Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

marba 20:28, 10 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Izo, też mam więcej, ale część to takie sezonowe, np fiołki i hiacynty.
Mój kaktusik.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 20:31, 10 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Margerytka40 napisał(a)
Wyglądają jakby były tam od zawsze . Strasznie musieliście się nadźwigać pewnie,znam ten ból .Fajnie wyszło z

No, łatwo nie było z tymi największymi kamolami, ale Andrzej z synem jakoś dali radę.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
AnnaMS 11:40, 11 sty 2018


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Basiu, dobrze że dodałaś zdjęcie swojego kwiatka, bo tak patrzę i patrzę na niego i myślę że to jest tak na 90% gasteria Sansevieria boncellenis jest krzyżówką z s.cylindryczną i ma takie okrągłe te liściory, a Twój kwiatuch ma bardziej spłaszczone niż okrągłe i ta chropowatość ... (mój jest delikatnie szorstki) Mogę się mylić ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 11:54, 11 sty 2018


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Gasteria "Little Warty" - To chyba ona
zdjęcie z YouTube
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 12:16, 11 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Aniu, wydaje mi się, że to jest dokładnie ta sama roślina. Twoje zdjęcie jest wyraźniejsze, i jak patrzę na tę roślinkę, to jakbym swoją widziała. Nie wiesz, jaka duża ona rośnie?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
AnnaMS 12:30, 11 sty 2018


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
One są raczej małe, sądząc po nazwie - little - duża nie będzie, może bardziej pójdzie w szerz, wypuści trochę dzieci z czasem
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 12:32, 11 sty 2018


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Zapomniałam o skalniaczku, super, pewnie z czasem się powiększy
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Dorota123 16:42, 11 sty 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
marba napisał(a)

To prawda, jest gdzie poszaleć i styl bardziej naturalny, swobodny. Tu jest więcej nieujarzmionej jeszcze przestrzeni z trawnikiem na czele, o ile w ogóle można to nazwać trawnikiemm. Ale musi jeszcze poczekać na swoją kolej. Ostatnio na swoją kolej doczekała się pergola. Teraz pozostaje obsadzić ją na wiosnę pnączami i przy okazji zasłonić ten okropny betonowy płot (zastany). Sąsiad od swojej strony posadził przy ogrodzeniu tuje, jak urosną to jego szklarnia też będzie mniej widoczna. Na razie zawieszę tam bambusowe maty, przy okazji dadzą też latem trochę cienia, bo to południowa strona działki.



Pięknie się zapowiada ta altana , sprawia wrażenie, że jest duża. Już mi się podoba, ale musisz jakoś zamaskować to betonowe ogrodzenie. Szkoda, że nie odsunęliście się od niego z 1 metr, można by stworzyć jakąś zieloną ścianę.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
marba 17:18, 11 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
AnnaMS napisał(a)
Zapomniałam o skalniaczku, super, pewnie z czasem się powiększy


Skalniaczek być może się powiększy, na razie muszę dopieścić to, co jest. Całkiem inaczej będzie to wyglądać, kiedy szczeliny między kamieniami pokyją roślny.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 17:32, 11 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dorota123 napisał(a)



Pięknie się zapowiada ta altana , sprawia wrażenie, że jest duża. Już mi się podoba, ale musisz jakoś zamaskować to betonowe ogrodzenie. Szkoda, że nie odsunęliście się od niego z 1 metr, można by stworzyć jakąś zieloną ścianę.

Dorotko, całość będzie pokryta winobluszczem, ten okropny płot też. Winobluszcz pochłonałby ewentualną zieloną ścianę, z czegokolwiek by nie była. Przerabiałam to już w poprzednim ogrodzie. Trzeba by było odsunąć bardziej niż metr, chcieliśmy tego uniknąc. Jak porośnie, będzie wyglądać całkiem inaczej.
Jak dotąd nie znalazłam nic lepszego niż winobluszcz. Zależy nam na szybkim wzroście.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies