Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 10:13, 26 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
zawitka napisał(a)
O dobrze że weszłam do Ciebie idę zaraz ratować swego rodka jeden coś mi zaczyna chorować .Ja kiedyś ratowałam sosnę po pęknięciu przy wiosennym mrozie .pękło potężne drzewo na ok 1,5 metra od ziemi w górę i wgłębienie miało u podstawy ok 4 cm.W ranę smarowałam czym się dało kilka dni i p grzybom i robalom a żeby soki nie ciekły to i silikon wpychałam głęboko żeby nie ciekły soki .Uratowałam ale trwało to ze 2 lata.



Dobry pomysł z tym silikonem. Rośnie teraz dobrze?

Rododendron Mazan odpisal choroba grzybowa zamieranie pedow. Popsikalam topsinem inny specyfik no i kwaśna gleba.

Mazan napisał preparat signum lub Switch.

Jeszcze można mikstura od Bogdzi dolistnie podać ok 2 tygodni po oprysku na grzyba
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 10:26, 26 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ale zakwasić glebę i podlać miksturą, myślę, że można wcześniej. 2 tygodnie to dość sporo czasu.

Zawitko, to dobra pociecha dla mnie. Mam nadzieję, że i mnie się uda.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 10:51, 26 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
pestka56 napisał(a)
Ale zakwasić glebę i podlać miksturą, myślę, że można wcześniej. 2 tygodnie to dość sporo czasu.

Zawitko, to dobra pociecha dla mnie. Mam nadzieję, że i mnie się uda.







Ja też kiedyś ratowałam sosnę czarna od mszycy mrówki poniżej latały jak na autostradzie samochody. Pół metra od niej nie można było podejść jakieś mrówki skrzydlate nie miałam pojęcia co to jest. Napisałam do jakiegoś znawcy odpisał że nic z niej nie będzie. Polewalam na nią co się dało. Teraz wygląda tak podcięta bo nie można było przejść 4 m szerokość eM się wkurzył i podciął.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
paradas 11:32, 26 mar 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Masz zdjęcie berberysa z którym ostatnio walczyłaś?
zawitka 08:37, 27 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Zaraz jak znajdę zdjęcia to wstawię u siebie tę sosnę .Wstawiłam zdjęcia mego chorowitka rodka .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 06:50, 28 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Super podcięta Elu
Było u ciebie o azaliach, z obserwacji moich wynika, że one co 2 rok obficie kwitną. A w tym roku po suszy 2018, kilka w ogóle mi nie zakwitnie, o ile tez nie padnie, taki los ogrodnika.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:52, 28 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu napisalam tez do Mazana jak zobaczylam ze jest i jesz ze tej Twojej Wejmutki dokladnie zobaczylam. Polalam bo zobacz nizej zaraz pokaze bo sa na telefonie foty przeskakuje z tabletu na telefon i to trwa szukanie.

Popryskalam dzisiaj topsinem tego rodka zobaczymy co Mazan powie.





Widzisz ma takie czerniejące pąki kwiatowe. Szkoda taki ładny był będę ratować. Już jednego drapaka uratowałam z fytoftorozy. W zeszłym roku przygielam jednego pedagogika może puści korzenie.

Generalnie źle nie wygląda, chyba najbardziej wody mu brakowało, tak wyglądają u mnie, te co za sucho mają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 08:29, 28 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Miluś dostał wszystko to co potrzeba w zeszła sobotę więc zobaczę czy ruszy.
Jest bardzo ładny i szkoda go. Zresztą zobacz jak dobrze rósł w zeszłym roku jakie ma przyrosty zielone.

Jeżeli chodzi o azalie zawsze u mnie ładnie kwitły ale w tym roku widzę, że to nie to. Kiedyś wyczytałam, że aby różaneczniki dobrze kwitły w następnym roku w sierpniu trzeba dobrze podlewać bo wtedy nawiązują poczki kwiatowe.
Podlewalam ale widocznie za mało.

Wczoraj oglądałam na YouTube 40 kilku minutowa lekcje Pana Hyzego odnośnie co robić wiosna i z różami kiedy odkrywać, nawozić i jakie nawozy stosowac i jak przycinać nowy filmik bardzo ciekawy.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 08:52, 28 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu z filmików ogrodniczych polecam jeszcze Zielone pogotowie - bardzo miły Pan Grzegorz "No dzień dobry"
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 10:40, 28 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Dzieki Aurelia mozna siedziec i sie doksztalcac przez caly dzien i nastepne, a i tak wszyskiego glowa nie obejmie najwazniejsze, ze czlowiek wie gdzie szukac wiadomosci.

Przed chwila czytalam o ćmie bukszpanowej a to za sprawa ze weszlam na watek Irenki i jej nie odpisalam, ale czego sie dowiedzialsm to duzo wiedzy bo byl link a tam wiadomosci od wszystkich na temat tepienia ćmy Lepinoxem.

Ide juz bo jestem w niedoczasie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies