Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

UlaB 22:07, 21 wrz 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Szarobialy napisał(a)


Witam Tereso i dziękuję za pomoc. Bałam się, że szafirki mi zmarzną, bo je źle, za płytko posadziłam.
Szpaler traw wzdłuż podjazdu bardzo mi się podoba. Tylko, że za tym szpalerem miałabym odkrytą przestrzeń i to od północy. Chyba lepiej jeśli zasłonię podjazd nie tyle przed xzyimś wzrokiem, co przed wiatrem.
Kuszą mnie cisy na ten wąski pasek. Dziś zaszłam do szkółki przejeżdźajac obok. Są całkiem fajne, zdrowe, około metrowe cisy w gruncie. Cena 25 i 35 zł chyba dobra.
Jeśli chodzi o tą kamienną opaskę wokół domu, to myślałam też o czymś w doniczkach, wstawionych w otoczaki. Czy lawenda tak będzie rosła? Słońce tam operuje caly dzień.


Jola, potwierdzam o szafirkach - moje tez tak wychodzą i nic im - nie bój się o to.
Jakiej wysokości cisy?
Lawenda da rade.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Tess 22:07, 21 wrz 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Szarobialy napisał(a)

Może być w doniczkach, czy lepiej w ziemi bezpośrednio ?

Moim zdaniem - w ziemi. Ładniej będzie wyglądać i lepiej rosnąć.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
kasia_w 22:12, 21 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Dobra cena na cisy u nas drozej.Lawende mam posadzona takze w kamyczkach pod domem.u mnie byl tam tylko piasek,dodalam troche ziemi,wymieszałam.Na wiosne podsypuje dolomitem.Oczywiscie nie w donicach tylko w gruncie sadz.Tylko wybierz dobrą odmiane-z wysokich fajna jest Platinum nico i viva,z niższych np hidcote.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
UlaB 22:20, 21 wrz 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Kasia, u nas nie kazda lawenda daje rade - podobno. Hidcote u mnie zimuje, ale w bardzo osłoniętym miejscu.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Szarobialy 22:41, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Dziękuję, że dzielicie się wiedzą. Skrzętnie sobie wszelkie rady koduję i nie omieszkam skorzystać.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 22:49, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
UlaB napisał(a)


Jola, potwierdzam o szafirkach - moje tez tak wychodzą i nic im - nie bój się o to.
Jakiej wysokości cisy?
Lawenda da rade.


Piszą, że 110-120 cm. W szkółce nie mierzyłam. Hicksii 25 zł, hilli 35. Te drugie sadzonki są ładniejsze.

Tylko ja się nie znam. Nigdy cisów nie kupowałam. Może coś pomijam. Szkoda, że nie zrobilam zdjęć.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
UlaB 23:02, 21 wrz 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
no, to jak takie duże to cena jest genialna!! a mozesz poprosic o zdjecia zeby Ci przysłali?
Ja mam wysokie Hicksi, Hilli mam malutkie i nie mam z nimi jeszcze doświadczeń wiec nie podpowiem czy są lepsze. Im bardziej gęsto na dole tym lepiej.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Szarobialy 23:18, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
UlaB napisał(a)
no, to jak takie duże to cena jest genialna!! a mozesz poprosic o zdjecia zeby Ci przysłali?
Ja mam wysokie Hicksi, Hilli mam malutkie i nie mam z nimi jeszcze doświadczeń wiec nie podpowiem czy są lepsze. Im bardziej gęsto na dole tym lepiej.

Zdjęcia mają na swojej stronie .
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
UlaB 23:30, 21 wrz 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Nie widac dobrze na tych zdjeciach ale wydaja sie być bardzo ładne. Egzemplarz tego najwiekszego Hicksi za 55zł jest moim zdaniem wzorcowo rozkrzewiony - jesli znajdziesz tak rozkrzewione niższe to bierz bez wahania. Rozumiem, ze jedziesz, pokazujesz palcem które mają kopać, płacisz i Ci je przywożą albo ładują do Twojego auta? Z góry i tak przytniesz zeby sie równo zagęszczały i równo szły w gorę, wiec na wyrównany wzrost tak bardzo nie patrz - bardziej oceniaj rozkrzewienie od dołu.

Az Ci zazdroszcze tych cisów
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Szarobialy 23:33, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Te największe są trochę za drogie na moje początki.
Tak pokazujesz palcem i kopią.
Spokojnej nocy.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies