Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 20:36, 21 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Aurelllia napisał(a)
Rzeki krokusowe i te kępy w trawniku akie duże okazy




Wlasnie takie okazy najladniensze krokusy. A ja zawsze mam szczescie trafić na te mniejsze. Na tej lące sa caly dzien w sloncu jak swieci.

Działałam dzisiaj chyba wytnę wszystkie berberysy drugi dzień je przycinam. Kolce mają i mam ręce skaleczne. Dużo zrobiłam i jestem wykończona jutro dalszy ciąg jeszcze trochę cięcia sprzątnięcie i później odkurzanie żwiru.
W sobotę oprysk promanalem i cięcie kurników, przycięcie kul i choin kanadyjskich.
Praca non stop.
Od wtorku chwilowe załamanie pogody - śnieg.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 07:09, 22 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Możemy sobie podać ręce, też wykończona jestem, ale jeszcze zapał jest ręce mnie drętwieją od cięcia, kolejne trawy wykopie i rozdam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 09:36, 22 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Widziałam u mnie na działce wiewiórkę wystraszyła mnie przed chwilą, aż do domu przyleciałam. W pierwszym momencie myślałam, że to tchórz, łasica ale wióra uciekła do sąsiadów na drzewo i skakała po drzewach. Cieszę się.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 02:27, 23 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Mam nadzieję w moim najbliższym Promanal mają, bo właśnie odkryłam, że ledwie na dnie butelki mam ciut.
Oglądałam 5-metrową lancę do Kwazara i chyba kupię
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 15:27, 23 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Ja tam działam piękna pogoda zaraz będę pryskać iglaki.
Trawa się ziekeni.

Dostały jeść dzisiaj



Polibin ma już paczki kwiatowe



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:49, 23 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748




Rdh Helsiński University z natury ma jaśniejsze liście



Już fruwają cytrynki też widzialam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:50, 23 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
pestka56 napisał(a)
Mam nadzieję w moim najbliższym Promanal mają, bo właśnie odkryłam, że ledwie na dnie butelki mam ciut.
Oglądałam 5-metrową lancę do Kwazara i chyba kupię




Kasiu też mam 15 litrowy nie wiem jakiej firmy cytrynowo czarny na plecy.
Promanalu 20 ml na 1 litr wody. Też mam lancę długą i przyciskam samo leci tylko wajchą pompuję. Kupiłabym spalinowy ale to ciężki aparat już zaglądałam nie na moje plecy.
Opryskałam dzisiaj wszystkie świerki, modrzewie i cisy i jeszcze tam jakies niskie bo zostało trochę to nie zaszkodzi. Dwa zbiorniki plecy i ręka boli.
Tak mi dobrze szło, że opryskałam też tuje dolistnie nie wiem czy nie za wcześnie, ale trudno najwyżej jeszcze raz opryskam.

Nawiozłam wszystkie różaneczniki i podlałam, bo co tu dużo mówić nie jest za mokro ładnie wyglądają.
Tylko jeden rododendron (na odludziu) ma liscie oklapnięte jakis nie taki jak inne. Podlałam Previcurem może fytoftoroza go złapała a to piękny rododendron "Helsinki University". W dobrej ziemi rośnie w zeszłym roku bardzo ładnie i długo kwitnie.
Z takich większych robót to jeszcze mamy przemielenie obcinki i wertykulacja.

Więc się narobiłam i jestem szczęśliwa.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 07:15, 24 mar 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja motyli jeszcze nie widziałam ale mam pełno biedronek. Normalnie całe gniazda.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Gosialuk 09:11, 24 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
A ja widziałam wczoraj motylka i trzmiela. Elu roboty bardzo dużo jak na jeden dzień. A potem jeszcze to sprzątanie. U mnie najmniej ulubiona praca.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Nowa12 10:11, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gosialuk napisał(a)
A ja widziałam wczoraj motylka i trzmiela. Elu roboty bardzo dużo jak na jeden dzień. A potem jeszcze to sprzątanie. U mnie najmniej ulubiona praca.


U mnie te cytrynowe motylki latają. Nie umiem im zdjęcia zrobić bo nie klapną nawet na sekundę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies