Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

KasiaLangier 12:21, 09 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do Twojego jaru będzie też pasowała irga, którą chcę usunąć. Jest fajna, ale szukam miejsca na nowe rośliny..pozdrawiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Doranma 12:59, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dzięki za zdjęcia Twojego jaru! Nie zdawałam sobie sprawy, że on jest tak ładnie obsadzony drzewami i krzewami, dzięki którym powstaje wrażenie prawdziwego wąwozu ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
marba 20:52, 10 wrz 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Grażynko, Elu, dziękuję za odwiedziny, miło, że zaglądacie.

Aniu, w sprawie róży odpisałam na priv.
Nasiona z Purple Majesty zbieram pod koniec pażdziernika, lepiej dać im czas, żeby porządnie dojrzały. Późną jesienią obcinam im jedną kolbę i przechowuję w domu do wiosny.
Pytasz o podlewanie jaru, w letnie upały leję sporo wody na południową skarpę, bez tego rośliny nie dałyby rady.

Kasiu, dzięki za propzycję przyjęcia irgi, chętnie przygarnę. Daj mi znać, kiedy będziesz wykopywać.

Dorotko, dziękuję za pochwałę.


Parę ogrodowych aktualności:




____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
gogo 23:02, 10 wrz 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Piękne aktualności
Twój rozchodnik ma inny kolor liści, ciemniejszy.
Podoba mi się też ten po lewej stronie, jaka to odmiana?
Dojrzałam Red Barona, wcale nie wygląda kiepsko
I cudna trawa na drugim zdjęciu, co to?
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anabuko1 20:12, 13 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
marba napisał(a)

Parę ogrodowych aktualności:





Ummm piękne kolorowe widoczki Basiu
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
danuta_szwajcer 20:26, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Piękne te Twoje rabaty, jar masz coraz piękniejszy, to taki znak rozpoznawczy dla Twojego ogrodu, bardzo mi sie podoba rabata żółta na tle brzozy super Ci to wyszlo Pozdrawiam Basiu, piękną mamy teraz pogode
____________________
Liliowo i kolorowo:)
AnnaMS 21:28, 13 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Basiu, piękny miskant, piękne kolorowe rabaty jar cudnie porośnięty
Wspomniałaś coś o kosodrzewinie, więc moje krzaczki mają z 10 lat, wyrosły wielkie kule pomimo że co roku były uszczykiwane, mam uchwyconą na jednym zdjęciu na str.82 z 13.11. Na dodatek ogałacają się od dołu i śmiecą. Nie odradzam tylko piszę jak to jest z nimi z mojego doświadczenia
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 23:51, 22 wrz 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Aniu Anabuko, dzięki.

Danusiu, ta żółta rabata zrobiła się sama, za sprawą samosiewu aksamitek. Nie udało mi się usunąć wszystkich siewek, a jak podrosły to żal było mi je wyrywać, więc zostały.

Aniu MS, kocham kosodrzewiny w ogrodzie, na razie nie zauważyłam łysienia od dołu, ale gdyby zaczęły, to je czymś podsadzę, np. niższymi... kosodrzewinami.

Grażynko, bardzo dziękujemy za dzisiejsze miłe spotkanie, mam nadzieję, że nie ostatnie. Wspaniale było Was poznać, mam nadzieję, że nas też wkrótce odwiedzicie.
Trawa, o którą pytasz była kupiona jako miskant Adagio, ale nie jestem pewna czy to rzeczywiście ta odmiana.


Trochę ogrodowych widoczków:




____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 23:59, 22 wrz 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
anka_ 08:16, 23 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
marba napisał(a)
... kocham kosodrzewiny w ogrodzie, na razie nie zauważyłam łysienia od dołu, ale gdyby zaczęły, to je czymś podsadzę, np. niższymi... kosodrzewinami.
Jak to mi się podoba. U mnie te kosówki które mają dostęp światła nie łysieją. Ale jak Mopsa chciała zjeść trzmielina to ma teraz gołe nóżki. I muszę czymś zasłonić.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies