Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

anabuko1 20:49, 24 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
Fajna ta rozdrabniarka.
Pewnie już wszystko masz zrobione?
Czytam , że już róże będziesz nawozić. to chyba i ja jutro to zrobię.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 22:13, 24 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
daszum napisał(a)
Z suchymi trawami jest zawsze problem, ja swoje spaliłam. Z powodu suszy kępy były o wiele mniejsze i niższe.



Dzisiaj przemielilam wszystkie miskanty.
Ani razu mi się nie zapchala. Trzeba różne sztuczki robić. Tyle lat rozdrabniam to mam wprawę.

Pogoda od południa dopisała podgonilam z robótkami.
Jak nie będzie jutro padac odkurze żwiry.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:16, 24 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
anabuko1 napisał(a)
Fajna ta rozdrabniarka.
Pewnie już wszystko masz zrobione?
Czytam , że już róże będziesz nawozić. to chyba i ja jutro to zrobię.




Jak zdążę jutro nawioze. Hyży mówił,że nawóz do dolnych partii korzenia róż dochodzi nawet 4 tygodnie to akurat koniec kwietnia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 22:40, 24 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Ela ja dam obornik różom. Mam też magiczną siłe do róż. Czy może je podlać żeby skorzystały zanim obornik sie dostanie do korzeni?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 22:58, 24 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
LIDKA napisał(a)
Ela ja dam obornik różom. Mam też magiczną siłe do róż. Czy może je podlać żeby skorzystały zanim obornik sie dostanie do korzeni?



Lidka ja bym Podlala. Obornik na wierzchu nawet jak zmieszasz z ziemią nim dotrze q to potrwa.
Tylko z magiczna siła nie przedobrzy, aby ci pod koniec kwietnia nie zaczęły kwitnąć

Też się zastanawiam czy nie użyć nawozu w płynie tylko u nas teraz pada deszcz.
Mam tyle różnych nawozów muszę to zużyć wszędzie się walają.
Mam regał a na tych półkach jak w sklepie, od płynnych do sypkich. Miarki, miareczki, słoiki do mieszania i buteleczki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 06:57, 25 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Ja już podsypałam różom obornik granulowany, hmm nie pomyślałam o tym by najpier płynny nawóz użyć.
Czy jeśli teraz jeszcze podleję to spalę róże? A może humusem mogę podlać?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 09:27, 25 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Makao napisał(a)
Ja już podsypałam różom obornik granulowany, hmm nie pomyślałam o tym by najpier płynny nawóz użyć.
Czy jeśli teraz jeszcze podleję to spalę róże? A może humusem mogę podlać?



Aniu nigdy wiosna nie nawiziłam róż nawozem w płynie i pięknie kwitną. Zawsze granulowanym.
Obornik granulowany też dobry. Ja mam nadmiar tego magiczna i innych do rozpuszczenia kiedyś to muszę zużyć i się zastanawiam czy teraz go nie zużyć zanim róże przycięte. Lepszy dostęp.
Zobaczysz jak rusza to możesz za miesiąc podlać
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ewik 12:24, 25 mar 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Cudna wiosna u Ciebie, o tej Kalinie myślałam bo miejscowka sie zrobiła ale w końcu się nie zdecydowałam ..mhh może jednak )
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
pestka56 19:44, 25 mar 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
A propos rozdrabniarki. Moja ma bieg wsteczny. Bardzo pomaga jeśli coś usiłuje się zapchać.
____________________
Kasia
Makao 20:33, 25 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
ElzbietaFranka napisał(a)



Aniu nigdy wiosna nie nawiziłam róż nawozem w płynie i pięknie kwitną. Zawsze granulowanym.
Obornik granulowany też dobry. Ja mam nadmiar tego magiczna i innych do rozpuszczenia kiedyś to muszę zużyć i się zastanawiam czy teraz go nie zużyć zanim róże przycięte. Lepszy dostęp.
Zobaczysz jak rusza to możesz za miesiąc podlać

Rozumiem, poczekam trochę i zobaczę.
Mogłam zrobić to odwrotnie ale tak wyszło. Mam nadzieję że obornik ruszy moje róże a płynny nawóz dopełni całość
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies