Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Agatorek 21:29, 27 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Kordina napisał(a)
Ło! Gratulacje, jeszcze u nikogo nie widziałam kwitnącego


Ja też nie, super wygląda
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Makao 07:05, 28 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3997
Ela zerknij na ponad u mnie. Potrzebuję pomocy w identyfikacji rośliny.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
pestka56 13:02, 28 mar 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu wiem czytałam.
Tak się zastanawiam czy nie posadzić do donic.
Zobaczę jak się zachowuje najwyżej posadzę do gruntu.


Daj mu border.
Mam tawlinę jarzębolistną. O, ta to dopiero wąsy puszcza, ale jest piękna, więc oborderowałam w ziemi i jest świetnie. Border taki jak dla bambusów mają najtaniej w sklepie Fargesia https://www.fargesia.pl/sklep/index.php?bariera-korzeniowa,14

Śniegu napadało, ale topi się szybko przy temperaturze +4
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 20:54, 28 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Wawie też przechodziła burza śnieżna w ciągu 15 minut było bislo po godzinie śladu nie było.

Kasiu zaglądałam dobrze wiedzieć, że coś takiego jest na rynku.
U mnie dużo donic bardzo dużych po świerkach. EM je chciał wywieźć bo tylko zagracają drewniak, ale ja nie pozwalam, nigdy nie wiadomo na co się przydadzą.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Muszelka 21:09, 28 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
U Grzebiuszki dziewczyny kombinują, żeby w kastrach budowlanych sadzić ziemniaki. Można do tego celu wykorzystać właśnie takie duże donice
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
ElzbietaFranka 12:27, 29 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Muszelka napisał(a)
U Grzebiuszki dziewczyny kombinują, żeby w kastrach budowlanych sadzić ziemniaki. Można do tego celu wykorzystać właśnie takie duże donice



Muszelko kiedyś może 5-6 lat temu posadziłam do donic, ale trochę za późno i urósł drobiazg. Muszę powtórzyć ten zabieg.
Teraz trzeba znaleźć dobre sypkie ziemniaki. Lubię odmianę "irysy".
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 12:33, 29 mar 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)
Wawie też przechodziła burza śnieżna w ciągu 15 minut było bislo po godzinie śladu nie było.

Kasiu zaglądałam dobrze wiedzieć, że coś takiego jest na rynku.
U mnie dużo donic bardzo dużych po świerkach. EM je chciał wywieźć bo tylko zagracają drewniak, ale ja nie pozwalam, nigdy nie wiadomo na co się przydadzą.

Bardzo słusznie. Ja też trzymam i już się kilka razy przydały.
Teraz od kilku lat w jednej rośnie klon 'Orange Dream'. Tak go posadziłam, bo córka miała zabrać na balkon, ale został i myślę, że będę mogła dzięki tej donicy sprawdzić nieinwazyjnie dla niego, czy w innym miejscu mu też będzie dobrze.
Przywarka japońska też czeka w wielkiej ogrodniczej donicy na posadzenie.
Nie polecam sadzenia miskanta cukrowego w ten sposób, bo ucieka.
Ale np. myślę o wykorzystaniu tych donic do zrobienia piętrowej kompozycji z tawliny jarzębolistnej i innych ekspansywnych.

Dziś piękne słońce i od płd-zach strony domu +8
____________________
Kasia
pestka56 12:35, 29 mar 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)



Muszelko kiedyś może 5-6 lat temu posadziłam do donic, ale trochę za późno i urósł drobiazg. Muszę powtórzyć ten zabieg.
Teraz trzeba znaleźć dobre sypkie ziemniaki. Lubię odmianę "irysy".


Pomidory sadzę w wielkich donicach i super rosną. Przestawiam je z miejsca na miejsce za słońcem. Mój warzywnik jest w północnym narożniku domu i trzeba trochę łapać słońce.
____________________
Kasia
vita 09:49, 31 mar 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
ElzbietaFranka napisał(a)
Mam tyle różnych nawozów muszę to zużyć wszędzie się walają.
Mam regał a na tych półkach jak w sklepie, od płynnych do sypkich. Miarki, miareczki, słoiki do mieszania i buteleczki.


Jak u mnie Zwykle użyję raz, dwa i odkładam. Pora zacząć robić notatki i planować na poważnie prace w ogrodzie jak np. Gruszka Zazdroszczę rozdrabniarki biorącej trawy, moja, pomimo niezłych parametrów, trawy tylko przełamuje, miażdży. Napisałaś, że sosny przemielone? W rozdrabniarce?
Z roku na rok coraz trudniej zacząć sezon z powodu kapryśnej pogody.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
ElzbietaFranka 11:32, 31 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
vita napisał(a)


Jak u mnie Zwykle użyję raz, dwa i odkładam. Pora zacząć robić notatki i planować na poważnie prace w ogrodzie jak np. Gruszka Zazdroszczę rozdrabniarki biorącej trawy, moja, pomimo niezłych parametrów, trawy tylko przełamuje, miażdży. Napisałaś, że sosny przemielone? W rozdrabniarce?
Z roku na rok coraz trudniej zacząć sezon z powodu kapryśnej pogody.




Tak Wiktoria sosny przemielone w rozdrabniarce.
Jeżeli chodzi o słomę po trawach to trzeba opanować patent. Jak się zagapie też tnie byle jak. Jak to w snopku różnej grubości są źdźbła i też przelatuje. Tym się nie martwię, jak rozsypuje po rabatach słomę przegranie te dłuższe wybieram i daje pod spód lub na kompost.

Z tą pogodą można oszaleć. Dzisiaj niby ładnie deszcz nie pada, ale lenia mam więc jadę jutro. Mam jeszcze sporo do zrobienia najgorsze odkurzanie i jeszcze niestety mielenie.
Może zrobię fotki to pokaże jak ta sosna wygląda po zmieleniu. W każdym razie mieli się bardzo dobrze.

Ja do notatek się nie nadaje. Robię to co nagli. Zazwyczaj popełniam błędy przy zakupach jak stoję przed gablotom przy nawozach poprostu kupuje podwójnie i to jest mój błąd.
Już zacznę nawozić zwykle rośliny nawozem do róż bo co z tym zrobię.

Dziękuję za odwiedziny
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies