Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 22:19, 01 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka napisał(a)
Niby Mospilan jest środkiem systemicznym, czyli przez 2-3 tygodnie krąży w sokach i powinien zatruwać skrytych roślinożerców. Tyle teorii. A jak to będzie w praktyce to sama musisz obserwować.
Jedno jest pewne. To wybijanie larw w ziemi ma o tyle sens, że same żuki, w dorosłej postaci żyją krótko - żrą i kopulują. Potem wymierają. Jaja składają na ziemi i z tych jaj po kilku dniach lęgną się larwy, które w ziemi żyją 1-4 lata i żrą korzenie jak wściekłe (bodaj jedna larwa zjada od 0,5 do 2kg korzeni w fazie zycia w ziemi)


Bardzo dziękuję Toszka za wytłumaczenie Larwy jak najbardziej chcę wybić
A jeszcze mam pytanie, bo jak plewiłam przy cisach, bo widziałam na ziemi takie resztki "chitynowe" jakby po jakich larwach wielkości larw opuchlaków. Może to po nich? Mój mąż się śmieje ze mnie, że zwariuję przez te opuchlaki, wszędzie ich szukać i ciągle o nich mówię.
W weekend nastawię gnojówkę z wrotyczu.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 11:13, 05 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)


U Kulasa nic nie było, nie masz czego żałować. Mnie też już tylko byliny mogą zainteresować, bo miejsca już nie wiele Lubię z ciekawości odwiedzać szkółki, żeby sobie popatrzeć, ewentualnie mówię znajomym, gdzie co mogą kupić, ale już niewiele kupuję

Jak Twoja Pastella? Moją rok temu była przepiękna a tym roku mizerna. Poza opuchlakami nie widać, żeby jej coś było.

A widzisz, wogóle w lecie w szkółkach pustawo. Może jesienią będą fajne dostawy

Moje pastelki kwitną pierwszy rok, sadziłam je wiosną z gołym korzeniem, bez szału. Szybko przekwitają i nie wiem czy to przez to lato czy tak po prostu mają. Generalnie już wiem, że jak kupowac to tylko duże donice. W zeszłym roku nabyłam Piano w ielkich donicach i są teraz olbrzymy a reszta z gołymi powolutku się zbiera...
____________________
Zuzka25 16:05, 05 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
effka napisał(a)

A widzisz, wogóle w lecie w szkółkach pustawo. Może jesienią będą fajne dostawy

Moje pastelki kwitną pierwszy rok, sadziłam je wiosną z gołym korzeniem, bez szału. Szybko przekwitają i nie wiem czy to przez to lato czy tak po prostu mają. Generalnie już wiem, że jak kupowac to tylko duże donice. W zeszłym roku nabyłam Piano w ielkich donicach i są teraz olbrzymy a reszta z gołymi powolutku się zbiera...


Swoją Pastellę kupiłam w donicy i rok temu kwitła pięknie, non stop do późnej jesieni. W tym roku kiepsko. Ale dam jej jeszcze szansę. Za to Queen of Sveden mimo , że ma piękne płatki i kolor, bardzo szybko przekwita i kwiaty są nietrwałe.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
19:39, 05 sie 2019
Zuzka25 napisał(a)


Swoją Pastellę kupiłam w donicy i rok temu kwitła pięknie, non stop do późnej jesieni. W tym roku kiepsko. Ale dam jej jeszcze szansę. Za to Queen of Sveden mimo , że ma piękne płatki i kolor, bardzo szybko przekwita i kwiaty są nietrwałe.

To może przez suszę i upały
Zuzka25 08:37, 29 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Miałabym do wydania 2 róże Pashminy i 2 róże Queen of Sweden, które rośną u mnie w donicy. Czy jest ktoś chętny?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
basia3012 00:01, 31 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Zuzka, ja miałam w zeszłym roku opuchlaki ale we wrześniu zastosowałam nicienie ( Larvanem?). I pomogło, jakoś nie widać ich. Mam też nastawiony wrotycz ale chyba po nicieniach to nie należy go stosować bo zniszczyłby je? Czy należy zastosować dawkę przypominającą nicieni?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Zuzka25 19:32, 31 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
basia3012 napisał(a)
Zuzka, ja miałam w zeszłym roku opuchlaki ale we wrześniu zastosowałam nicienie ( Larvanem?). I pomogło, jakoś nie widać ich. Mam też nastawiony wrotycz ale chyba po nicieniach to nie należy go stosować bo zniszczyłby je? Czy należy zastosować dawkę przypominającą nicieni?

Basiu a Larvanem podlewałaś cały ogród? Ja kiedyś próbowałam, ale nie wiem czy zadziałał, ponieważ wtedy wyjechaliśmy na urlop i nicienie mogły szybko paść od suszy.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 19:33, 31 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
basia3012 napisał(a)
Zuzka, ja miałam w zeszłym roku opuchlaki ale we wrześniu zastosowałam nicienie ( Larvanem?). I pomogło, jakoś nie widać ich. Mam też nastawiony wrotycz ale chyba po nicieniach to nie należy go stosować bo zniszczyłby je? Czy należy zastosować dawkę przypominającą nicieni?

Basiu a Larvanem podlewałaś cały ogród? Ja kiedyś próbowałam, ale nie wiem czy zadziałał, ponieważ wtedy wyjechaliśmy na urlop i nicienie mogły szybko paść od suszy.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Kokesz 00:35, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zuzka25 napisał(a)
Miałabym do wydania 2 róże Pashminy i 2 róże Queen of Sweden, które rośną u mnie w donicy. Czy jest ktoś chętny?


Ja jestem chętna
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zuzka25 08:21, 01 wrz 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kokesz napisał(a)


Ja jestem chętna
Ja oddam bardzo chętnie, tylko nie chciałabym ich wysyłać. Bo ostatnio moja wysyłka berberysów zakończyła się porażką i nie dotarła do adresata

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies