Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:02, 22 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiu witam

Ładna kalina może owocki będą. Pszczółki latają?
Jeżeli chodzi o moczary kupuje od kilku lat i kupić nie mogę. Nawet wczoraj się przyglądałam im u ogrodnika taki sam jak ty masz. Może i kupię po niedzieli.

U mnie bardzo dużo pąków kwiatowych ma wiśnia kiku.
Oby tylko mrozu nie bylo.

Moje Kaliny też mają zawiązki kwiatowe
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:08, 22 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Makao napisał(a)

A to one tak ci się rozsiewają?

Każda odmiana czy tylko biała?



Nie Aniu te maluchy dostałam od Basi3012.
Muszę popatrzeć czy u mnie się nie rozsiały z tych większych.
Mam na glebie dużo liści brzozowych i trzeba jeszcze czekać.
Popatrz i Kasiek Bawarki ona pokazała młode siewki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:08, 23 mar 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ta kalina mnie zaskoczzyła, bo jest posadzona w miejscu, gdzie nic nie osłania jej od wiatru. Grabowy żywopłot dopiero rośnie.
Oczary chyba ze dwa dokupię. Problem w tym, że one bardzo wolno początkowo rosną. Na kwitnienie tego ze zdjęć czekałam kilka lat. Duże są niestety teraz drogie

Zwróć uwagę ile jest teraz ciekawych o kolorowych liściach pęcherznic. Ja będę je sadzić, gdzie tylko znajdę miejsce wokół granic ogrodu. One i derenie to kompletnie bezproblemowe krzewy.
____________________
Kasia
greg66 14:54, 23 mar 2023


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4564
Właśnie od dwóch lat rozszerzam się o derenie i pęcherznica. Są ładne, szybko rosną i mało problemowe sa.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 23:18, 23 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
pestka56 napisał(a)
Ta kalina mnie zaskoczzyła, bo jest posadzona w miejscu, gdzie nic nie osłania jej od wiatru. Grabowy żywopłot dopiero rośnie.
Oczary chyba ze dwa dokupię. Problem w tym, że one bardzo wolno początkowo rosną. Na kwitnienie tego ze zdjęć czekałam kilka lat. Duże są niestety teraz drogie

Zwróć uwagę ile jest teraz ciekawych o kolorowych liściach pęcherznic. Ja będę je sadzić, gdzie tylko znajdę miejsce wokół granic ogrodu. One i derenie to kompletnie bezproblemowe krzewy.




Wiem Kasiu że pęcherznic jest bardzo dużo. Zeszłej jesieni kupiłam trzy rodzaje i żałuję, że nie kupiłam więcej. Teraz cena raz taka niż w jesieni.
Te o ciemnych liściach chyba niger bardzo ładnie się jesienią przebarwiają.
Jeszcze jeden krzak kupiłam ale nie pamiętam nazwy

Co do oczarow dziwne że tak długo ci nie kwitł. U ogrodnika takie maleństwa i kwitną.a
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:22, 23 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Jestem na wsi. Trawy wszystkie ścięłam jutro te twarde puszczę przez rozdrabniarke. Reszta na spód kompostu.
Jutro czyszczenie żwiry o ile nie będzie padało. I róże nawioze bo już czas.
Po niedzieli minusowe temperatury.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 05:11, 24 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3971
Jaka rozdrabniarka wciągnie ci te trawy? Nie pozakleja ci noży?
Nasza mieli ale trawa tak obkleja noże że się zapycha.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 09:31, 24 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Aniu wstawiam foty rozdrabniarke. Na zmianę pada słońce świeci.
Dorotka mnie też prosiła abym coś napisała o rozdrabniarce.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 11:44, 24 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3971
No ale obojętnie jaka by nie była to i tak trzeba kombinować jeśli chodzi o rozdrabnianie traw bo się zapycha. Na to nie ma rady
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
daszum 20:28, 24 mar 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Z suchymi trawami jest zawsze problem, ja swoje spaliłam. Z powodu suszy kępy były o wiele mniejsze i niższe.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies