Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:28, 25 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Ewik napisał(a)
Cudna wiosna u Ciebie, o tej Kalinie myślałam bo miejscowka sie zrobiła ale w końcu się nie zdecydowałam ..mhh może jednak )



Piszesz o tej kalinie u Kasi pestki.

U mnie kalin sporo. Watanabe w zeszłym roku pięknie kwitła. W tym roku mam nadzieję,że 2 następne będą kwitnąć.
Kilimandżaro też ma paczki kwiatowe sporo urosła w zeszłym roku. U mnie kwitnie non stop więc będzie ciekawie.

Dzisiaj robótki z przerwami 2 burze przeszły i to takie spore nawet jedna z gradem. Dobrze, że liści jeszcze nie ma.
Prawie wszystkie roślina nawiezione oprócz powojników.

I po burzy



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 23:19, 25 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Piękne światło po burzy

Czytam, że sporo juz masz zrobione . Ja musze się wziąć za nawożenie. Zawsze coś innego, pilniejszego mi wyskoczy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 09:45, 26 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agatorek napisał(a)
Piękne światło po burzy

Czytam, że sporo juz masz zrobione . Ja musze się wziąć za nawożenie. Zawsze coś innego, pilniejszego mi wyskoczy.



Agnieszko nic innego nie dało robić jak tylko nawożenie.
Desz zmiczyl to grabienie się skończyło.
Może dzisiaj z eM jeszcze coś zrobimy jak nie będzie padać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 10:28, 26 mar 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Ogród po burzy wygląda tak wiosennie i takie ciekawe światło uchwyciłaś.
Zaglądam i sprawdzam, czy miałaś czas już coś napisać. Przeczytałam, że może dziś będziesz używała rozdrabniarki. Nie ma pośpiechu, ja już mam posprzątaną i słomę i patyki, była tego ogromna kupa. Wszystko zostało spalone, ale ja zawsze boję się otwartego ognia i nawet najmniejszego wiatru. Rozdrabniarkę kupię pod koniec lata, ale opinie już zbieram bo ceny są różne i praca rozdrabniarek też różna.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 12:30, 26 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam ponownie

Pogoda na zmianę słońce i deszcz, ale idę może coś zrobię.

Nie zaglądałam do moich roślin. zamówione w Sw.kwiat. które przysłali ok 2 tygodni temu. Ładne sadzonki. 40;szt

Konkretnie jeżówki różne a tu zdziwienie i nie wiem co z tym zrobić wyrosły zielone. Jeszcze mrozy nadejść mają. Po świętach posadzę może im się nic nie stanie, trzeba hartować.

Lilie już posadziłam.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:08, 26 mar 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ela, u mmie też już jeżówki na kilka cm zielone i to te w gruncie.
Te co czekają na sadzenie w doniczkach, to tylko tylko zielone widać. Stały całą zimę przed domem przysypane lisćmi. Teraz odkryłam. Myślę, że nic im już nie zaszkodzi.
Szałwie i kocimiętki też ruszyły.
____________________
Kasia
pestka56 13:09, 26 mar 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Piękne widoki po burzy. U mnie też tak było, ale nie sfotografowałam.
____________________
Kasia
Makao 15:09, 26 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3971
Moje liliowce też już wyrosły w workach. Nie wiem czy wsadzać do gruntu czy jeszcze poczekać.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kordina 15:21, 26 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Moje ogrodowe liliowce mają spore kły zielone, więc chyba można, to ich czas na rozpoczęcie
Tylko gdzie rosły? Jeśli w domu, to wystawiałabym je na kilka dni na dwór, a na noc do domu, żeby się zahartowały i nie doznały szoku termicznego
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 15:30, 26 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Makao napisał(a)
Moje liliowce też już wyrosły w workach. Nie wiem czy wsadzać do gruntu czy jeszcze poczekać.



Aniu możesz sądzić liliowce do gruntu tylko tak jak napisała Bożenka wystaw na dzień na dwór.
Liliowce w tym roku były zielone całą zimę.
U mnie irysy są zielone jak w jesieni dzisiaj je obciachslsm tylko zostawiła tegoroczne liście.
Można dzisiaj robić nie jest źle. Trzeba wykorzystać czas jak nie leje.
Idę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies