Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

marba 23:50, 07 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Aniu, jakby co, to przykryję je szklanym kloszem. Może wystarczy. Akurat tych narcyzów byłoby mi szkoda, bo takie śliczne, biało-różowe są. Ale będzie co ma być.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
barbara_kraj... 00:01, 08 sty 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
marba napisał(a)

Mam pytanie odnośnie przekwitłych o tej porze doniczkowych hiacyntów. Czy można je ponownie wykorzystać w ogrodzie? Jeśli tak, to kiedy je wysadzić i czy wcześniej trzeba je jakoś przesuszyć? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Zrób tak, jak podpowiedziała Ci Gosia. Jeśli liście zaschły, to jeszcze teraz możesz je wraz z doniczką zadołować i przykryć warstwą suchych liści. W niskiej temperatrze cebule odpoczną.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
marba 00:10, 08 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dzięki, Basieńko za odwiedziny i podpowiedź w sprawie hiacyntów. Byłaś dziś na działce?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
barbara_kraj... 00:14, 08 sty 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
marba napisał(a)
Dzięki, Basieńko za odwiedziny i podpowiedź w sprawie hiacyntów. Byłaś dziś na działce?

Niestety nie, prawie cały dzień padało.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
marba 10:15, 09 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Zauważyłam na moich brzozach dziwną rzecz: większość gałęzi jest, jak to u brzóz, biała, ale niektóre są ciemne. Czy to normalne?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Nallar 17:10, 09 sty 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Może to jakaś zachwiana gospodarka
Doczytałam że Betulinie przypisuje się biały kolor kory brzozy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Betulina

Wstawiłam baletnice.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
AnnaMS 18:02, 09 sty 2018


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Basiu, ja mam brzozy samosiejki i też miewają gałązki ciemne ale w tym miejscu gdzie ich jest za dużo lub mniej światła dociera do nich i one są niestety martwe i same odpadają lub z moją pomocą jak są większe ... Może taka ich uroda, może się jeszcze wybarwią, tak czy inaczej okaże się na wiosnę.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 19:05, 09 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Nallar napisał(a)
Może to jakaś zachwiana gospodarka
Doczytałam że Betulinie przypisuje się biały kolor kory brzozy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Betulina

Wstawiłam baletnice.

Właściwie to chciałam zrobić fotkę budkom lęgowym i dopiero na zdjęciu zauważyłam tę anomalię. Może to nic poważnego.
Byłam u Ciebie, podziwiałam baletnicę, zazdroszczę zdolności plastycznych. Mój czas pochłaniają ostatnio mniej twórcze prace, jak np. usuwanie ogromnej sterty suchych gałęzi na końcu ogrodu. Latem nie chciałam tego robić, bo gniazdowały tam jakieś ptaszki (fotka str.62), a jesienią był nawał innych zajęć. Ale póki nie ma śniegu i siarczystego mrozu można porządkować ogród.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 19:14, 09 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
AnnaMS napisał(a)
Witaj Basiu, ja mam brzozy samosiejki i też miewają gałązki ciemne ale w tym miejscu gdzie ich jest za dużo lub mniej światła dociera do nich i one są niestety martwe i same odpadają lub z moją pomocą jak są większe ... Może taka ich uroda, może się jeszcze wybarwią, tak czy inaczej okaże się na wiosnę.

Zobaczymy, Aniu,na razie nie martwię się na zapas.
W ogrodzie u mnie nic nie kwitnie, pozostaje cieszyć oczy domowymi kwiatuchami.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
AnnaMS 19:16, 09 sty 2018


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Fiołki są super , lubię ich delikatny zapach ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies