Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Monika83 09:32, 16 wrz 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3020
Adela napisał(a)
Obawiam się, że dużo kwiatów hortensji ogrodowych nie zdąży w tym roku rozwinąć się w pełni. Zaczyna brakować im słońca.

Myślę że zdążą jeszcze zakwitnąć, moje też mają sporo pąków nie rozwiniętych
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Urszulla 16:25, 16 wrz 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Adela napisał(a)
Basiu - bij, zabij, nie pamiętam
Może to być Polar Bear lub Magical Candle, bo któreś z nich były dokupowane po najstarszych Limelaight. Po przesadzaniu straciłam orientację.
Mam jeszcze jedną rosnącą osobno Magical Mount Blanc
Pozdrawiam


Lubię tą serię Magical, jest urocza. Ciągle mi mało hortensji
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 21:52, 18 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Moniko - pogoda sprzyja, więc pomału kwitną. Dziś wróciłam po kolejnym wyjeździe z domu, dokonałam przeglądu i trochę się zmartwiłam. Ogród, to jak dziecko, którego nie zostawia się bez opieki, szczególnie latem.

Ula- masz dużo przestrzeni, to możesz postawić na hortensje. Szybko wypełniają ogród i długo kwitną. U mnie zauważyłam, źe ostre słońce im nie służy.

Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 22:11, 18 wrz 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Adela napisał(a)


Mireczko, ale mi słodzisz choć bardzo to miłe
Tak wyglądają moje hortensje ogrodowe aktualnie. Po przemarznięciu pędów zaczęły wypuszczać od zera - nowe. Kwiaty pojawiały się pojedynczo, ale były bardzo duże. Napite wodą deszczową szybko kładły się na ziemi i robiły się rude. Więc je odcięłam (a ponoć nie wycina się przekwitłych). Wytworzyły coraz więcej pąków kwiatowych i tylko przy słonecznej długiej jesieni mają szansę się rozwinąć.
W tym roku zabezpieczę je przed chłodem.
Jak będą kolejne kwiaty rozwinięte, to zamieszczę zdjęcia.
Mireczko, serdecznie pozdrawiam


Elu, a ja właśnie w sprawie obcinania przekwitłych kwiatów u hortensji ogrodowych. Nie wycinać lepiej? Zastanawiałam się nad tym.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 08:21, 19 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)


Elu, a ja właśnie w sprawie obcinania przekwitłych kwiatów u hortensji ogrodowych. Nie wycinać lepiej? Zastanawiałam się nad tym.

Czytałam, żeby nie obcinać, bo mogą być (jak w bukietówkach) dodatkową atrakcją. Dla mnie to wątpliwa atrakcja, bo po zimie suche kwiaty muszę zbierać po całym ogrodzie. Dlatego obcinam je późna jesienią.

Moje ogrodowe kwitną na ubiegło i tegorocznych pędach. W tym roku po wiosennych przymrozkach musiałam wyciąć ubiegłoroczne pędy i krzewy praktycznie startowały od zera. Nie wytworzyły aż tak dużo kwiatów, za to były bardzo duże. Niektóre napite wodą deszczową były za ciężkie, by zachować „pion”. Młode, jeszcze zielone łodygi kładły się pod ich ciężarem. Te przekwitłe kwiaty obcięłam tuż pod nimi.
W przyszłym roku, jak pędy zdrewnieją, to sytuacja może wyglądać inaczej.

Myślę Basiu, że obcinając sam kwiat krzywdy hortensjom nie zrobisz.

____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 19:39, 19 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Jeszcze kilka kolorowych akcentów ogrodu. Cieszą mnie kwiaty hortensji ogrodowej i spóźnione drugie kwitnienie róży Giardina.



____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 19:45, 19 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Przed kuchennym oknem faluje miskant Gracilimus:



____________________
Ela - Moja ostoja
GorAna 21:09, 19 wrz 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Elu zachwycające te Twoje ogrodowe hortensje, kolory jak w katalogu
Bukietowe też dorodne, ale one łatwiejsze w uprawie
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
basia3012 23:44, 20 wrz 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Potwierdzam, ogrodowe piękne są.
U Ciebie Elu są na jednym krzewie kwiaty w kolorze różowym i niebieskim. Czy takie jest podłoże czy nawóz stosujesz jakiś specjalny?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 19:24, 21 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
GorAna napisał(a)
Elu zachwycające te Twoje ogrodowe hortensje, kolory jak w katalogu
Bukietowe też dorodne, ale one łatwiejsze w uprawie
Pozdrawiam serdecznie

Dziękuję Aniu
Dzisiejsze zdjecia
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies