Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 20:30, 29 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
effka napisał(a)

Przeróbki rabat to nasz chleb codzienny Bez nich byłoby nudno
Właśnie chcę zamówić sporo bylin kwitnących do ogrodu ale dostępność w sklepach online mizerna. Jak jest jedno to drugiego nie ma i tak w każdym, a nie chce majątku za wysyłki płacić kupując w kilku sklepach... Ehh

Wiesz, że nigdy nie byłam u Kulasa na Sienkiewicza, milion razy obok przejeżdżałam ale jakoś nie weszłam. Kwiaton na Lotniczej? Jugowiec uwielbiam! Musimy się umówić na wspólny szoping

Współczuję cholerstwa w ogrodzie, trzymam kciuki za skuteczną walkę...


U Kulasa nic nie było, nie masz czego żałować. Mnie też już tylko byliny mogą zainteresować, bo miejsca już nie wiele Lubię z ciekawości odwiedzać szkółki, żeby sobie popatrzeć, ewentualnie mówię znajomym, gdzie co mogą kupić, ale już niewiele kupuję

Jak Twoja Pastella? Moją rok temu była przepiękna a tym roku mizerna. Poza opuchlakami nie widać, żeby jej coś było.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 22:05, 30 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Podlałam rabatę z różami Mospilanem, Decisu akurat nie mieli. Mam nadzieję,że pomoże, bo moje róże wyglądają jak ostrokrzew tylko z jeszcze większymi wcięciami na liściach
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
01:51, 31 lip 2019
Szczerze współczuję
Zuzka25 15:18, 31 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Trochę odczekam i podleje cały ogród obficie wywarem z wrotyczu. Mam nadzieję, że zmniejszę populację opuchlaków. Nie mam co liczyć na eliminację, bo w sąsiednich ogrodach rosną ich przysmaki, a tylko ja próbuję walczyć.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 07:11, 01 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Chciałabym się zapytać, po jakim czasie widać mniej więcej efekty działania Mospilanu, czy Decisu? Czy te środki działają z jakimś opóźnieniem? Może to głupie pytanie? Podlewałam róże na opuchlaki 2 dni temu, a nadal bardzo dużo osobników zbieram wieczorami? Może powinnam trochę poczekać.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Toszka 10:03, 01 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Decis działa kontaktowo, czyli natychmiast. Działa, dopóki ziemia jest wilgotna od roztworu.
Dorosłe żuki i tak musisz zbierać, bo podlanie ma na celu eliminację larw w ziemi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Grodzia 11:28, 01 sie 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
cudny masz ogród
____________________
Ogród Grodzi
Zuzka25 12:48, 01 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka napisał(a)
Decis działa kontaktowo, czyli natychmiast. Działa, dopóki ziemia jest wilgotna od roztworu.
Dorosłe żuki i tak musisz zbierać, bo podlanie ma na celu eliminację larw w ziemi.


A Mospilan działa też tylko na larwy? Czyli co wieczór zbieram. Trudno
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 12:49, 01 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Grodzia napisał(a)
cudny masz ogród


Dziękuję
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Toszka 13:32, 01 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Niby Mospilan jest środkiem systemicznym, czyli przez 2-3 tygodnie krąży w sokach i powinien zatruwać skrytych roślinożerców. Tyle teorii. A jak to będzie w praktyce to sama musisz obserwować.
Jedno jest pewne. To wybijanie larw w ziemi ma o tyle sens, że same żuki, w dorosłej postaci żyją krótko - żrą i kopulują. Potem wymierają. Jaja składają na ziemi i z tych jaj po kilku dniach lęgną się larwy, które w ziemi żyją 1-4 lata i żrą korzenie jak wściekłe (bodaj jedna larwa zjada od 0,5 do 2kg korzeni w fazie zycia w ziemi)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies