Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

gogo 01:02, 26 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ale trafiła Ania z kawą, a ja to podchwyciłam
Jednym słowem smakosz
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anabuko1 11:21, 26 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
marba napisał(a)
A żebyście wiedziały, że Bolek bardzo lubi kawę. On tylko czycha na to, żeby ktoś zostawił niedopitą filiżankę na stole.

Aha, ha, wiedziałam,że to towarzyski piesek
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 19:51, 27 sty 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Basiu, to jesteś dzielną ogrodniczką, skoro udało Ci się wykorzystać krótką przerwę między falami mrozów. Ja też jestem dobrej myśli, że powojnik się przyjmie i dzięki temu przyczynię się do spełnienia jednego z Twoich ogrodowych marzeń
Serdeczności
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
marba 22:14, 04 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Grażynko, Aniu, smakosz i w dodatku ma wielkopańskie maniery, jak śpi w łóżku to zawsze z głową na poduszce.

Dorotko, mam nadzieję, że powojnik od Ciebie dzielnie przetrwa zimę i będzie cieszył moje (i nie tylko) oczy.


Chciałam sobie zrobić przerwę do wiosny w Ogrodowisku, ale nie mogłam się oprzeć dzisiejszym widoczkom:




____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Adela 22:18, 04 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Zdjęcia cudaśne
U mnie rano też było bajkowo a po południu już z dachu śnieg się obsuwał.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 23:56, 04 lut 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Basiu ale Twoje pieski milutkie? Mordki kochane ale jeden to ma psikusy w ślepkach. Ale pewnie i tak są pupilami rodziny.
Dzięki za informacje o ostróżkach. A jeszcze Basiu mam pytanie, co lepiej posadzić jeśli mam tylko jedno miejsce wolne ostróżki czy jeżówki. Co dłużej zdobi ogród? Doradż mi.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
marba 00:20, 05 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Basiu, trudny wybór, obie bylinki piękne. Długość kwitnienia jest porównywalna. Gdybym jednak musiała wybierać postawiłabym na ostróżki, bo lubię niebieskie kwiaty, a takich jeżówek chyba nie ma.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
daszum 08:39, 05 lut 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Basia, mam nadzieję, że Twój klon będzie wspaniale rósł i zdobił ogród. Może go pokazywałaś, poszukam go na zdjęciach z lata.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Adela 08:51, 05 lut 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
marba napisał(a)
Basiu, trudny wybór, obie bylinki piękne. Długość kwitnienia jest porównywalna. Gdybym jednak musiała wybierać postawiłabym na ostróżki, bo lubię niebieskie kwiaty, a takich jeżówek chyba nie ma.


A ja mam odmienne zdanie - wybacz Basiu
Jeśli o wyborze ma decydować kolor, to może ostróżki. Jeśli długość kwitnienia to zdecydowanie jeżówki.
Mam obie byliny i mam zamiar zwiększyć kolekcję jeżówek.
Jeżówki kwitną nieprzerwanie (zależy od odmiany) od czerwca dokońca sezonu. Wystarczy tylko odcinać przekwitnięte kwiaty, wtedy pobudzasz je do wytwarzania kolejnych, a bylina rozrasta się.
Ostróżki kwitną dwufazowo. Pierwsze kwitnienie dorodne. Po przekwitnięciu ostróżki należy krótko przyciąć. Po jakimś czasie zakwitną drugi raz, ale już nie tak pięknie.
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Doranma 10:46, 05 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Przyszłam obejrzeć Twoje białe widoczki i nie zawiodłam się- bajka!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies