Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

basia3012 00:25, 28 maj 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
Cudne te Twoje rodki. Szczególnie ten Peter Alan elegancik.
Catawbience Grandiflorum też mam od zeszłego roku. Jak będzie taki piękny jak Twój to będzie super.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 17:18, 28 maj 2023


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dobrze, że wróciłaś po dłuższej przerwie i pokazałaś piękną wiosnę
Masz ładne tulipany
Chwalę też klony palmowe, są przepiękne
A ja swoje mam dzięki Tobie, bo po podpytaniu, w jakich warunkach rosną Twoje, przestałam się obawiać mojej patelni.

Twoje rododendrony i azalie są zachwycające
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Adela 19:52, 28 maj 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Basiu,Grażynko - i ja dziękuję za miłe słowa i odwiedziny.
Cieszę się Grażynko, źe zdecydowałaś się na klony palmowe, bo to bardzo ładna ozdoba ogrodu. Żal mi mojego klonu Atropurpureum, którego straciłam parę lat temu, bo chorował.
A to moje nowe azalie, ponoć wszystkie pachnące Ja słabo wyczuwam zapach - może to po cowidzie?
Limetta na razie „wędrowniczka”. Przymierzam ją w różnych miejscach



Satomi


Cannon’s Double



____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 19:57, 28 maj 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Jeszcze japońskie, ale już przekwitają



Klon Eskimo Sunset ma bardzo ciekawe ubarwienie liści.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 20:03, 28 maj 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767






____________________
Ela - Moja ostoja
mirkaka 17:51, 01 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Adela napisał(a)
Basiu, swoimi odwiedzinami mobilizujesz mnie do większej aktywności
Dzięki za mile słowa
Nie mam rh Scarlet Wonder - wyżej na pierwszym zdjęciu są azalie. Nazw nie pamiętam.
Moje rododendrony to Catawbiense Grandiflorum


Roseum Elegants


Peter Alan


Double Kiss


i jeszcze jeden NN


Piękne , zdrowe i zadbane Peter Alan skradł moje serce
Piszesz że masz zbyt słoneczny ogród na Rh, ja też od takiego zaczynałam, nasadziłam trochę drzew od południa i teraz mam trochę cienia dla Rh i azalii, azalie wielkokwiatowe to już mają go aż za dużo Niektóre nawet słabiej kwitną
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Adela 22:49, 01 cze 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
mirkaka napisał(a)


Piękne , zdrowe i zadbane Peter Alan skradł moje serce
Piszesz że masz zbyt słoneczny ogród na Rh, ja też od takiego zaczynałam, nasadziłam trochę drzew od południa i teraz mam trochę cienia dla Rh i azalii, azalie wielkokwiatowe to już mają go aż za dużo Niektóre nawet słabiej kwitną


Mój błąd, którego już nie naprawię - sadziłam wyższe okazy od sąsiada, by trochę uciec od wścibskich oczu, a powinnam była jeszcze choć cześciowo od strony południowej, czyli frontowej. Miłość do różaneczników przyszła później
Dla rh szukam po ogrodzie choć pojedynczych miejsc.
A Twoje kompozycje urzekają mnie co roku, azalia Persil jest na liście obowiązkowych zakupów w przyszłym roku.
Pozdr.
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 19:21, 03 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
Elu, ten Twój Catawbience Grandiflorum to ma jakiś mocny, piękny kolor. Mój to blady przy Twoim.
Peter Alan cudny i inne też.
Widzę jeszcze sporo wolnego miejsca na rabatach. Na pewno pomieścisz na nich te azalie w donicach i oczywiście azalię Persil.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Urszulla 01:53, 04 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Ale fajne zdjęcia już niedługo będą róże
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 10:16, 04 cze 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)
Elu, ten Twój Catawbience Grandiflorum to ma jakiś mocny, piękny kolor. Mój to blady przy Twoim.
Peter Alan cudny i inne też.
Widzę jeszcze sporo wolnego miejsca na rabatach. Na pewno pomieścisz na nich te azalie w donicach i oczywiście azalię Persil.

W moim pierwszym ogrodzie miałam Catawbiense G. takie jasne u Ciebie. Ten egzemplarz kupowałam u Ciepłuchy, więc nie sądzę, żeby to była pomyłka. Ale muszę powiedzieć, że on staje się coraz jaśniejszy w miarę rozwijania się pąków. Teraz jest już w kolorze jasno liliowym Dziś zrobię zdjęcie i później dołączę.
Mówisz, że mam jeszcze sporo miejsca do sadzenia? z powodu opuchlaków i walki z nimi (niestety chemicznej) usunęłam te, które one najbardziej lubią (oprócz cisowego żywopłotu). Inne mniejsze okazy poprzesadzałam lub usunęłam, jak większe zaczęły się mocno rozrastać. Basiu - minimalizuję sobie pracę odchodzę od bylin, bo te u mnie chorują na plamistość.
Pozdrawiam i życzę miłego, słonecznego weekendu.

Obiecane zdjęcie, choć kwiaty już padają
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies