Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

AnnaMS 14:15, 30 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Elu, przyszłam pozachwycać się Twoimi hortensjami Śliczne masz rabaty Miłego odpoczynku
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Adela 14:18, 30 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
AnnaMS napisał(a)
Witaj Elu, przyszłam pozachwycać się Twoimi hortensjami Śliczne masz rabaty Miłego odpoczynku


Witaj Aniu - dziękuję i pozdrawiam.
Zaraz wpadnę z rewizytą
____________________
Ela - Moja ostoja
greg66 16:13, 30 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ale fajny wyjazd miałaś. Zielen woda cisza spokój i nostalgiczna podróż do szlacheckiego dworku. Jak czytam powieści Kraszewskiego np. "U babuni" albo "Złote jabłko" to właśnie spokój zycia ujmuje najbardziej (chociaż wiem że lekko ni ebyło).
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
basia3012 21:07, 30 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Adela napisał(a)

Witaj Basiu wiesz, że ja też jest sporadycznym gościem na O?
Teraz jestem na Kaszubach, bo moje wnuczku są na wakacjach z rodzicami, a po powrocie obie do przedszkola więc moja regularna „służba” skończy się. Będę miała więcej czasu dla ogrodu.
Róża niższa to First Lady a wyższa Giardina. Mam dwie i nie chcę więcej bo zaczynam ułatwiać sobie pracę w ogrodzie.
Pozdrawiam


A ja w tym roku wpakowałam się w róże. Posadziłam je wśród powojników i trochę żałuję bo też chciałabym już ograniczać zakres prac w ogrodzie. A róże to jednak wymagają trochę więcej opieki. No ale już stało się.
Przeczytałam Elu, że masz opuchlaki pod rododendronami. A jak to poznałaś? Moje dwie hortensja padają i nie wiem czy pod hortensjami też mogą być?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Urszulla 21:41, 30 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Elu, chcesz sadzonkę sesslerii? Szybko rośnie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 08:33, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
greg66 napisał(a)
Ale fajny wyjazd miałaś. Zielen woda cisza spokój i nostalgiczna podróż do szlacheckiego dworku. Jak czytam powieści Kraszewskiego np. "U babuni" albo "Złote jabłko" to właśnie spokój zycia ujmuje najbardziej (chociaż wiem że lekko ni ebyło).

Miałam Piękne miejsca na całkowity relaks. Ponieważ nie było grzybów najwięcej czasu spędziliśmy na kajakach. W końcówce sezonu cisza i spokój nawet na spływach. Tylko my, łabędzie i dzikie kaczki, czasem słychać rechotanie żab i śpiew ptaków. Niewiarygodnie czystym powietrzem przewietrzyliśmy płuca.

____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 08:37, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
greg66 napisał(a)
Ale fajny wyjazd miałaś. Zielen woda cisza spokój i nostalgiczna podróż do szlacheckiego dworku. Jak czytam powieści Kraszewskiego np. "U babuni" albo "Złote jabłko" to właśnie spokój zycia ujmuje najbardziej (chociaż wiem że lekko ni ebyło).

Nie żyło się naszym przodkom lekko i to w dobie istnienia już fotografii.
Ziemianki na zdjęciach i zrekonstruowane:
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 08:51, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)


A ja w tym roku wpakowałam się w róże. Posadziłam je wśród powojników i trochę żałuję bo też chciałabym już ograniczać zakres prac w ogrodzie. A róże to jednak wymagają trochę więcej opieki. No ale już stało się.
Przeczytałam Elu, że masz opuchlaki pod rododendronami. A jak to poznałaś? Moje dwie hortensja padają i nie wiem czy pod hortensjami też mogą być?
Pozdrawiam.

W róże się nie pcham bo wiem, że są kapryśne. Mam dwie i musi wystarczyć
Podobnie jak Ty staram się ułatwić prace, głównie plewienie, dlatego mój ogród zagęszczam i zadarniam.

Opuchlaki zjadają mi dwa rododendrony. Widziałam wżery na liściach żurawki i hortensji (choć może to być też sprawka ślimaków) Opryski mospilanem nie skutkuję. Rzadko kiedy uda się mi złapać wieczorem z latarką w ręku. Ale unicestwiłam kilka w ciągu dnia, bo spokojnie czekały na noc na ścianie domu - paskudy.
Analizując ich cykl rozwojowy, to teraz powinno się niszczyć larwy, bo będą podgryzać korzenie. I muszę działać.
Pozdrawiam Basiu
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 08:54, 01 wrz 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)
Elu, chcesz sadzonkę sesslerii? Szybko rośnie.

Chcę jedną, na próbę
Jakie masz plany od września? Będą okazje na kawowe spotkania?
____________________
Ela - Moja ostoja
zawitka 09:12, 01 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Co dajesz różom że takie piękne zielone i tak ładnie kwitną ???????Cudowne!!!Pozdrawiam.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies