Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 19:45, 22 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Danusiu- lilak Meyera rośnie powoli, przycinałam go, aby ograniczać wzrost, szczególnie wtedy, gdy widziałam ślady żerowania opuchlaków. Nigdy go nie nawoziłam - to błąd, poprawię się
Klon Crimson Sentry od początku rósł jak szalony, w przeciwieństwie do wcześniej rosnącego w tym miejscu buka Purple Fountain. Buk nie dał rady, żal mi go

Mirko - dziękuję za miłe słowa. Pojedyncze rośliny może są ok, ale całość jest łatana, bo co roku wypadały mi jakieś drzewa i potem trzeba było „plombować”. Dopiero teraz mam niewielki półcienisty zakątek po wycięciu chorowitej choiny kanadyjskiej.
Bordowe kolumnowe drzewo to buk Crimson Sentry

Serdecznie pozdrawiam


____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 19:55, 22 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Nie tylko hosty
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 22:24, 22 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
Elu, ten Twój lilak pięknie zagęszczony. Czytałam, że go przycinałaś. Ja też mojego przytnę bo jakiś taki rozwichrzony. Czy po kwitnieniu to zrobić?
I jeszcze zapytam czy Twoja azalia japońska też jest przycinana? Bardzo ładnie zagęszczona. Moje tegoroczne azalie jap. mają gołe łodygi. Chyba trzeba je ciachnąć po kwitnieniu.
Nowy nabytek rodkowy przepiękny. Kolorek fajny, pięknie z zielenią wygląda.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 09:11, 23 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Basiu - jeśli chodzi o lilaka, to od jego „maleńkości” wycinałam przekwitłe kwiatostany i nadawałam bardziej kulisty kształt. Coraz mniej miejsca mam na rabatach i pozostaje mi, albo ograniczać, albo wysadzać

Azalii japońskiej nie przycinam. Podkarmione, same tworzą gęste poduchy.

Dziś mam robotę - muszę uszczypnąć kawałek trawnika, aby zrobić miejsce dla hortensji.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 11:54, 23 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
Adela napisał(a)
Basiu - jeśli chodzi o lilaka, to od jego „maleńkości” wycinałam przekwitłe kwiatostany i nadawałam bardziej kulisty kształt. Coraz mniej miejsca mam na rabatach i pozostaje mi, albo ograniczać, albo wysadzać

Azalii japońskiej nie przycinam. Podkarmione, same tworzą gęste poduchy.

Dziś mam robotę - muszę uszczypnąć kawałek trawnika, aby zrobić miejsce dla hortensji.
Pozdrawiam serdecznie


Dzięki Elu.
Przytnę lilaka jak przekwitnie. Twój jest pięknie zagęszczony, bardzo ładny.
Elu, czy Twoja azalia ma listki od samego dołu?
Szczypanie trawnika jest ciężkie ale potem jest sadzenie nowych roślin. I to najbardziej cieszy.
Pozdrawiam słonecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Urszulla 21:12, 23 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Ciekawe że bukn8e chciał rosnąć a klon wielki. Też mam Crimsona i co rok z nim problemy. Już miałam 2 razy wykopać. A buki, o które się bałam że będą kaprysić rosną świetnie. Chciałby człowiek zrozumieć przyrodę i nie potrafi
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 21:59, 23 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)


Dzięki Elu.
Przytnę lilaka jak przekwitnie. Twój jest pięknie zagęszczony, bardzo ładny.
Elu, czy Twoja azalia ma listki od samego dołu?
Szczypanie trawnika jest ciężkie ale potem jest sadzenie nowych roślin. I to najbardziej cieszy.
Pozdrawiam słonecznie.


Tak Basiu od dołu. Wybieram takie azalie niezbyt wysoko rosnące docelowo. To wtedy one prawie leżą na ziemi. W tym roku kupiłam różową Kermesina rose. Teraz jest wzniesiona, ale jak się rozrośnie, będzie miała poduszkowaty pokrój.
Azalie wielkokwiatowe są wyniosłe, niekiedy widać gołe pędy, ale potrafią urosnąć na ponad 2m.

Dziś nie dokończyłam zaplanowanej pracy, bo miałam wnuczkę z gorączką.
Ale zdrobiłam dość sporo. Nawet mąż mi pomógł, choć jest wielkim przeciwnikiem pomniejszania trawnika

Urszulko, buk nie rósł, bo my zajęci wykańczaniem domu, zaniedbaliśmy go. Więc się z nami pożegnał
A crimsona co roku tnę, bo rósł by do nieba
____________________
Ela - Moja ostoja
GorAna 22:14, 24 maj 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16016
Ach ta wiosna
Wszystko świeże i kolorowe.
Jednak warto mieć w ogrodzie krzewy i drzewa o kolorowych liściach, zdobią cały rok
Pozdrawiam Elu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Adela 21:22, 29 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Dzięki Aniu za wizytę.

Masz rację, tylko dużo liściastych w ogrodzie to ogród smutny zimą.
Moja ulubiona krzewuszka:



Miłego tygodnia wszystkim
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 19:57, 30 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Dziś pojawił się pierwszy kwiat powojnika Kardynał Wyszynski



____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies