Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Monika83 16:01, 04 mar 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu szukałam i widziałam, ale one nie są całkiem żółte np jak kaczeńce.

Ja o takich myślałam.

Te co są zawsze mają jakiś dodatek a to jasny żółty, albo środek ciemny. Ale też ciekawe, podobają mi się.

Np białe ciemierniki są idealnie białe nawet jak już przekwitają nie tracą koloru. Ciemierniki które kupiłam jesienią zmieniają.

10.01.







. W tej końcowej fazie przekwitania wygląda ciekawie...
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
sylwia_slomc... 16:32, 04 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Ja mam ciemierniki połączone z tawułkami, runianką, bergenią paprociami i Narcyza mi. Tawułki kwitną początkiem lata, a na innej z miodunką, orlikami, tawułkami i bodziszkiem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 18:43, 04 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, dlaczego ścięłaś klona? Z rozpędu czy z innych powodów? Prac gratuluję.
Piękne te Twoje ciemierniki.
daszum 21:23, 04 mar 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu w poprzednim sezonie miałam po raz pierwszy białą gaurę.
Jesienią ścięłam ją nisko i mam obawy czy przeżyje zimę, ale dookoła rośnie mnóstwo siewek. Zastanawiam się, czy posadzić te siewki do doniczek i przenieść na okno w piwnicy żeby szybciej podrosły, czy przesadzić je dopiero na wiosnę.
Co radzisz?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Agatorek 00:07, 05 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
ElzbietaFranka napisał(a)




Miałam kupować jeszcze jakieś drzewka wieksze, ale rezygnuje tylko kilka 2-3 klonów palmowych kupię.

Inna sprawa każdej wiosny jak obrabiam mój areał zaklinam się, że już nic więcej. Idę obok do sąsiada i znowu kupuje. Choroba ciągot mnie ogarnia.
Wczoraj stał u nich duży tir ciekawe co przywieźli muszę iść na inspekcję.


To zarazem wada i zaleta mieć taką szkółkę pod nosem.
Ja też bym często chodziła na inspekcje. Pewnie za często .

Masz dużą działkę, jeszcze sporo pomieścisz
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 00:10, 05 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Martka napisał(a)
Elu, dlaczego ścięłaś klona? Z rozpędu czy z innych powodów? Prac gratuluję.
Piękne te Twoje ciemierniki.



Scinalam trawy trzcinniki krotkowlose nie związałam ich jesienią po wichurach rozpirzone na wszystkie strony. Między trzcin. rósł ok 60 cm klon palmowy atropurp... Nie zauważyłam i nożycami elektrycznymi ścięłam. A taki ładny już był. Coś nie mam szczęścia do palmowych.

Muszę zamówić tego gwiazdora co ty masz, ale jeszcze za wcześnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:14, 05 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
daszum napisał(a)
Elu w poprzednim sezonie miałam po raz pierwszy białą gaurę.
Jesienią ścięłam ją nisko i mam obawy czy przeżyje zimę, ale dookoła rośnie mnóstwo siewek. Zastanawiam się, czy posadzić te siewki do doniczek i przenieść na okno w piwnicy żeby szybciej podrosły, czy przesadzić je dopiero na wiosnę.
Co radzisz?



Radzę to abyś ich teraz nie ruszała. Na pewno wszystkie gaury dobrze przezimowały jeżeli piszesz że siewki są i chcesz przesadzić.
Nic im nie będzie gaura szybko rośnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 17:40, 05 mar 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Elu, masz rację, co do koloru tych żółtych ciemierników, ale raz widziałam na fb u jednego z ogrodników-kolekcjonerów idealnie żółte. Jakoś w tym roku ich nie pokazuje, albo ja pomyliłam nazwisko. Nic jak znajdę, to spróbuję się dogadać na jakąś wymianę z moimi trawami. No, i oczywiście zdjęcie pokażę.
Zrobiłam dziś spis traw i okazuje się, że mam 43 odmiany. Oczywiście w różnych ilościach. Niektóre pojedyńczo, po 3–5 sztuk, a z turzyc i seslerii po kilkadziesiąt. W przyszłym roku sporo z nich będę już dzielić.

Ja do kloników też nie miałam szczęścia. Albo przemarzały, albo jak ty haratnęłam bo nie zauważyłam malucha. Aż posadziłam jednego w wielkiej donicy (70 cm średnicy) i wreszcie wiem, że go nie uszkodzę. Chyba mu dobrze, bo przyrósł w zeszłym roku ponad 50 cm.

Wczoraj cały dzień spędziłam w Tomicach w ośrodku dla uchodźców. Nie chcę nawet opowiadać, ale dziś odreagowuję zmęczenie fizyczne i psychiczne. Pomógłby ogród, a tu zimno jak diabli, palce zamarzają. Może jutro będzie lepiej, bo wreszcie zeszła mi woda z ogrodu i pracy masa. A na koniec zostanie tyle gałęzi do przemielenia, że szok.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 21:57, 05 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Kasiu to pilnuj tych żółtych ciemiernikow.

Ja nie wiem ile mam odmian traw ale pewnie też sporo. Część ma nazwę część szczególnie na początku NN.

Byliśmy na wsi dopiero co przyjechaliśmy. Kasiu nie było tak źle jak człowiek się rusza to nie było tak zimno.

EM zagrabił trawnik pod sosnami 15 taczek igliwia zmieszanego w liśćmi brzozowymi. Tyle igieł nigdy nie było co w tym roku. Rozpalił ognisko i powoli palił.

Ja zmieliłam wszystkie trawy będę miała na podsypkę zamiast kory. Narazie wszystko w workach jak wyjdą rośliny to podsypie.
Rozdrabnialam też przycinki sosen 8 raczek dosyć sporo. Zostało pewnie jeszcze ok 20.
Nie ma lekko ledwo żyje.
Jutro nie jadę będę odpoczywać.
U mnie teren też powoli się osusza już nie pompujemy. W studzienkach melioracyjnych ładnie woda odpływa.
Bardzo się cieszę.

Mam jeszcze lód na oczku noce z mrozem.

Zostały hortensje do przycięcia, ale bez paniki. Najważniejsze aby przemielic przycinki sosnowe i wygrabic trawnik na drugiej połowie ogrodu.
Potem przechodzę z robota przy domu.

Mam wysokie sterty tych przycinek. EM obcina te grubsze które nie da rady maszyna rozdrobnić ja resztę.

To Ty wolontariuszka. Ja już zrezygnowałam z oglądania TV. Bardzo mnie ta sytuacja dołuje.
Nie mogę zrozumieć jak taki sk... Może tak postępować.
Moim zdaniem powinni wszystko zarekwirować tym bezdusznym sk....




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:32, 06 mar 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Piszesz ze nie masz szczęścia do klonów to witaj w klubie moje 5 klonów szlak trafił z 6 ostał jeden i tyż ledwie siedzi juz ich nie kupię mam dość.

Piszesz ę gaura szybko rosnie kupiłam ją jesienią nigdy jej nie miałam ciekawa jestem czy przezyła .Czy ona wcześnie startuje?????


Czytam ze mielesz trawy to ciekawe muszę swoją uruchomić na trawy.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies