Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Andrzej_ 19:16, 16 lut 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
zawitka napisał(a)
Witaj piękny ogród w lesie .Pracy dużo ale pomalutku widać rękę gospodarza,dobrego Gospodarza Będę zaglądać



ogrodula napisał(a)
Witaj trafiłam do Ciebie przez przypadek też mam kilkanaście sosen i mnie zaciekawiło jak sobie z nimi poradzić Po spacerze po Twoim ogrodzie (lesie) mam parę pomysłów Podziwiam ogrom pracy


Zawitka, Ogrodula dziękuję Wam i zapraszam do odwiedzin
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
AGDULA 22:31, 18 lut 2017


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
Pazdzierzowy napisał(a)

Ze sprzątaniem radzę sobie wyśmienicie - nie sprzątam . W nagłych porywach troski zbiorę czasem te igły, które zgromadzą się w okółkach liści rh albo w rozgałęzieniach; wszystkie igły i tak prędzej czy poźniej lądują na ziemi i mam kwaśne samościółkowanie . Sosna będzie zawsze zrzucać igły, s. pospolita na ogół już trzyletnie.

W tym roku założyłem automatyczne podlewanie w tej części ogrodu, właśnie ze względu na rh. Nie jest to linia kroplująca, ale wynurzalne zraszacze, które dają bardzo delikatne strumienie wody. Gleba ma klasę VIz czyli pod zalesienie - sam piach. Pod jakiekolwiek inne nasadzenia oczywiście wymieniam podłoże.

Przez parę lat przebierałem nogami, żeby las urósł i żeby po jego wyczyszczeniu, podkrzesaniu i lekkiej trzebieży móc zacząć sadzić rh. Czy warto było?




Cudny ogród A czy dodatkowo czym nawozisz rodki??
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
AGDULA 22:44, 18 lut 2017


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
Pazdzierzowy napisał(a)

Dzięki
Mieszkam pod Poznaniem, w mojej okolicy sporo borów sosnowych (Wielk. Park Narod.) na piachu.

To prawie po sąsiedzku ale u mnie glina a piach to po drugiej stronie ulicy
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Andrzej_ 23:12, 18 lut 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
AGDULA napisał(a)


Cudny ogród A czy dodatkowo czym nawozisz rodki??


Dzięki
Nawożę Substralem do iglaków i rododendronów "100 dni"
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
katel 22:48, 19 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Cudowny ten Twój świerkowy las z rododendronami jest się czym zainspirować, chyba zacznę o nowej działce myśleć
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Andrzej_ 09:49, 20 lut 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
katel napisał(a)
Cudowny ten Twój świerkowy las z rododendronami jest się czym zainspirować, chyba zacznę o nowej działce myśleć


Dziękuję Kaśka Lasek jest oczywiście sosnowy , ale w niektórych miejscach podsadzam go świerkami pospolitymi, bo dobrze znoszą cień.
Jak chcesz hodować lasek to przygotuj się na takie zajęcia (fotka z soboty)
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gosiek33 12:01, 20 lut 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Piękne połączenie a zapach aż u siebie czuję


Ze starymi sosnami to nie przejdzie, wbić nawet kilof to sztuka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Andrzej_ 12:22, 20 lut 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gosiek33 napisał(a)
Piękne połączenie a zapach aż u siebie czuję


Ze starymi sosnami to nie przejdzie, wbić nawet kilof to sztuka


Pachnie, pachnie...
Ale co nie przejdzie, podsadzanie starych sosen różanecznikami? Jeżeli blisko pnia są grube korzenie to zawsze można jeszcze usypać 20-to centymetrową warstwę torfu wymieszanego z ziemią i kompostem, a rh da sobie radę. Tak zrobiłem przy tarasie.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gosiek33 12:49, 20 lut 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nie pomyślałam, że dla RH to wystarczy, spróbuję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:01, 20 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pazdzierzowy napisał(a)



Jak chcesz hodować lasek to przygotuj się na takie zajęcia (fotka z soboty)


Czasem jedno zdjęcie wystarczy, żeby sobie uświadomić, że wielkie ogrody to już jednak bajka nie dla mnie. Nadgryzienie zębem czasu ma swoje plusy , ale minusów ma zdecydowanie więcej.
zastygłam w niemym podziwie!

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies