Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

Pszczelarnia 14:20, 17 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ufam, że graby dadzą radę. Moje 2 dały, choć wiosną miały problem ze startem. Przesadzałam na początku grudnia w warunkach strefy 5B ( i były na przeciągu).

Ja zaliczyłam porażkę (chyba) z sadzonymi u siostry bukszpanami (kopane z bryłą). Było wszystko fajnie ale nie zwróciłam uwagi, że z dachu altany (posadzone były jako obwódka przy różach pnących) cała masa deszczu leje się na nie - altana nie ma rynien (może dopiero dostanie). Są całe brązowe. A jak sprawdzałam wilgotność (ziemię ma siostra suchą ilastą), to bagno. Też czekam wiosny.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Szarobialy 19:27, 17 lis 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Pszczelarnia napisał(a)
Ufam, że graby dadzą radę. Moje 2 dały, choć wiosną miały problem ze startem. Przesadzałam na początku grudnia w warunkach strefy 5B ( i były na przeciągu).

Ja zaliczyłam porażkę (chyba) z sadzonymi u siostry bukszpanami (kopane z bryłą). Było wszystko fajnie ale nie zwróciłam uwagi, że z dachu altany (posadzone były jako obwódka przy różach pnących) cała masa deszczu leje się na nie - altana nie ma rynien (może dopiero dostanie). Są całe brązowe. A jak sprawdzałam wilgotność (ziemię ma siostra suchą ilastą), to bagno. Też czekam wiosny.



Moje bukszpany (sadzone na obwódki z odkrytym korzeniem) też żółte i chyba nie przeżyją. Miały grzyba. Pryskałam, podlewałam i efekt marny.
Zrobiłam błąd na początku. Zamiast kupić sadzonki w jakiejś okolicznej szkółce w doniczkach, to ja głupia, kupiłam pakowane w wiązki (pęczki całe). Co mnie podkusiło? Chyba cena i zbyt małe doświadczenie. Cóż, uczę się na błędach.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
AnnaCh 10:33, 18 lis 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Bukszpanów jeszcze nie spisuj na straty, ja miałam takie z doniczek i pierwszy rok były brązowe, teraz doczytałam, że mogło im brakować potasu na rozwój korzeni, podobnie cisom.
Moje cisy sadzone rok temu z gołym korzeniem się wykaraskały, wypadły tylko dwa, reszta ma się dobrze. Podlewałam je właśnie nawozem startowym z potasem.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Szarobialy 14:49, 18 lis 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
AnnaCh napisał(a)
Bukszpanów jeszcze nie spisuj na straty, ja miałam takie z doniczek i pierwszy rok były brązowe, teraz doczytałam, że mogło im brakować potasu na rozwój korzeni, podobnie cisom.
Moje cisy sadzone rok temu z gołym korzeniem się wykaraskały, wypadły tylko dwa, reszta ma się dobrze. Podlewałam je właśnie nawozem startowym z potasem.

Dziękuję Aniu. Mam nadzieję, że wiosną moje też "zechcą żyć".
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 14:50, 18 lis 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Posadziłam cebulowe do doniczek i zadołowałam w części warzywniaka. Ciekawa jestem czy zakwitną wiosną i będę mogła je przenieść gdzie zechcę?
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
AnnaCh 15:25, 18 lis 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ja mam zamiar ozdobić wejście domu cebulami kwitnącymi na Wielkanoc, dlatego też mam plan wsadzić w doniczki, zadołować, a później żeby mi wcześniej zakwitły przyniosę do domu i podpędzę, później kwitnące wstawię do donic przed dom
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Szarobialy 15:34, 18 lis 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
AnnaCh napisał(a)
Ja mam zamiar ozdobić wejście domu cebulami kwitnącymi na Wielkanoc, dlatego też mam plan wsadzić w doniczki, zadołować, a później żeby mi wcześniej zakwitły przyniosę do domu i podpędzę, później kwitnące wstawię do donic przed dom

Też tak myślałam. Czyli coś z tych cebul będzie.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 00:00, 30 kwi 2018


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Wiosenne pozdrowienia z szarobiałego ogrodu.

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 00:49, 30 kwi 2018


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Sezon tulipanowy w pełni.





____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 00:58, 30 kwi 2018


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692



Niezapominajkowo od frontu.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies