Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

gogo 22:04, 04 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu, super, że są zdjęcia
Widać, że ogród się nie obijał i wszystko pięknie rosło i teraz cieszy widokiem
A jaka gęsta zrobiła się brzoza, cudna
I katalpa urosła w ładny parasol, przysiadłam sobie na krzesełku w jej cieniu i oglądam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 23:05, 04 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9478
Adela napisał(a)
Mam dwa kloniki - Garnet i Dissectum Nigrum. Rosną już kilka lat ok. 4-5. Im starsze, tym przyrosty większe. Już w rym roku je mocno cięła. Niefortunnie są posadzone koło siebie, bo mają podobny pokrój, ale bałabym się je ruszać.



Z pewnością klonik się u Ciebie szybko zaadaptuje, bo wszystko co masz jest dorodne


Elu, pomiędzy tymi klonami jest coś zimozielonego. Jodła czy może to świerk więc jest ten przerywnik i wygląda to wszystko bardzo dobrze.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:09, 04 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9478
Adela napisał(a)
Basiu, nt. cisów powiem tak: ja chcę utrzymać na wysokości 150 cm i tnę je na wysokość i szerokość. Wysokość utrzymuję, ale wszystkie gałęzie stają się coraz bardziej masywne. Wystające poza obręb wycinam.
Mnie się wydaje, że możesz mieć problem w utrzymaniu takiego niskiego żywopłociku. Chyba, że będzie to bonsai
Osobiście żałuję tego zakupu A mam ich 20. I jeszcze te miseczniki….

Widziałam na allegro Taxus baccata ‘Anna’. Taka odmiana byłaby chyba lepsza do formowania.




O kurcze, no to się wpakowałam.Mam tych cisów chyba ze 300 szt. Jeśli zlikwidowałabym ten żywopłocik cisowy to jakie krzewy w to miejsce posadzić?
Wiesz Elu, zapytam jeszcze Danusię co ona mi na ten mój problem powie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 18:05, 05 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)

Elu, pomiędzy tymi klonami jest coś zimozielonego. Jodła czy może to świerk więc jest ten przerywnik i wygląda to wszystko bardzo dobrze.


Mam tam w rogu trzy świerki serbskie, które coś kiepsko rosną i nie wiem czy się utrzymają. Przed nimi, a za klonikami mam miskanta variegatus, który tak się rozrósł, że całkowicie je zasłonił, czego na majowym zdjęciu jeszcze nie widać.

Czytałam u Ciebie odpowiedź Danusi o cisach. Będziesz wymieniać?
A ja już miałam wyrzuty sumienia, że może niepotrzebnie zasiałam w Tobie niepokój
____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 23:02, 06 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Adela napisał(a)
Danusiu, one już się połączyły i muszę je zimą mocno przerzedzić. A w ogóle, to miałam jakieś mylne przeświadczenie, że Garnet ma pokrój bardziej wyniosły. Jakoś im słońce nie szkodzi.
Inaba Shidare - tego klonu nie znam. Zobaczę u Ciebie



Ja swojego posadziłam w cieniu tzn. teraz rośnie w cieniu wielkiego miskanta, ale na wiosnę będzie miał dużo słońca.
Zobaczę czy będzie mu tam dobrze.
Mam jeszcze 3 inne kloniki posadzone w innych miejscach.


Chwalę Twój ogród, jest elegancki i uporządkowany.
Wszystko masz takie dorodne
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Adela 09:34, 07 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Danusiu, widziałam w necie klonik Inaba Shidare - bardzo ładny i bardzo podobny do Garnetu, nawet pokrój ma taki sam. Znalazłam też go u Ciebie na zdjęciach. Jest taki powiewny. Na wiosnę, jak będzie miał więcej słońca, zanim trawy nie podrosną, z pewnością nabierze koloru.
Ja swoje musiałam podciąć, bo rosną blisko trawnika i kosiarka w rękach męża bierze wszystko, jak leci
A poza tym muszę dać trochę słońca rosnącym pod nimi azaliom.

Dzięki za pochwałę ogrodu Ja pochwałę kieruję w stronę Twojego szczerze! Podoba się mi rozmach, z jakim go tworzysz.
Ja nasadziłabym więcej, ale mam w domu hamulcowych W środku musi zostać trawnik do grania w piłkę, miejsce na trampolinę i jeszcze szukają miejsca na basen
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
anabuko1 09:42, 07 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Adela napisał(a)
Mam dwa kloniki - Garnet i Dissectum Nigrum. Rosną już kilka lat ok. 4-5. Im starsze, tym przyrosty większe. Już w rym roku je mocno cięła. Niefortunnie są posadzone koło siebie, bo mają podobny pokrój, ale bałabym się je ruszać.



Z pewnością klonik się u Ciebie szybko zaadaptuje, bo wszystko co masz jest dorodne

Cudny widok .
Klony różne, robią dużą robotę
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Adela 09:55, 07 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Basiu, nie chcę zaśmiecać Twojego wątku swoimi zdjęciami, więc pokażę kilka zdjęć z fragmentami obwódek z hostami i berberysikami. Żurawki i bukszpany też wywaliłam. Usunęłam lawendę, bo długo wiosną wygląda fatalnie.

Niskie berberysy bardzo sobie chwalę, szybko rozwijają liście i wprowadzają trochę koloru do ogrodu. Moich jeszcze nie cięłam, ale nie widzę problemu.
W zacienionych miejscach pod cisami mam hosty.
Ostatnie zdjęcie pochodzi z ogrodów Hortulus, ale widziałam też w ogrodach obwódki z rozchodników. Szybko tworzą zielone kule i szybko można samodzielnie rozmnożyć.

To tylko takie moje sugestie, może coś Ci przypadnie do gustu?


____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 09:59, 07 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
anabuko1 napisał(a)

Cudny widok .
Klony różne, robią dużą robotę


Dzięki Aniu witam Cię
U Ciebie niesamowite zmiany. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 13:57, 07 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Adela napisał(a)


Dzięki za pochwałę ogrodu Ja pochwałę kieruję w stronę Twojego szczerze! Podoba się mi rozmach, z jakim go tworzysz.
Ja nasadziłabym więcej, ale mam w domu hamulcowych W środku musi zostać trawnik do grania w piłkę, miejsce na trampolinę i jeszcze szukają miejsca na basen
Pozdrawiam


Elu dziękuję Ci bardzo za życzliwe słowa pod adresem mojego ogrodu.
Też go lubię, ale w tym sezonie było już bardzo widoczne, że wszystkiego jest za dużo i za gęsto.
Chciałam troszkę odchudzić mój ogród, oferowałam dwóm osobom za darmo różne rośliny, szczególnie iglaki, ale się nie zdecydowały.
Nie mam smykałki do handlu, ale może ogłoszę się na OLX, bo nie mam serca żeby te rośliny wyrzucić.
U mnie za płotem z dwoch stron są ugory, ale niestety nie moje

Elu dobrze, że masz hamulcowych
Dzięki temu w ogrodzie jest elegancko i spójnie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies