Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:20, 12 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Kamcia napisał(a)
Wow, jak tam pięknie. Rozmarzylam się.



Kamcia U nas tez Pieknie. Wawa bardzo zadbana. Sadza duzo drzew zreszta w Polsce sadzi sie najwiecej drzew w Europie.

Kazda rabata tonie w kwiatach teraz wszedzie bratki kroluja w roznych kolorach. Krokusy juz przekwitly, tulipany zaczynaja. Nie daleko mnie zakwitna lany tulipanow tak jak w zeszlm roku nie trzeba Holandii. Jak beda kwitly to sfoce.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 06:11, 12 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)

Irenko, wiało i nadal wieje, odpuszczam ogród, mimo, że dzisiaj chciałam opryskać rodki miksturką Bogdzi. Po niedzielnym szaleństwie w ogrodzie mam katar i nie chcę się doprawić.

Ewa, to samo muszę zrobić i nijak do tego nie doszłam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:12, 12 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Dla Dorotki

Dorotka znalazłam trochę fotek z Łazienek. Może jutro pojadę z córką to zrobię dokładne fotki. Widzisz człowiek nie przywiązuje wagi do zmianowoscia a to ważne aby zawsze coś kwitło a w Łazienkach tak jest.
Moim zdaniem można posadzić w przyszłym roku tulipany. Widzislam po kroku dach żonkile czy narcyzem ale co po nich.

To są fotki z Łazienek 2017 r 25 kwietnia







A to maj 2018 r. Maj lawendy i czosnki goruja






CUDOWNIE!
Polska nam się zmienia, chodzi mi o przestrzeń miejską mam wrażenie, że Wrocław za mało dba. Ostatnio jacyś wandale zniszczyli ogród japoński, taką perełkę, nie wiem co to za ludzie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kamcia 08:14, 12 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
ElzbietaFranka napisał(a)



Kamcia U nas tez Pieknie. Wawa bardzo zadbana. Sadza duzo drzew zreszta w Polsce sadzi sie najwiecej drzew w Europie.

Kazda rabata tonie w kwiatach teraz wszedzie bratki kroluja w roznych kolorach. Krokusy juz przekwitly, tulipany zaczynaja. Nie daleko mnie zakwitna lany tulipanow tak jak w zeszlm roku nie trzeba Holandii. Jak beda kwitly to sfoce.





To prawda Elu. Ostatnio słyszałam w niemieckiej TV, że Polska powinna być przykladem dla innych krajów pod względem sadzonych drzew.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 08:18, 12 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Milka napisał(a)

CUDOWNIE!
Polska nam się zmienia, chodzi mi o przestrzeń miejską mam wrażenie, że Wrocław za mało dba. Ostatnio jacyś wandale zniszczyli ogród japoński, taką perełkę, nie wiem co to za ludzie


Straszne, co piszesz, ale na głupotę ludzką to tylko edukacja.

Szkoła powinna skupic większą uwagę na ochronie srodowiska, ekologii i dbaniu o tereny zielone. Mlodziez powinna uczestniczyc w takich projektach. Mysle, ze byloby mniej ignorancji.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Dorota123 11:47, 12 kwi 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dziękuję za wyszukanie dla mnie zdjęć. Rabaty cudne, widzę między tulipanami liliowce, czosnki i róże. Jest to już jakaś wskazówka. Od 2 lat wbijam do żonkili fioletowe kule, ale w sierpniu za żonkilami posadzę rządek wysokich czosnków. Ładnie mi się rozmnożyły, więc już mam na nie pomysł. Pomyślałam też o liliach, kwitły by w lipcu. Liliowce mam posadzone przed żonkilami.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 11:53, 12 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
W naszej szkole program powinien być przewrócony do góry nogami. Jest bardzo wiele archaizmow. Chociaż dzieci to też zależy od wychowawcy powinny być uczeni od malego ekologii sprzątania.
Jadąc na wieś mijam przydrożne rowy to się w głowie nie mieści ile syfu ludzie wyrzucają do rowów. Szczególnie dużo puszek i butelek po różnych napojach.
Przy przystankach gminnych to śmietnisko butelek, puszek papierków po batonach. Dorosły tego nie wyrzuca tylko dzieci czekające na autobus. Inna sprawa że nie ma koszy, ale prawdopodobnie jakby były to by zniszczyli.

Dzieci obowiązkowo powinny mieć w okresie wiosennym sprzątanie przydrożnych rowów. Maluchow zwalniając, ale 6,7,8 Klasa, nic im się nie stanie jak posprzątają w liceach tak samo.

Miluś Wrocław jest przepięknym, czystym miastem a wandale wszędzie się znajdą.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:55, 12 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję za wyszukanie dla mnie zdjęć. Rabaty cudne, widzę między tulipanami liliowce, czosnki i róże. Jest to już jakaś wskazówka. Od 2 lat wbijam do żonkili fioletowe kule, ale w sierpniu za żonkilami posadzę rządek wysokich czosnków. Ładnie mi się rozmnożyły, więc już mam na nie pomysł. Pomyślałam też o liliach, kwitły by w lipcu. Liliowce mam posadzone przed żonkilami.




Bardzo się cieszę Dorotka zaraz jadę do Łazienek nie jest za cieplo, ale słońce świeci da się zyc. Więc jak będę to zrobię fotki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:24, 12 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Właśnie wróciłam i zniesmaczona. w Łazienkach wiatr wiał za każdego krzaka zimno jak w psiarni. Jednak park jest w dolinie i jakieś prądy przechodzą.
Park jeszcze śpi oprócz bratków i stokrotek nic nie kwitnie jeszcze niezapominajki

Bratki tonacja id jasnego do ciemnego fioletu



Tutaj wyjątek



Narcyzy z niezapominajka mi lub innymi roślinami których nazwy nie znam






Więc dopiero jak będzie dużo ciepłej rośliny się obudzą i zaczną rosnąć.
Wszystkie rośliny bez życia w sobie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 19:17, 12 kwi 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Zimnica straszna.... Od przyszłego tygodnia ma byc lepiej
W Wilanowie magnolie juz kwitną, ale jak będzie przymrozek to będzie po spektaklu
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies