Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 19:32, 21 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)
Potwierdzam, ogrodowe piękne są.
U Ciebie Elu są na jednym krzewie kwiaty w kolorze różowym i niebieskim. Czy takie jest podłoże czy nawóz stosujesz jakiś specjalny?

Czytałam Basiu, że można krzew podlewać z dwóch stron inaczej. Z jednej zakwaszając podłoże, z drugiej neutralizując. Można się trochę pobawić nawozami
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 17:04, 25 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Są jeszcze miejsca, gdzie jesieni nie widać:
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 17:06, 25 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767




____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 20:37, 25 wrz 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu podziwiam Twoje ogrodówki. Moje dały popis w ubiegłym roku i teraz nie było ani jednego kwiatka.
Mam je na rabatce przy schodach wejściowych, ale czeka je eksmisja.
Zamienię je na niezawodne hortensje bukietowe.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
basia3012 14:10, 26 wrz 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Adela napisał(a)
Są jeszcze miejsca, gdzie jesieni nie widać:


Elu, jak nazywa się ta piękność na pierwszych trzech zdjęciach? Czy łatwa w uprawie? Moja New Down jest ładna ale śmieci strasznie. Czy Twoja też? Czy kwitnie długo?
Dzięki za informacje o tych kolorach hortensji. To takie ciekawostki, są bardzo przydatne.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kordina 15:06, 26 wrz 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Ta błękitna hortensja to mnie cały czas zachwyca a wiesz,że "moje" mają się ku życiu i już wypuszczają kiełki? Muszę tylko wytrzymać i nie sprawdzać stan korzonków jak przy Vanile Fraise, ale i tak mam posadzone 2 wanilki z tegorocznego chowu. Dziękuję
Różyczki piękne jednak są
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Adela 21:38, 26 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
daszum napisał(a)
Elu podziwiam Twoje ogrodówki. Moje dały popis w ubiegłym roku i teraz nie było ani jednego kwiatka.
Mam je na rabatce przy schodach wejściowych, ale czeka je eksmisja.
Zamienię je na niezawodne hortensje bukietowe.

Moje są młode, ale w ubiegłym roku też miały więcej kwiatów. Wiosną przymarzły, bo nie były osłonięte, więc startowały od zera. Sukcesywnie pojawiają się kwiaty wielkie jak piłki.
Nie zrezygnuję jednak z nich. Nawet poszerzam rabatę, bo widzę, że rosną na potęgę.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:50, 26 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)


Elu, jak nazywa się ta piękność na pierwszych trzech zdjęciach? Czy łatwa w uprawie? Moja New Down jest ładna ale śmieci strasznie. Czy Twoja też? Czy kwitnie długo?
Dzięki za informacje o tych kolorach hortensji. To takie ciekawostki, są bardzo przydatne.
Pozdrawiam.

Basiu - ta piękność to Giardina. To jej drugie kwitnienie. Teraz ma bardziej intensywny kolor. W czerwcu jej kwiaty są niemal białe.
Nie jest trudna w uprawie, jak ja z nia sobie radzę?
Ale ze szkodnikami i czasem plamistością walczę
Jak ma dużo kwiatów, to sypie, jak każda. Gorsze śmieciuchy to rabatowe Bad Birnbach.
Te co rosną przy hortensjach str. 214
Pozdrówka
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 22:00, 26 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kordina napisał(a)
Ta błękitna hortensja to mnie cały czas zachwyca a wiesz,że "moje" mają się ku życiu i już wypuszczają kiełki? Muszę tylko wytrzymać i nie sprawdzać stan korzonków jak przy Vanile Fraise, ale i tak mam posadzone 2 wanilki z tegorocznego chowu. Dziękuję
Różyczki piękne jednak są

Tą niebieską też wyhodowałam z patyczka, w zasadzie z młodej zielonej gałązki. Ukorzeniam ją w wodzie, jak wypuści korzonki, to daję do ziemi wymieszanej z piaskiem. Teraz mam właśnie ukorzenioną malinową. Ciekawa jestem, jak uchowa się mi przez zimę. Te hortensje łatwo ukorzeniają się też przez odkładanie.
Ogrodowe o tej porze są piękniejsze niż bukietowe. Ja już nie mam dla nich odpowiedniego miejsca na sadzenie, aż żal
Dzięki za miłe słowa
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 23:31, 26 wrz 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Dzięki Elu za informacje o tej róży. Piękna jest.
A z hortensjami ogrodowymi to prawdę piszesz Elu. Bukietowe robią się brązowo rude a ogrodowe nadal w pięknym kolorze. Dłużej zdobią.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies