Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

Szarobialy 13:23, 25 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Mąż pokazał mi dzisiaj żywopłot, który mu się bardzo podoba. Ogladał go wcześniej, dotykał, podziwiał kolor.
I zgadnijcie co to było.
Nie muszę już opowiadać o zaletach cisów, jak robiłam to od kilku dni. Jego właśnie cisy urzekły.

Jestem na dobrej drodze.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
anbu 09:46, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Chyba mnie tu jeszcze nie było
Zapisuję się na podglądactwo

Będą cisy? Uwielbiam cisy - będzie Pani zadowolona
____________________
Ania Ogród Ani :)
Szarobialy 10:15, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
anbu napisał(a)
Chyba mnie tu jeszcze nie było
Zapisuję się na podglądactwo

Będą cisy? Uwielbiam cisy - będzie Pani zadowolona

Witaj Aniu. Bardzo miło mi Cię goscić u siebie.

Czy będą cisy? I chciałabym i się boję. Wydatek spory, a ziemia lichutka. Czy przeżyją? Muszę ten mój przyszły ogród użyźnić. Wszyscy tak radzą.

Muszę się też zastanowić nad opcją trochę cisów, a trochę szmaragdów.
Tuje na górze, od wschodu i może przed wykuszem i prawym bokiem tarasu, od południa, żeby trochę okna i taras przysłonić.

Mów tj pisz mi co źle planuję. Jakie masz uwagi. Ze mnie początkujacy ogrodnik, w zasadzie teoretyk "ogrodowiskownik". Chcialabym skorzystać z Waszych rad, żeby jak najmniej błedów popełnić.
Pozdrawiam
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
anbu 10:26, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Jolu ja się nie znam, dopiero się uczę, słucham mądrzejszych

Sama dopiero w tym roku pierwsze nasadzenie poważne robiłam
A cis jest super
Nie martw się glebą i tak trzeba ja wzbogacić, dobrze przygotować.

Lepiej jakbyś miała wątek w Projektowanie ogrodów a nie w Naszych ogrodach, bo po prawdzie ogrodu to Ty jeszcze nie masz

Tam bardziej się projektuje, łatwiej o poradę tu się bardziej podziwia
____________________
Ania Ogród Ani :)
Szarobialy 10:32, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Pisałam już do "dyrekcji", żeby mnie przenieśli.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
anbu 11:17, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka radzi w Projektach
Pewno do Cię zawita hi hi Będzie dobrze, nosek do góry
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 11:46, 26 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jolu, tam z przodu chyba nie ma za wiele miejsca. Nie bawiłabym się w trawniczki, tylko zrobiła nasadzenia po całości:


Chociaż w zasadzie, na Waszej działce nie ma chyba potrzeby tak szczelnego odgradzania się od frontu. Można tak:
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
UlaB 11:55, 26 wrz 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jola, pamietaj ze tuje wymagaja sporo pracy, moim zdaniem wiecej niz cisy - chodzi o czyszczenie w srodku. Dobrze sie zastanów nad masowym ich sadzeniem.

Jaka masz u siebie glebę? Mpozliwe, ze juz psiałas, ale ja w wirze pracy zapomniam łatwo takie informacje. Mozliwe, ze zbyt mocno sie przejmujesz. Do sadzenia i tak trzeba uzyznic podłoze - nikt raczej nie ma superzyznej ziemi w ogrodzei bo tak mu sie fartownie trafiło Raczej jest to przygotowanie podloza pod kolejne nzasadzenia i co roku podsyptywanie kompostem. I rosliny rosną, naprawde nie ma co sie bac na zapas

Jesli nie bedzie teraz nic sadzić to mozesz wysiac facelię (kurcze, warto sprawdzic czy to nie za pozno, bo nei pamietam) - potem ja przekopujesz i to jest naturalny nawóz, chyba jeden z tanszych bo nasiona nie sa drogie.

I popieram Makadamie w kwestii trawnika na froncie - bedziesz klęła przy koszeniu (lub Twoj m.). Kombinuj z rabatami po całości. Czy trzeba sie osłaniac - teraz moze i nie z tego co widac, ale pewnie teren jest rozwojowy i za jakis czas wyrosną sasiedzi z drugiej strony?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Pszczelarnia 11:59, 26 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
UlaB napisał(a)
Jola, pamietaj ze tuje wymagaja sporo pracy, moim zdaniem wiecej niz cisy - chodzi o czyszczenie w srodku. Dobrze sie zastanów nad masowym ich sadzeniem.

Jaka masz u siebie glebę? Mpozliwe, ze juz psiałas, ale ja w wirze pracy zapomniam łatwo takie informacje. Mozliwe, ze zbyt mocno sie przejmujesz. Do sadzenia i tak trzeba uzyznic podłoze - nikt raczej nie ma superzyznej ziemi w ogrodzei bo tak mu sie fartownie trafiło Raczej jest to przygotowanie podloza pod kolejne nzasadzenia i co roku podsyptywanie kompostem. I rosliny rosną, naprawde nie ma co sie bac na zapas

Jesli nie bedzie teraz nic sadzić to mozesz wysiac facelię (kurcze, warto sprawdzic czy to nie za pozno, bo nei pamietam) - potem ja przekopujesz i to jest naturalny nawóz, chyba jeden z tanszych bo nasiona nie sa drogie.

I popieram Makadamie w kwestii trawnika na froncie - bedziesz klęła przy koszeniu (lub Twoj m.). Kombinuj z rabatami po całości. Czy trzeba sie osłaniac - teraz moze i nie z tego co widac, ale pewnie teren jest rozwojowy i za jakis czas wyrosną sasiedzi z drugiej strony?


Na facelię jest już za późno, na inne też. Można żyto ozime wysiać i na wiosnę przekopać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:00, 26 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Szarobialy napisał(a)
Mąż pokazał mi dzisiaj żywopłot, który mu się bardzo podoba. Ogladał go wcześniej, dotykał, podziwiał kolor.
I zgadnijcie co to było.
Nie muszę już opowiadać o zaletach cisów, jak robiłam to od kilku dni. Jego właśnie cisy urzekły.

Jestem na dobrej drodze.


Bo cisy są tego warte.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies