Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

14:17, 28 lip 2019
U mnie dobrze działają koty na nornice
Toszka 14:36, 28 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zuzka25 napisał(a)


Toszka , czy to prawda, że teraz jest za ciepło na sposowanie Decisu? Tak mi Pani w O.. powiedziała.


Pani z O. ma rację, ale zapewne przestrzegała cię przed opryskiem, a nie podlewaniem ziemi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 15:20, 28 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)


Dziękuję za miłe słowa W tym roku ogród w końcu nabrał kształtu , jaki mi się marzył. Ale jeszcze sporo do zrobienia jest. Przed wakacjami zrobiliśmy nawodnienie, więc już jest dużo mniej pracy. Wiosną zostanie mi do posadzenie rabata bylinowa i pierwsza rabat na froncie do zmiany , bo przestała mi się podobać. Powoli zaczynać wychodzić na ogród z kubkiem kawy i nie tylko do przesadzania.
Dziś byłam u Kulasa na Sienkiewicza, ale nic nie wypatrzyłam ciekawego, a w zeszłym tyg byłam w Kwiatonie i Jugowcu

Przeróbki rabat to nasz chleb codzienny Bez nich byłoby nudno
Właśnie chcę zamówić sporo bylin kwitnących do ogrodu ale dostępność w sklepach online mizerna. Jak jest jedno to drugiego nie ma i tak w każdym, a nie chce majątku za wysyłki płacić kupując w kilku sklepach... Ehh

Wiesz, że nigdy nie byłam u Kulasa na Sienkiewicza, milion razy obok przejeżdżałam ale jakoś nie weszłam. Kwiaton na Lotniczej? Jugowiec uwielbiam! Musimy się umówić na wspólny szoping

Współczuję cholerstwa w ogrodzie, trzymam kciuki za skuteczną walkę...
____________________
sarenka 16:44, 28 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zuzka25 napisał(a)


Muszę się przyjrzeć u siebie, ale chyba mam nornicę. A czym zwalczasz? ja sypałam jakieś granulki do dziury.


Te dzięki u mnie to są.takie tunele na 20-40 cm najczęściej. No o jak podlewam to je automatycznie zalewam. Mąż porozkladal trutki w ogrodzie ( od kilku lat rozkłada, ale.chuba ostatnio jakoś zapomnial .
____________________
Magda W samym sloncu
Kasia_CS 06:51, 29 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Opuchlaki to już wszystko żrą.. poza wymienionymi przez Ciebie, to ostatnio znalazłam 2sztuki na tui. Jedzą mi też peonie, świdośliwę po sąsiedzku.. a ja mam na nie taką metodę, że co wieczór, koło północy (no dobra, dla niektórych to już pora snu) wychodzę na obchód do ogródka wyposażona w latarkę i rękawiczki i oglądam z latarką ulubione roślinki opuchlaków, często podświetlam liście, bo wtedy jak na dłoni widać, czy jakiś nie siedzi na spodzie liścia. Poten zdejmuję delikwenta i pod bucik

Tylko ja mam nieduży ogródek, to mogę się tak bawić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
sarenka 07:34, 29 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia_CS napisał(a)
Opuchlaki to już wszystko żrą.. poza wymienionymi przez Ciebie, to ostatnio znalazłam 2sztuki na tui. Jedzą mi też peonie, świdośliwę po sąsiedzku.. a ja mam na nie taką metodę, że co wieczór, koło północy (no dobra, dla niektórych to już pora snu) wychodzę na obchód do ogródka wyposażona w latarkę i rękawiczki i oglądam z latarką ulubione roślinki opuchlaków, często podświetlam liście, bo wtedy jak na dłoni widać, czy jakiś nie siedzi na spodzie liścia. Poten zdejmuję delikwenta i pod bucik

Tylko ja mam nieduży ogródek, to mogę się tak bawić

Kasiu, łał! Podziwiam za poświęcenie i odwagę ( ja mieszkam na wsi, do tego działka nie jest ogrodzona, a na podwórku panują egipskie ciemności to ja się boję wyjść hahaha
____________________
Magda W samym sloncu
Kasia_CS 14:22, 29 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)

Kasiu, łał! Podziwiam za poświęcenie i odwagę ( ja mieszkam na wsi, do tego działka nie jest ogrodzona, a na podwórku panują egipskie ciemności to ja się boję wyjść hahaha


Kochana, gdybyś mieszkała w bloku na parterze z ogródkiem, to nie byłoby się czego bać w Twojej sytuacji też bym się bała wyjść
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Jola_M 20:01, 29 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Zuzka25 napisał(a)


Muszę się przyjrzeć u siebie, ale chyba mam nornicę. A czym zwalczasz? ja sypałam jakieś granulki do dziury.


Hej Zuza,
a u mnie tato zrobił takie butelki PET na prętach wbitych w ziemię, które się kołyszą i kołaczą o te pręty i o dziwo na razie szkodniki tunelowe poszły sobie ode mnie. Ponoć, boją się tego odgłosu - na razie testuję ten przyznaję mało efektowny w kwestii designu wynalazek ogrodowy, ale wydaje mi się, że działa dam znać za ok. miesiąc czy działa nadal
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Zuzka25 20:25, 29 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kasia_CS napisał(a)
Opuchlaki to już wszystko żrą.. poza wymienionymi przez Ciebie, to ostatnio znalazłam 2sztuki na tui. Jedzą mi też peonie, świdośliwę po sąsiedzku.. a ja mam na nie taką metodę, że co wieczór, koło północy (no dobra, dla niektórych to już pora snu) wychodzę na obchód do ogródka wyposażona w latarkę i rękawiczki i oglądam z latarką ulubione roślinki opuchlaków, często podświetlam liście, bo wtedy jak na dłoni widać, czy jakiś nie siedzi na spodzie liścia. Poten zdejmuję delikwenta i pod bucik

Tylko ja mam nieduży ogródek, to mogę się tak bawić


Kasiu, ja też mam mały ogródek i staram się je wyłapywać. W sobotę większość sąsiadów imprezowała u siebie, a ja z latarką przed domem i zbierałam. O ile hortensja ma duże liście i lepiej widać, to na trzech różach okrywowych to tylko z frontu byłam w stanie zebrać. A jest ich full
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 20:26, 29 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dziś późno wróciłam z pracy i jestem padnięta, ale jutro mają być burze, może trochę popada, ewentualnie poprawie podlewaniem i wieczorem będę pryskać te paskudy.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies