Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 20:18, 11 paź 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Danusiu, Aniu, Martko i Basiu - dziękuję za odwiedziny i pozdrowienia
Myślami jestem z Wami, zaglądam na Ogrodowisko i do Waszych wątków, wiem co się tu dzieje, jednak nie tak często, jak kiedyś.
Przez jakiś czas nie zajmowałam się ogrodem, jest zaniedbany - więc nawet nie lubię i nie chcę robić zdjęć.
Stopniowo nadrabiam zaległości. Będę sadzić tulipany i czekać na wiosnę.
Niedługo czekają nas długie wieczory, więc więcej czasu poświęcę na lekturę ogrodowiskową.
Serdecznie Was pozdrawiam i życzę nieustającej ogrodowej pasji
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 22:07, 11 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Muszę wpaść kiedyś na małą kawę może jak się zrobi szaro-buro?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 21:25, 12 paź 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)
Muszę wpaść kiedyś na małą kawę może jak się zrobi szaro-buro?


Ula, kawy ci u mnie dostatek
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 23:53, 30 paź 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Elu, mam pytanie czy znasz jakieś hortensje ogrodowe, które kwitną na tegorocznych pąkach? Chciałabym kupić takie dla córki. Najlepiej w kolorze różowym. Coś mi się kojarzy, że chyba u Ciebie taką widziałam.Nie mogę znaleźć.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 14:25, 25 gru 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Elu serdeczności świąteczne ślę. Zdrowia i radości na co dzień, zadowolenia z ogródkowania i wszystkiego o czym marzysz.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 22:40, 26 gru 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Basiu dziękuję odpozdrawiam świątecznie, choć już się święta kończą.
Przepraszam, że nie odpowiedziałam Tobie na wcześniejszy post. Nie zauważyłam go, bo rzadko zaglądam na Ogrodowisko.
Teraz mam pełną chatę ludzi, więc jeśli nie będzie za późno, odpowiem jutro.

Gorące pozdrowienia
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 11:30, 27 gru 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)
Elu, mam pytanie czy znasz jakieś hortensje ogrodowe, które kwitną na tegorocznych pąkach? Chciałabym kupić takie dla córki. Najlepiej w kolorze różowym. Coś mi się kojarzy, że chyba u Ciebie taką widziałam.Nie mogę znaleźć.


Basieńko, ja mam tylko dwie odmiany hortensji ogrodowych kwitnących na tegorocznych i ubiegłorocznych pędach. To są: Endless Summer i Diva Fiore od Ciepłuchy. Super się sprawdzają, zwłaszcza ta ostatnia tworzy piękny i zwarty krzew. Kwiaty utrzymują się do mrozów.
Z kolorami hortensji jest tak, że sama możesz sterować kolorami, dobierając sobie podłoże o odpowiednim ph:

Gleba kwaśna - pH 5 - kolor - niebieski
Gleba mniej kwaśna - pH 6 - kolor różowy
pH pośrednie - kolor fioletowy. Aby taki głęboki kolor fioletu otrzymać warto zastosować do podlewania od początku wegetacji siarczan glinu.
Ja dopiero od ubiegłego roku zaczęłam wprowadzać hortensje ogrodowe. Mam jedną w pięknym kolorze malinowym, ale sadzonkę zrobiłam sobie sama, ukorzeniając sadzonkę z krzewu sąsiada. Jeśli uda się mi zrobić w tym roku, to wyślę Tobie.

Endless Summer w tym roku miała kolor pośredni


Ukorzeniona sadzonka, odmiany nie znam, ale też chyba Endless Summer



Diva Fiore różowa





Poswiąteczne pozdrowienia i serdeczności na Nowy Rok
Elżbieta
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 12:19, 27 gru 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Dzięki Elu za informacje o hortensjach.
Ja już kupiłam w październiku sadzonki hortensji Perfecta. Podobno kwitnie na zeszło i tegorocznych pędach. One były dla córki, urządzaliśmy jej mały ogródek przy jej nowym mieszkaniu. Ledwie zdążyliśmy przed nadejściem mrozów. Ale udało się.
Piękne te Twoje hortensje.
Córka najbardziej lubi różowe więc będziemy starały się tak regulować kwasowość gleby aby były różowe.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Urszulla 15:59, 27 gru 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Zapowiadam się na kawę po Nowym Roku
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 18:43, 27 gru 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)
Zapowiadam się na kawę po Nowym Roku


Obiecanki, cacanki
Ale daj znać, kiedy
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies