Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

anka_ 06:19, 16 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pazdzierzowy napisał(a)

Tak, będzie szybszy efekt. Miejsce jest słoneczne? Bo rh urośnie w cieniu, ale sosna nie.
Cień 'wchodzi' tam dopiero późnym popołudniem, dadzą radę... Muszą...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Andrzej_ 09:56, 16 lut 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
anka_ napisał(a)
Cień 'wchodzi' tam dopiero późnym popołudniem, dadzą radę... Muszą...

Aaaa, to spokojnie
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Monia81 11:07, 16 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
WitamPięknie zagospodarowany kawał ziemi:, lasek z różanecznikami bajka, aż można się rozmarzyć, pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Andrzej_ 11:54, 16 lut 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Monia81 napisał(a)
WitamPięknie zagospodarowany kawał ziemi:, lasek z różanecznikami bajka, aż można się rozmarzyć, pozdrawiam

dziękuję i pozdrawiam
A.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
12:44, 16 lut 2017
Witaj

Trafiałam do Ciebie od Ani (Anka_)

Zakochałam się w alei z sosen.Z przyjemnością pospacerowałam po ogrodzie.
Jestem zachwycona Twoim zmysłem aranżowania przestrzeni i konsekwencją z jaką tworzysz całość.Pięknie jest.Czuję zapach Twojego ogrodu.Lasek,sosny,świeżość...
Pięknie wtapiasz w ten klimat inną roślinność.

Serdeczności zostawiam
Agania 13:42, 16 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pazdzierzowy napisał(a)


Zadanie zimowe oczywiście. Dopóki nie ma mrozu wolałem wykorzystać czas na "fizolskie" prace, jeszcze i tak nie wszystko ogarnięte, zresztą nigdy nie jest

W grudniu jeszcze nie kosiłem

Tu jeszcze ta rabata z innej perspektywy. W tym zagajniku sosnowym też muszę coś zaplanować. Nie wyklarowało mi się jeszcze w jakim charakterze to będzie, bo wrzosowate to byłaby już nuda.


Witaj Andrzej, fajnie, że pojawiłeś się na ogrodowisku ze swoim ogrodem, miło spędza się czas u Ciebie, lubię ogrody z naturalistycznym klimatem i sosnami.

Ciekawi mnie bardzo co wymyśliłeś do obsadzenia w sosnowym zagajniku, ja mam takowy u siebie też z sosny pospolitej..tylko u mnie glina, niby więcej urośnie niż na piasku, ale kopanie ciężkie....

Dereń pagodowy u Ciebie to kawał drzewa, mam takiego posadzonego od nasionka, nie doczekałam się jeszcze na jego kwitnienie, mój rośnie już 10 lat...masz może zdjęcia c.c w fazie kwitnienia

Efektownie Ci włażą te rodki na taras

Jesteś jak dla mnie leśniczym avatarek to potwierdza, że z pasją i z zaangażowaniem dbasz o drzewa i ich formowanie

pozdrawiam:
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Andrzej_ 15:19, 16 lut 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Aniaaa napisał(a)
Witaj

Trafiałam do Ciebie od Ani (Anka_)

Zakochałam się w alei z sosen.Z przyjemnością pospacerowałam po ogrodzie.
Jestem zachwycona Twoim zmysłem aranżowania przestrzeni i konsekwencją z jaką tworzysz całość.Pięknie jest.Czuję zapach Twojego ogrodu.Lasek,sosny,świeżość...
Pięknie wtapiasz w ten klimat inną roślinność.

Serdeczności zostawiam


Olaboga Aniaaa! Ja tylko próbuję nie zepsuć tego lasku co to się sam wysiał! Finezji w tym za grosz, bo ja prosty chłopak jestem i takie proste zestawienia roślin mi się podobają Piękne kompozycje i dbałość o detal to ja widzę w Twoim ogrodzie! Może się kiedyś też naumiem...
Bardzo dziękuję za odwiedziny i wpis!
Odwzajemniam serdeczności
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 15:45, 16 lut 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Agania napisał(a)


Witaj Andrzej, fajnie, że pojawiłeś się na ogrodowisku ze swoim ogrodem, miło spędza się czas u Ciebie, lubię ogrody z naturalistycznym klimatem i sosnami.

Ciekawi mnie bardzo co wymyśliłeś do obsadzenia w sosnowym zagajniku, ja mam takowy u siebie też z sosny pospolitej..tylko u mnie glina, niby więcej urośnie niż na piasku, ale kopanie ciężkie....

Dereń pagodowy u Ciebie to kawał drzewa, mam takiego posadzonego od nasionka, nie doczekałam się jeszcze na jego kwitnienie, mój rośnie już 10 lat...masz może zdjęcia c.c w fazie kwitnienia

Efektownie Ci włażą te rodki na taras

Jesteś jak dla mnie leśniczym avatarek to potwierdza, że z pasją i z zaangażowaniem dbasz o drzewa i ich formowanie

pozdrawiam:


Cześć Agania!
Jeszcze nie wymyśliłem co zrobię w tym sosnowym bałaganiku (trochę mi wstyd, kiedy patrzę na tę fotkę ). Na razie mam tylko silne postanowienie, że w tym roku będzie tam nieco "porządniej" .
Fotki z kwitnącym dereniem postaram się znaleźć, chociaż kwiaty ma raczej niepozorne. Te różaneczniki przy tarasie też mnie zadziwiają, bo rosną tam dopiero 6 lat, a mają ok. 1,5 metra. To stara, pospolita odmiana roseum elegans.
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
zawitka 16:31, 16 lut 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14037
Witaj piękny ogród w lesie .Pracy dużo ale pomalutku widać rękę gospodarza,dobrego Gospodarza Będę zaglądać
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ogrodula 16:45, 16 lut 2017


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Witaj trafiłam do Ciebie przez przypadek też mam kilkanaście sosen i mnie zaciekawiło jak sobie z nimi poradzić Po spacerze po Twoim ogrodzie (lesie) mam parę pomysłów Podziwiam ogrom pracy
____________________
ula sosnowy raj i nie tylko ula
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies