Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Kim 18:34, 13 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
U nas znowu dziś leje w nocy i jutro zapowiadają intensywne opady ,
nabiorę wody do czego się da i jadę do Ciebie
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 19:30, 13 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Elu a co myślisz wsadzić te tuje jeszcze raz ,pozbieram korzenie i wcisne do dołka
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
pestka56 21:38, 13 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Eh, Ela, ogrodnicza karma. Orzechów włoskich znowy w tym roku nie będzie. Domroziło resztę kwiatów. Biedne wiewióry, bo my w zeszłych sezonie zrobiliśmy 5 litrów orzechówki, więc na długo starczy.

Jeżdżą z tą wodą naokoło. W Warszawie podobno wczoraj lało. U nas ledwie siąpi.

Zajrzyj do Dany. Wkleiłam u niej zdjęcie jednej kiści kwiatowej glicynii. Nie wiem co to za licho, ale biało kwitnące pnącze wychodowało sobie granatowo-fioletową kiść z pełnymi kwiatkami.
____________________
Kasia
Kamcia 21:55, 13 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Ach ta pogoda, u Ciebie susza, w innych regionach non stop deszcz.

Po zeszlorocznej suszy ja już nie odważam sie narzekac na deszcz. Tylko, zeby wreszcie cieplej bylo. U nas dzis 10 stopni a wiatr taki mrozny, ze odczuwalna temperatura dużo nizsza. A to maj przeciez.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
ElzbietaFranka 22:41, 13 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
pestka56 napisał(a)
Eh, Ela, ogrodnicza karma. Orzechów włoskich znowy w tym roku nie będzie. Domroziło resztę kwiatów. Biedne wiewióry, bo my w zeszłych sezonie zrobiliśmy 5 litrów orzechówki, więc na długo starczy.

Jeżdżą z tą wodą naokoło. W Warszawie podobno wczoraj lało. U nas ledwie siąpi.

Zajrzyj do Dany. Wkleiłam u niej zdjęcie jednej kiści kwiatowej glicynii. Nie wiem co to za licho, ale biało kwitnące pnącze wychodowało sobie granatowo-fioletową kiść z pełnymi kwiatkami.



Kasiu lalo ale ile 10 minut. Dzisiaj tez lalo 3 minuty smiech na sali.
Bylam u ogrodnika i ogladalam roze nowa dostawe i nagle cos tlucze o folie o deszcz. Za 3 minuty po deszczu, po tem tylko mrzawki.
Wlasnie wczoraj chmury w twoja strone szly i przez moja ziemie i guzik. Podlewac o 19 musialam.

Zaraz zajrze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 00:39, 14 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Iść szły, ale nieco obok mnie. U mnie tak samo pada jak u ciebie
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 11:54, 14 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Kasiu dzisiaj troche wiecej pada nawet kaluze sie pojawily.
Mialam jechac do "Melona" zobaczyc co tam nowego maja. Chce dokupic jeszcze debow blotnych "green pillar" poniewaz u nich kupowalam w jesieni.

Zrezygnowalam z wyjazdu bo zimno i pada lepiej sie grzac w domu. Jutro tez dzien.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kindzia 14:53, 14 maj 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U nas ostatnio sporo pada, możemy spokojnie deszcz dzisiejszy oddać...jutrzejszy i piątkowy też...

Przyleciałam Twoje azalie zobaczyć, bo masz ich sporo, ale widzę, że dopiero Ci zaczynają. Zimno jak diabli, roślinki czekają. Na weekend ma być ciepło, to mam nadzieję, poczujemy zapach tych pachnących

Pastella godna polecenia
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
anabuko1 18:41, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23477
ElzbietaFranka napisał(a)
Jestem bardzo zapracowana zaglądam na watki, ale się nie wpisuje. Lubię dużo pisać wiec aby się nie zapędzić z pisaniem milczę. Nadrobie wszystko jak tylko złapie oddech.
Dzisiaj siedziałam prawie pół dnia w oczku czyściłam brzegi z opadłych lisci, przycinalam suche odrosty, lilie wodne mają dużo pąków, ale musi być ciepło.
Później odkurzalam oczko a na samym końcu eM się wkurzył włożył pompę do brudnej wody i brudy z dna wypompował nalał wody ze studni nalał jakiegos środka eko i po zabawie.
Włączył kaskadę i wszystko gra. Ryb mam ogromną znowu nasraja i znowu czyszczenie.

Zostało mi jeszcze pielenie żwirowych rabat bo tam jeszcze wyrastają samosiejki i szkoda abym wypielila.
Coś nie widzę wysianej werbena tyle jej miałam w zeszłym roku.
Jeszcze poczekam może jeszcze wzejdzie.

Kasiu u mnie z każdej strony może przymrozki. Dziwnie mróz łapał npmiakam już posadzone budleje pięknie wyrastały i też zmarzły. Winogrona zmarzły od metra wzwyz. U mnie orzech laskowy wszystkie liście czarne.

Taki mamy klimat








Witaj pracusiu. ! Czytaj ile to prac ogrodowych i różnych wykonujesz . Ogrodomaniacy to jak mrówki ciągle pracują.
Ogrodowe kwitnienia Piękne. Szkoda tylko że mróz pouszkadzal roslinki.
U mnie obyło się bez szkód.
Piękna ta zoltawa hosta . Ona ma czerwonawe lodyzki ?
Co to za dama ? Takiej nie mam.
Hostowisko bardzo ładne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 19:16, 14 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Aniu nie wiem jak się nazywa ta hosta kupiłam ja 5 lat temu rosła sobie w kacie aż w zeszłym roku robiłam rabatę w lasku sosnowym.

Lasek sosnowy to jedyny kat gdzie był zawsze bajzel wszystko tam wysypywałam trawę, liście ziemia po Kretowinach i urosła gorka. Chciałam mieć rabatę z rododendronami. Pytałam Irenke co zrobić więc poradziła wszystko wymieszać posadzić rododendrony rozjaśnić hostami, pluskwica, tawuły arendsa niech rosna.

Mam jeszcze jedno miejsce takie podcielam kurniki i jałowce zrobiło się dużo miejsca i obsadze hostami bo pod koronami.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies