garnet i Dissectum Nigrum. Rosną już kilka lat ok. 4-5. Im starsze, tym przyrosty większe. Już w rym roku je mocno cięła. Niefortunnie są posadzone koło siebie, bo mają podobny pokrój, ale bałabym się je ruszać.



Z pewnością klonik się u Ciebie szybko zaadaptuje, bo wszystko co masz jest dorodne
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 00:13, 01 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Jeszcze zdjęcia z mojego ogródka:






____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 23:28, 01 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Pięknie u Ciebie Elu. Twój ogród to jak dżungla, może busz? A ta półkolista rabata taka elegancka. Wszystko bardzo zadbane i dorodne.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 21:37, 03 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Basiu, tak ładnie to wygląda tylko na zdjęciu
Rzeczywiście rozrosły się drzewa i krzewy, że coś już trzeba eliminować. Najpierw pod toporek poszły bukszpany. Człowiek starzeje się, więc trzeba tworzyć ogród mniej kłopotliwy.

Ale mam do Ciebie, Basiu pytanie, bo jesteś ekspertką w uprawie powojników: czy u Ciebie też w dolnej partii liście żółkną i usychają?
Tak wyglądał mój powojnik Etoile Violette na początku sezonu (zdjęcie)
Teraz też ma bujną czuprynę, ale dołem do ca 80 cm jest goły. Czy to jakaś choroba?
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 15:11, 04 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Adela napisał(a)
Basiu, tak ładnie to wygląda tylko na zdjęciu
Rzeczywiście rozrosły się drzewa i krzewy, że coś już trzeba eliminować. Najpierw pod toporek poszły bukszpany. Człowiek starzeje się, więc trzeba tworzyć ogród mniej kłopotliwy.

Ale mam do Ciebie, Basiu pytanie, bo jesteś ekspertką w uprawie powojników: czy u Ciebie też w dolnej partii liście żółkną i usychają?
Tak wyglądał mój powojnik Etoile Violette na początku sezonu (zdjęcie)
Teraz też ma bujną czuprynę, ale dołem do ca 80 cm jest goły. Czy to jakaś choroba?


Elu, u mnie z powojnikami jest podobnie. Od dołu tracą liście. Nie wiem czy to normalne ale ja nic z tym nie robię.
Elu, a jeśli będę cięła cisy Hicksii to też mogę z nimi nie dać rady, w sensie utrzymać na niskiej wysokośći? Mają mieć docelowo około 30-35cmx30-35cm.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
daszum 20:49, 04 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Adela napisał(a)
Mam dwa kloniki - Garnet i Dissectum Nigrum. Rosną już kilka lat ok. 4-5. Im starsze, tym przyrosty większe. Już w rym roku je mocno cięła. Niefortunnie są posadzone koło siebie, bo mają podobny pokrój, ale bałabym się je ruszać.



Z pewnością klonik się u Ciebie szybko zaadaptuje, bo wszystko co masz jest dorodne



Piękne masz te kloniki.
Widzę, że rosną w słońcu i im to nie szkodzi.
Ja chciałam kupić Garneta, a ostatecznie kupiłam Inaba Shidare.
Klonika Dissectum Nigrum też mam, ale jeszcze młodziutki.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Adela 21:30, 04 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Basiu, nt. cisów powiem tak: ja chcę utrzymać na wysokości 150 cm i tnę je na wysokość i szerokość. Wysokość utrzymuję, ale wszystkie gałęzie stają się coraz bardziej masywne. Wystające poza obręb wycinam.
Mnie się wydaje, że możesz mieć problem w utrzymaniu takiego niskiego żywopłociku. Chyba, że będzie to bonsai
Osobiście żałuję tego zakupu A mam ich 20. I jeszcze te miseczniki….

Widziałam na allegro Taxus baccata ‘Anna’. Taka odmiana byłaby chyba lepsza do formowania.


____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:43, 04 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Danusiu, one już się połączyły i muszę je zimą mocno przerzedzić. A w ogóle, to miałam jakieś mylne przeświadczenie, że Garnet ma pokrój bardziej wyniosły. Jakoś im słońce nie szkodzi.
Inaba Shidare - tego klonu nie znam. Zobaczę u Ciebie
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies