Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 14:04, 05 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Odpiszę wieczorem jakiego mam pech odnośnie jednej róży i nie wiem czy ją kupić któryś raz z kolei bo jest piękna, jeszcze czekam ale marne szanse.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzata_s... 14:12, 05 kwi 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Emuś Kasi po prostu róże wygrabił przy rozkopcowaniu i wyrzucił. Elu ale masz tej roboty, nie zazdroszczę. Sucho jest i u mnie.Pokazują jednak deszcz na weekend.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
gobasia 16:28, 05 kwi 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Elu Macham i deszczu życzę i niech te wiatry już sobie idą precz
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
gosika67 21:26, 05 kwi 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Moje wrzosy ( część) wymarzła i to już któryś raz z kolei. Dużo wiosennych u Ciebie,oj będzie kolorowo.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Aurelllia 21:50, 05 kwi 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Te fiołki fioletowe to takie wdzięczne są - susza nie susza, marna ziemia albo nie, a zawsze tak wdzięcznie kwitną u mnie też i co najważniejsze same się wysiewają
Ładnie tulipany kępami powschodziły
Elu a która róża ?
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 22:29, 05 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
W zeszłym roku kupiła 2 razy róże Grafin Diana. Pierwsza dostawa od Chodunow(H) przyszła tragiczna patyk w doniczce i róża uschła kto bywa na moim wątku widział. Zwrócili pieniądze.
Zamówiłam w Rosacwik przyszła w donicy dosyć ładna nawet 1 kwiat zakwitł.
Posadziłam do gleby jesienią zaczęła żółknąć i widzę, że patyki czarne nic z niej nie będzie odkopałam trochę korzenia i też czarny.
Co za diabeł taka piękna róża i nie chce być u mnie.

Czy zamówić 3 raz mówi się do trzech razy sztuka co sądzicie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:37, 05 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Emuś Kasi po prostu róże wygrabił przy rozkopcowaniu i wyrzucił. Elu ale masz tej roboty, nie zazdroszczę. Sucho jest i u mnie.Pokazują jednak deszcz na weekend.




Małgosiu znowu jestem urobiona, przesadzalam róże. W zeszłym roku kupiłam róże Vanessa piękna ale co z tego jak mączniak po niej grasuje. Nie wyrzuciłam posadziłam w kącie przy bazach. Przesadziłam też róże "parolle" róża przereklamowana zresztą zobaczę może w innym miejscu będzie lepiej kwitła.
Krononberg też piękna ale mączniak ja łapie więc poszła w drugi kat.
Jeszcze inne przesadzilam takie dorodne krzaki z 2017 r.
Przesadze też bonici" bo nie pasują a po drugie u mnie mają długie badyle chociaż ma piękne różyczki.

Jutro będziemy wertykulowac trawnik znowu siana będzie dam na stertę potem do kompostownika.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:48, 05 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
gosika67 napisał(a)
Moje wrzosy ( część) wymarzła i to już któryś raz z kolei. Dużo wiosennych u Ciebie,oj będzie kolorowo.



Goniu dzisiaj działałam na rabacie z wrzosami u mnie kwitną jak w jesieni. Muszę zrobić porządki poprzenosic i kilka wyrzucić bo już za stare i zdrewniałe.
Jak przekwitna floksy bo z jednej strony mam floksy z drugiej wrzosy chce to wszystko zmienić na nowo posadzić floksy przerosły trawa może to perz więc trzeba wszystko oczyścić.

Tulipanów mam sporo mimo, że ich nie wyciągałam z ziemi, ale w tym roku wyciągnę bo mnóstwo malych.Duzy wiatr jest muszę miedzianem opryskać róże miałam opryskać dzisiaj ale wolałam podlać tydzień temu nawozilam.
Jutro pod wieczór zrobię opryski nawozowe i inne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:55, 05 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Kindzia napisał(a)
Uff...poczytałam trochę u Ciebie. Zakupy widziałam Kiedyś bardzo polowałam na azalię Chanel, nigdzie nie mogłam spotkać i kupiłam inną. Teraz już musztarda po obiedzie, bo nie mam gdzie wcisnąć. Mam 4 wielkokwiatowe i nie da rady więcej...chyba, że klomb w trawniku wymodzę Na razie nie zamierzam...
Ostatnio mnie moi goście usilnie namawiali u Kapiasa na kupno kolejnej piwonii drzewiastej...piękne czerwone były...chętnie, tylko gdzie mam sadzić???


M mi uśmiercił Grafin Dianę, pisałam u siebie. Znowu róże będę zamawiać...

Pozdrawiam serdecznie





Kasiu też nie mam szczęścia do "Grafin Diany"
A ja mogłam kupić już nie jeden raz w tym roku Chanel. Nawet chciałam kupic, ale tyle tego mam że nie wiedziałam, że już u mnie są 3 sztuki. Sprawdziłam a u mnie też Chanel.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:19, 06 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Piękna pogoda więc praca wre



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies