Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Makao 16:49, 26 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Okej. Wystawię na dwór bo mam je w piwnicy.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 23:38, 26 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
pestka56 napisał(a)
Ela, u mmie też już jeżówki na kilka cm zielone i to te w gruncie.
Te co czekają na sadzenie w doniczkach, to tylko tylko zielone widać. Stały całą zimę przed domem przysypane lisćmi. Teraz odkryłam. Myślę, że nic im już nie zaszkodzi.
Szałwie i kocimiętki też ruszyły.



Byłam w foliaku gdzie miałam schowane w donicach jeżówki niedobitki. Przesadziłam z gruntu do dobrej ziemi i o dziwo widzę, że też mają już piękne listeczki.

Kasiu kupiłam w jesieni takie 2 krzaki już listeczki wypuszczają. Jesienią się pięknie przebarwiają i ten kolor mnie urzekł i kupiłam. Jestem ciekawa jak będą rosły.







Dzisiaj sporo zrobiliśmy sosny przemielone i wygrabiona druga część ogrodu syn przyjechał i eM pomógł.
Więc się cieszę że bliżej końca sprzątania.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:26, 27 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Chce się pochwalić zakwitł u mnie Zamiokulkas nie wiedziałam, że kwitnie



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 13:03, 27 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Gratulacje.
Mi zakwitła kiedyś szeflera. Długo kwitła i niestety już się po tym nie podniosła pomimo nawożenia.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 13:07, 27 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Elu u mnie też zakwitł Zamiokulkas i też nie wiedziałam, że kwitnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kordina 13:24, 27 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Ło! Gratulacje, jeszcze u nikogo nie widziałam kwitnącego
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 14:29, 27 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Makao napisał(a)
Gratulacje.
Mi zakwitła kiedyś szeflera. Długo kwitła i niestety już się po tym nie podniosła pomimo nawożenia.



Szeflera? Miałaś wyjątkowe szczęście. Miałam kiedyś szeflere i to dużych rozmiarów. Długo ja miałam ponad 20 lat. Była za duża przycielam i po szeflerze.

Bardzo mi się podobają korony. Jednak nie mam szczęścia do nich tak samo jak do paproci.
Może znowu kupię jak mnie najdzie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:32, 27 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Kordina napisał(a)
Ło! Gratulacje, jeszcze u nikogo nie widziałam kwitnącego



Sąsiadka ma takiego dużego i nigdy jej nie kwitnął.
Może to jakie odmiany tylko kwitną.
Podlalam je 2x rozpuszczoną zylatyna i mikstura z wodą. Nie wierzyłam, to takie dobre smakołyki dla Zamiokulkasa.
Wyczytałam w prasie o tej kulturze. Rosną jak na drożdżach
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 14:50, 27 mar 2023


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)

Kasiu kupiłam w jesieni takie 2 krzaki już listeczki wypuszczają. Jesienią się pięknie przebarwiają i ten kolor mnie urzekł i kupiłam. Jestem ciekawa jak będą rosły.

A tę zadrzewnię musisz posadzić na słońcu.
I przemyśl miejsce, bo zadrzewnie mają odrosty, dlatego służą do umacniania skarp.

Nie wiem co o niej wiesz, więc podrzucam:
https://e-katalogroslin.pl/plants/10949,zadrzewnia-okazala-kodiak-orange-g2x88544_diervilla-splendens-kodiak-orange-g2x88544
Zadrzewnia okazała Kodiak 'Orange' preferuje miejsca słoneczne, ale mogą być też półcieniste, przy czym wybarwienie jest bardziej intensywne na słońcu. Jesienią liście malowniczo przebarwiają się na pomarańczowo, rozświetlając ognistą barwą cały ogród. Diervilla jest pod tym względem jesienną konkurencją dla trzemieliny oskrzydlonej i przyciąga wzrok płonącą pomarańczową czerwienią. Młode liście mają jasny, rdzawoczerwony odcień, a w miarę dojrzewania ciemnieją do zieleni.
Krzew tworzy zwarty, gęsty i rozkrzewiony pokrój, osiągając po 5-10 latach 1,5 m wysokości i podobną szerokość.
Wczesnym latem zakwita niewielkimi rurkowatymi kwiatami o siarkowożółtym kolorze, które są bardzo atrakcyjne dla pszczół i motyli. Po kwitnieniu tworzą się niewielkie owoce.
Zadrzewnia jest tolerancyjna wobec podłoża, poradzi sobie w przeciętnej ziemi ogrodowej. Dobrze znosi również krótkotrwałe susze.
Pielęgnacja ogranicza się właściwie do przycinania wczesną wiosną w celu zagęszczenia lub formowania krzewu.
Dobrze służy jako roślina okrywowa lub chroniąca zbocza przed erozją. Może też być uprawiana w dużych pojemnikach.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 18:21, 27 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Kasiu wiem czytałam.
Tak się zastanawiam czy nie posadzić do donic.
Zobaczę jak się zachowuje najwyżej posadzę do gruntu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies