Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

zoja 21:30, 03 maj 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
pieknie tulipanowo
Fajnie, ze jestes
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Marzenaka 22:41, 03 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jak kolorowo! U mnie już większość tulipanów przekwitła...
____________________
Ogród Marzeny
UlaB 15:09, 17 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Przeoczyłam Twoje wiosenne fotki.
Jak cisy po zimie? Dostrzegłam chyba miedzy cebulowymi bukszpany - czy przetrwały te o które się martwiłaś jesienią? Czy ukorzeniasz sama bukszpany po cięciu?


PS:Czy dobrze podejrzewam, ze północ jest od strony garazu?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Pszczelarnia 15:57, 17 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rejzi 16:02, 17 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Szaro-bialy a tu tyle kolorkow Pokaz graby- daly rade?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Szarobialy 18:19, 17 maj 2018


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 686
UlaB napisał(a)
Przeoczyłam Twoje wiosenne fotki.
Jak cisy po zimie? Dostrzegłam chyba miedzy cebulowymi bukszpany - czy przetrwały te o które się martwiłaś jesienią? Czy ukorzeniasz sama bukszpany po cięciu?


PS:Czy dobrze podejrzewam, ze północ jest od strony garazu?

Tak, północna strona to ta od garażu.
Czyli tarasy szeregówki będą skierowane w stronę mojego podjazdu, garażu i tej strony ogrodu z warzywnikiem. Według planu inwestora na długości mojej działki (41 m) ma powstać sześć szeregówek.
Najrozsądniej będzie zbudować jakiś budynek zasłaniający ogród. Muszę się tylko dowiedzieć jakie konkretnie przepisy w tym względzie obowiązują. Jeśli się będę musiała odsunąć z gospodarczym na 3 metry to przy mojej wąskiej działce zabierze mi zbyt wiele ogrodu. Trzeba przemyśleć. Zobaczymy jakie warunki zabudowy dostanie ostatecznie sąsiad.
Bukszpany odżyły i wyglądają lepiej niż jesienią. Cięcie na razie odpuściłam.

Cisy? 20 wypadło na amen. Z ogólnej liczby ponad 130 to i tak chyba nie jest źle. Dziś posadziłabym mniejsze. Teraz nie wiem co zrobić z "dziurami". Ciężki temat.
Pozdrawiam.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 18:24, 17 maj 2018


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 686
Pszczelarnia napisał(a)

Muszę powiedzieć, że podglądam Twój ogród i doszłam do wniosku, że idealnie pasowałby do mojego domku. Tylko skąd wziąć taką powierzchnię? Chyba powinnam dokupić sąsiednią działkę. To byłby idealny teren. I nikt by mi szeregówek nie sprezentował.
Pozdrawiam.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Pszczelarnia 18:53, 17 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Szarobialy napisał(a)

Muszę powiedzieć, że podglądam Twój ogród i doszłam do wniosku, że idealnie pasowałby do mojego domku. Tylko skąd wziąć taką powierzchnię? Chyba powinnam dokupić sąsiednią działkę. To byłby idealny teren. I nikt by mi szeregówek nie sprezentował.
Pozdrawiam.


Te szeregówki, buduary, apartamenty, barokowe kamienice i domy podmiejskie na czystej wsi - porażka. To mój koszmar. Nie sposób powstrzymać tych planów.

Mój dom (choć nie wygląda) jest szaro-buro-biało-niebieski)

Jeżeli tylko można i czujesz, że tak będzie dobrze, kupuj sąsiednią działkę. U mnie sąsiad jeszcze nie chce sprzedać, na razie. Ale pilnuje i drżę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Szarobialy 19:00, 17 maj 2018


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 686
Rejzi napisał(a)
Szaro-bialy a tu tyle kolorkow Pokaz graby- daly rade?

Z czterech grabów trzy żyją. Jeden ładny, dwa średnie. Sadzone praktycznie z gołymi korzeniami, a gabaryty spore. Rosły tworząc kulę i dlatego z jednej strony gołe. Trochę mi wstyd za zielsko.

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 19:05, 17 maj 2018


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 686


Jeżeli tylko można i czujesz, że tak będzie dobrze, kupuj sąsiednią działkę. U mnie sąsiad jeszcze nie chce sprzedać, na razie. Ale pilnuje i drżę.



Pomysł świetny, ale trzeba min. 200 tys. I tu zonk!
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies