Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Kamcia 14:27, 28 mar 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Poczekaj z tym rododendronem, moze jszcze uda sie go uratowac.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
ElzbietaFranka 15:59, 28 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Kamila zaopatrzylam sie w nastepne srodki lecznicze i bede czekac i leczyc. Cos musi podpasowac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:11, 28 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Dzisiaj kąpałam storczyki pięknie rosną jeden od listopada a 2 sztuki od lutego.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Bogdzia 06:04, 29 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu napisalam tez do Mazana jak zobaczylam ze jest i jesz ze tej Twojej Wejmutki dokladnie zobaczylam. Polalam bo zobacz nizej zaraz pokaze bo sa na telefonie foty przeskakuje z tabletu na telefon i to trwa szukanie.

Popryskalam dzisiaj topsinem tego rodka zobaczymy co Mazan powie.





Widzisz ma takie czerniejące pąki kwiatowe. Szkoda taki ładny był będę ratować. Już jednego drapaka uratowałam z fytoftorozy. W zeszłym roku przygielam jednego pedagogika może puści korzenie.


Zdjęcia pąków są mało dokładne ale myśle ze z tych pąków nic juz nie bedzie. Moim zdaniem latem zaatakował je skoczek różanecznikowy a teraz w jego następstwie grzyb sadzak, nic z nich nie bedzie , ja bym je oberwała a w sierpniu opryskaj pąki jakimkolwiek środkiem na owady, kilkukrotnie i przez dwa trzy lata bo skoczek może go atakowac co rok.

Tu nieco niżej o nim pisze.
https://fajnyogrod.pl/porady/choroby-rododendronow-co-warto-wiedziec-jak-leczyc_rosliny-ogrodowe/

Liscie w Twoim rh sa opuszczone , na razie bywają przymrozki i to jego ochrona przed nimi ale teraz trzeba go podlac a później jesli nadal bedzie miał jasny kolor to opryskaj mieszanką dolistna i oczywiscie daj nawóz doglebowy dla rh.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
pestka56 10:18, 29 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Tym razem Mazan nie ma racji. Ela słuchaj Bogdzi. Pamiętasz, ja też o tych pąkach podobnie napisałam i, że trzeba go nakarmić.
Rhododendrony to szczególne rośliny. Objawy na krzakach są specyficzne i najlepiej wie co i jak osoba, która je obserwuje bezpośrednio i na co dzień.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 13:37, 29 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Bogdzia ma tyle lat kwasolubnych pewnie też miała z rododendronami wzloty i upadki więc ma doświadczenie.
Coś ci powiem np w tym linku pisza artykuł opisuje choroby czy atakujące robactwo ale fotek w artykule jak na lekarstwo.
Jeżeli pisze o jakimś tam robaku to niech pokaże przykład nie mają aparatów.
Piszę o brazowieniu pąków kwiatowy gdzie jest to pokazane.
Nie raz mnie cholera bierze tak samo jest w niektórych czasopismach.
Przecież autor nie pisze sam dla siebie czy dla swoich znajomych tylko dla takich czytelników jak my.

Wiesz opryskam go na to robactwo jutro muszę poszukać jakiegoś mam specyfiki.
Jestem na wsi niby jest 16 stopni ale znowu wiatr i pochmurno.
Rozpaliliśmy w kominku i ide najpierw na obchod a potem do roboty
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 02:13, 30 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Mam te same odczucia. Opis nie jest wystarczający. Bez fotek czasem kompletnie nie umiem się połapać.
____________________
Kasia
Kamcia 06:34, 30 mar 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
ElzbietaFranka napisał(a)
Kamila zaopatrzylam sie w nastepne srodki lecznicze i bede czekac i leczyc. Cos musi podpasowac.


Pewnie. Warto ratowac roslinki, bo one sie potem odwdzieczaja.

Nie wiem jak w Polsce, ale w Niemczech zeszle lato bylo "zabojcze" dla rododendronow. A, np. musialam wykopac caly szpaler (15 sztuk). Rosky na tym miejscu ponad 10 lat



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
ElzbietaFranka 08:05, 30 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Oj co ty mówisz. U nas było pewnie jeszcze gorzej bo my ze wschodu i południa mamy takie wyże cieplne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 13:45, 30 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A my cały czas tylko podlewaliśmy, ale też nie sa idealne po poprzednim lecie, może odrobią
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies