Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

Doranma 12:51, 06 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Basiu, dziękuję za życzenia ☺ Mam nadzieję, że masz miły, słoneczny dzień
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
marba 13:29, 06 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Elu, tak, to klon Crimson Sentry, mam nadzieję, że szybko urośnie i da trochę cienia. Bardzo brakuje mi zacienionych przestrzeni w ogrodzie, trzeba będzie dosadzić więcej drzew. Taki jest mój plan na ten rok.

Grażynko, masz rację co do jeżówek i ostróżek, najlepiej mieć i te, i te.

Grzesiu, zima ostatnio tworzyła piękne pejzaże, na wielu wątkach można było podziwiać niezwykłe widoki. U Ciebie też je podziwiałam. I nie tylko widoki.

Dorotko, ja też lubię drzewa i krzewy w odcieniach bordo. Szczególnie fajnie wyglądają w zestawieniu z żółtolistnymi, albo z kolorem limonkowym.

Aniu, ten rozchodnik to odmiana Thunderhead. Też go lubię właśnie za ten kolor.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 13:29, 06 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
beamilusia napisał(a)
Zima u Ciebie przepiękna. Dwa dni temu u mnie też tak pięknie było. Dzisiaj odwilż, śnieg topnieje, ale ja się cieszę, ponieważ ten mokry, ciężki śnieg połamał gałęzie krzewów w ogrodzie i odkształcił iglaki.

Witaj, Beatko, dziękuję za miłe odwiedziny, bardzo się cieszę, że zajrzałaś. Podziwiałam u Ciebie piękne zimowe widoki, ale podobnie jak Ty cieszę się z topniejącego śniegu, bo to taki pierwszy zwiastun zbliżającej się wiosny. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli zbyt długo na nią czekać.
Serdecznie Cię pozdrawiam.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 13:41, 06 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Doranma napisał(a)
Basiu, dziękuję za życzenia ☺ Mam nadzieję, że masz miły, słoneczny dzień

O tak, dziś piękny, słoneczny dzień. Po śniegowych pejzażach nie ma ani śladu.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 19:10, 06 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Powoli gromadzę kwiatowo-ziołowe nasionka do wysiewów. Ciekawe czy zdołam wysiać wszystko co zaplanowałam (parapety nie są z gumy) i zagospodarować potem to co wzeszło.


____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
daszum 19:54, 06 lut 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Basia, Twój klonik pięknie się prezentuje, byłabym szczęśliwa, gdyby mój tak wyglądał.
Podziwiam Twój zapał do wysiewów. Ja bawiłam się tak 40 lat temu, kiedy zaczęłam uprawiać działkę. Teraz nie mam cierpliwości, chociaż przyznaję, że własne roślinki dają dużo satysfakcji

Mam pytanie o rzeczkę na końcu Twojej działki, czy ona na wiosnę nie jest zagrożeniem dla Twojego terenu?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 19:58, 06 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
ten błękitny wilec cudny, widziałam w kilku ogrodach, siałam u siebie , ale nie powschodził mi niestety. Trzymam kciuki by się udało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
marba 21:29, 06 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Danusiu, u mnie jest sporo przestrzeni do zagospodarowania, zbankrutowałabym na wszystkie potrzebne sadzonki, więc wysiewam, ale polubiłam to. W zeszłym roku pozyskałam w ten sposób dość sporo niebieskiej lobelii, która rosła mi potem w gruncie jak szalona. Dokupuję tylko pelargonie i tzw. milionki.
Pytasz o naszą rzeczkę na końcu działki, ona jest ponad pół kilometra od domu, a teren obniża się w jej kierunku, więc powódź raczej nie grozi. Chociaż w czasie tej powodzi stulecia w 97r. w połowie drogi do rzeki trzeba już było mieć kalosze. Sąsiedzi tak mówią, bo wtedy tu jeszcze nie mieszkaliśmy.

Sylwio, wilce można siać wprost do gruntu, ale ja je najpierw "podpędzam" trochę w domu, żeby szybciej zakwitły. Wysiewam do torfowych doniczek bez dna i potem bez naruszania korzonków do gruntu.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
gogo 23:11, 06 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, widzę, że i Ty szykujesz się do siania.
Ja, przez koty muszę kupić szklarenki parapetowe, zrobiłam rozeznanie, jakie są i zamówię.
Są zamykane i można stawiać jedną na drugą.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 23:24, 06 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Basiu mnie się takie wysiewy nie udają wcale bo mam tylko dwa parapety w mieszkaniu, a oba zajęte na maksa doniczkami z roślinami pokojowymi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies