Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Wiolka5_7 22:13, 15 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Ślicznie masz
Jeżówki piękne, też mam i u mnie porosly a tym roku wielkie kępy pełne pąków
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Toszka 22:16, 15 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jaką chemią traktujesz szczawik?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zuzka25 22:20, 15 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka napisał(a)
Jaką chemią traktujesz szczawik?

Pielę, ale miejscami w żwirze traktuję niedozwolonym Roundapem.

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 22:22, 15 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Wydaje mi się, że w tym roku już mam go mniej niz rok temu. Nie wiedziałam , ze z niego takie dziadostwo
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Toszka 22:25, 15 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie wrzucaj na kompost. Delikatnie pakuj do torebki, szczelnie zawiąż i do śmieci. Przy potrząsaniu i nagłych ruchach strzela nasionami na kilka metrów.
A o roundupie poszukaj w necie filmu "Roundup przed sądem". Dopiero było na Planet+ i jestem nadal w szoku...zwłaszcza jak zmienia sekwencjowanie genów i jest niebezpieczny dla dzieci
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Jola_M 20:59, 17 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej, witam się również derenie chodzą za mną już chyba od roku - u Ciebie świetnie wyglądają przeczytam Twoją historię od początku bom bardzo ciekawa
z której części Dolnego Śląska jesteś? może sąsiadka jakaś moja?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Zuzka25 07:14, 18 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka napisał(a)
Nie wrzucaj na kompost. Delikatnie pakuj do torebki, szczelnie zawiąż i do śmieci. Przy potrząsaniu i nagłych ruchach strzela nasionami na kilka metrów.
A o roundupie poszukaj w necie filmu "Roundup przed sądem". Dopiero było na Planet+ i jestem nadal w szoku...zwłaszcza jak zmienia sekwencjowanie genów i jest niebezpieczny dla dzieci


Wczoraj znów pieliłam szczawik. Nie wrzucam na kompost, bo go nie mam, za mała działka. I pomyśleć, że sama zaprosiłam go do swojego ogródka z jakąś roślinką. Widziałam go, jak sadziłam, ale nie sądziłam,że on taki inwazyjny
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 07:18, 18 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Jola_M napisał(a)
Hej, witam się również derenie chodzą za mną już chyba od roku - u Ciebie świetnie wyglądają przeczytam Twoją historię od początku bom bardzo ciekawa
z której części Dolnego Śląska jesteś? może sąsiadka jakaś moja?


Derenie u mnie sporo przeszły, w tym roku nawet 1,5 miesiąca przeczekały na docelowe miejsce, z ogromną bryłą korzeniową w wielkich workach na śmieci. Teraz mają się świetnie. Polecam Mieszkamy pod Wrocławiem.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Dominika11 12:59, 22 lip 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Pieknie u Ciebie spaceruję i się zachwycam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
eVka 08:59, 26 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuza, ja juz zapomniałam jak Ty masz pięknie w ogrodzie! Rabata limkowa bajeczna a jeżówkowe szaleństwo też uwielbiam. Sporo masz odmian. Ja na razie tylko trzy a planuję kolejne. Szkoda tylko, że je tak ślimaki lubią...
Szczawika mam coraz więcej, niestety zainfekowane są nim najczęściej rośliny kupone w szkółkach. Wcześniej wogóle nie miałam go w ogrodzie. W tym roku wyszedł z nasion i rob się nieciekawie... Podważam go nożem i wychodzi ładnie cały. Czy takiego bez nasion też nie można wrzucać na kompost?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies