Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

Szarobialy 15:44, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Na dole w prawym rogu jest śmietnik. Zrobię zdjęcia i wrzucę, ale pewnie jutro. Tam można jakieś koło. Pozdrawiam.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
kasia_w 17:24, 21 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Makadamia, o to mi chodziło, kiedy mówiłam o łukach- kształt który "rozepcha" ogród i sprawi, że będzie optycznie większy
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Dominika11 18:02, 21 wrz 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widzę, że plany w toku
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Szarobialy 20:35, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Dominika11 napisał(a)
widzę, że plany w toku

Tak, ogród dzięki życzliwej pomocy, nabiera kształtów.
Do realizacji daleka droga, ale podstawy już są.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 20:42, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
makadamia napisał(a)
A, faktycznie, myślałam że Ci chodzi o linie proste.....


Rzeczywiście chodziło mi na początku o linie proste. Jednak w schematach czegoś mi brakowało, coś nie grało. Stąd pomysł z kołami.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 21:02, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Tess napisał(a)
Cześć Jolu
Nie doczytałam, czy ktoś odpowiedział na pytanie o liście szafirków, więc odpowiem - szafirki tak mają. Jesienią wyrastają im liście.

Wzdłuż podjazdu - moim zdaniem - świetnie wyglądałby szpaler traw. Trzcinnika ma Gusiarz, rewelacyjnie to wygląda. A ma pasek chyba węższy niż Ty.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2253-ogrod-do-kwadratu?page=576
I Malkul ma szpaler traw zdłuż podjazdu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=1972

Opaska z wokół domu z otoczaków polnych bardzo mi się podoba, ale słusznie myslisz, że przydałoby się tam coś zimozielonego. Może lawendę? Jest zimozielona, wody nie potrzebuje wiele. Takie cudne poduchy lawendowe, jak u Malkul.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=570


Witam Tereso i dziękuję za pomoc. Bałam się, że szafirki mi zmarzną, bo je źle, za płytko posadziłam.
Szpaler traw wzdłuż podjazdu bardzo mi się podoba. Tylko, że za tym szpalerem miałabym odkrytą przestrzeń i to od północy. Chyba lepiej jeśli zasłonię podjazd nie tyle przed xzyimś wzrokiem, co przed wiatrem.
Kuszą mnie cisy na ten wąski pasek. Dziś zaszłam do szkółki przejeżdźajac obok. Są całkiem fajne, zdrowe, około metrowe cisy w gruncie. Cena 25 i 35 zł chyba dobra.
Jeśli chodzi o tą kamienną opaskę wokół domu, to myślałam też o czymś w doniczkach, wstawionych w otoczaki. Czy lawenda tak będzie rosła? Słońce tam operuje caly dzień.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 21:08, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692


Czy na takich wąskich bokach - jak ten po lewej - można coś posadzić?


Ewo, przy podjeździe, w tym wąskim pasku, chciałabym cisy. Dalej wzdłuż garażu rosnie już trawa. Za garażem ciągle cień. Słońce wcale nie sięga.
Maż chce koniecznie przejazd na tyły domu. Po lewej stronie jest co prawda wąska (3m), ale chociaż prosta droga.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Tess 21:26, 21 wrz 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Lawenda uwielbia słońce. U mnie rośnie na patelni.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Szarobialy 22:03, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
gruba_dynia napisał(a)
Witaj, mieszkam również pod Białymstokiem choć nie z tej strony co Ty. Lubię zupełnie inne ogrody, bo raczej nowoczesne i minimalistyczne, nie lubię bylin i różnych małych kwitnących roślinek Ale kibicuję i życzę wytrwałości. Zaznaczam wątek, będę zaglądać. Coraz więcej osób z naszego regionu się pojawia, fajnie


Witaj.
Miło mi, że się odezwałaś.
Wczoraj oglądałam Twój ogród. Jest bardzo ładny i taki porządny. Nowoczesne kojarzyły mi się z posadzonym dużym iglakiem w środku rabaty (koniecznie wysypanej białymi kamykami) i niskimi iglakami w czterech rogach. U Ciebie wszystko żyje. Widzę korę, widzę kwitnące hortensje. Pięknie.
A warzywnik - marzenie.
Patrząc na fundamenty ogrodzenia (uskoki, u siebie też mam) ktoś może pomyśleć, że Białystok to prawie Małopolska.
Pozdrawiam i zapraszam.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 22:05, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Tess napisał(a)
Lawenda uwielbia słońce. U mnie rośnie na patelni.

Może być w doniczkach, czy lepiej w ziemi bezpośrednio ?
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies