Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 20:35, 03 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)
Elu, ile Ty masz traw. Porosły Ci bardzo. Pięknie grają z hortensjami. Czy nie są ekspansywne?

A porosły, porosły
Wysokie miskanty co roku powiększają swoją kępę. Nie są ekspansywne. Bywa, że trzeba „ociosać”, ale to męska robota. Lubię je, bo nie chorują, mszyce ich nie atakują, opuchlak też nie Jedyna ich wada to taka, że długo trzeba czekać, za nim zaczną być wyraźną ozdobą ogrodu.



____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 23:59, 03 wrz 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Adela napisał(a)

A porosły, porosły
Wysokie miskanty co roku powiększają swoją kępę. Nie są ekspansywne. Bywa, że trzeba „ociosać”, ale to męska robota. Lubię je, bo nie chorują, mszyce ich nie atakują, opuchlak też nie Jedyna ich wada to taka, że długo trzeba czekać, za nim zaczną być wyraźną ozdobą ogrodu.





A jaka to odmiana hortensji na pierwszym zdjęciu?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 10:10, 04 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Basiu - bij, zabij, nie pamiętam
Może to być Polar Bear lub Magical Candle, bo któreś z nich były dokupowane po najstarszych Limelaight. Po przesadzaniu straciłam orientację.
Mam jeszcze jedną rosnącą osobno Magical Mount Blanc
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
mirkaka 10:02, 05 wrz 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Adela napisał(a)

First Lady szybko i ładnie powtarza kwitnienie, a ogrodówki, które trochę przemarzły przed Wielkanocą, długo nie mogły się pozbierać.




Diva Fiore chyba nie zdąży rozwinąć się w całej okazałości



Wspaniała kondycja ogrodówek, tylko czy te zdjęcia są aktualne? Moje to już się przebarwiają jesiennie, a tu widzę jakby dopiero co wystartowały
Widoczki cukierkowe bardzo mi się podobają, u Ciebie zawsze jest pięknie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Adela 14:32, 05 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
mirkaka napisał(a)


Wspaniała kondycja ogrodówek, tylko czy te zdjęcia są aktualne? Moje to już się przebarwiają jesiennie, a tu widzę jakby dopiero co wystartowały
Widoczki cukierkowe bardzo mi się podobają, u Ciebie zawsze jest pięknie


Mireczko, ale mi słodzisz choć bardzo to miłe
Tak wyglądają moje hortensje ogrodowe aktualnie. Po przemarznięciu pędów zaczęły wypuszczać od zera - nowe. Kwiaty pojawiały się pojedynczo, ale były bardzo duże. Napite wodą deszczową szybko kładły się na ziemi i robiły się rude. Więc je odcięłam (a ponoć nie wycina się przekwitłych). Wytworzyły coraz więcej pąków kwiatowych i tylko przy słonecznej długiej jesieni mają szansę się rozwinąć.
W tym roku zabezpieczę je przed chłodem.
Jak będą kolejne kwiaty rozwinięte, to zamieszczę zdjęcia.
Mireczko, serdecznie pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:33, 07 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Obawiam się, że dużo kwiatów hortensji ogrodowych nie zdąży w tym roku rozwinąć się w pełni. Zaczyna brakować im słońca.


____________________
Ela - Moja ostoja
ewsyg 22:00, 10 wrz 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Elu, ślicznie u Ciebie. podziwiam Cię za to, że rośliny maja u Ciebie przestrzeń, nie są stłoczone. Patrząc na zdjęcia, aż czuję się, że mogą oddychać. U mnie z chciejstwa wszytko stłoczone. Mam sporo nowych róż i musiałam przyciąć byliny, żeby róże miały dopływ powietrza. Elu, czekam na kolejne zdjęcia.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kordina 11:38, 11 wrz 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Adela napisał(a)
Obawiam się, że dużo kwiatów hortensji ogrodowych nie zdąży w tym roku rozwinąć się w pełni. Zaczyna brakować im słońca.



Mimo wszystko cudowna kolekcja hortensji, na razie ma być ciepło, więc na pewno buchną
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Adela 07:49, 12 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
ewsyg napisał(a)
Elu, ślicznie u Ciebie. podziwiam Cię za to, że rośliny maja u Ciebie przestrzeń, nie są stłoczone. Patrząc na zdjęcia, aż czuję się, że mogą oddychać. U mnie z chciejstwa wszytko stłoczone. Mam sporo nowych róż i musiałam przyciąć byliny, żeby róże miały dopływ powietrza. Elu, czekam na kolejne zdjęcia.


A ja nieustannie podziwiam u Ciebie róże, do których ja nie mam ręki. Chorują mi.
No i ciekawa jestem końcowego efektu Twojej rewolucji. Jesteś niesamowicie kreatywna

Ewo, ja też marzyłam, żeby mieć dom w ogrodzie, a nie ogród obok domu. Ponadto pamiętam słowa Danusi, że trawnik (wbrew pozorom) nie jest łatwy w utrzymaniu, jeśli się chce mięć piękny, zielony, soczysty.
Mam jednak w domu hamulcowego. Mój M był i jest przeciwny zagospodarowaniu trawnika, by wnuczki miały gdzie „poszaleć”
Moje roślinki też z roku na rok zagęszczają się i muszę robić przemeblowanie.

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 07:57, 12 wrz 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kordina napisał(a)

Mimo wszystko cudowna kolekcja hortensji, na razie ma być ciepło, więc na pewno buchną


Bożenko, liczę na to, bo jesień ma być ciepła

Serdeczności ślę
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies