Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:20, 14 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kindzia napisał(a)
U nas ostatnio sporo pada, możemy spokojnie deszcz dzisiejszy oddać...jutrzejszy i piątkowy też...

Przyleciałam Twoje azalie zobaczyć, bo masz ich sporo, ale widzę, że dopiero Ci zaczynają. Zimno jak diabli, roślinki czekają. Na weekend ma być ciepło, to mam nadzieję, poczujemy zapach tych pachnących

Pastella godna polecenia



Chętnie bym ten deszcz przyjęła, ale nie ma takiej możliwości.

Trochę popadało, ale to i tak mało.
Zimno też jak diabli wyciągnęłam zimową kurtkę jak 7 stopni. W stopy zimno, ale zimowe buty już schowane.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 20:05, 14 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Ależ Ty masz piękny ogród
Czytam też o przymrozkach, szkoda, i to pod Warszawą takie przymrozki??
U mnie kwietniowe przymrozki uszkodziły trochę hortensje ogrodowe, zobaczymy czy będą miały sporo kwiatów.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
pestka56 21:19, 14 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Pada, Elu, niemrawo, ale cały dzień z małymi przerwani. Ziemia nasiąkła na razie na jakieś 8 cm. Wiem, bo w deszczyku przesadzaliśmy 5 borówek na nowe miejsce.
____________________
Kasia
Kindzia 13:26, 15 maj 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U nas pada i tak jeszcze dwa dni ma być. Dzisiaj jeszcze zimnica, od jutra ma być coraz cieplej i weekend ładny. A od wtorku znowu deszcze i 19 stopni...nigdy nie wylatywałam w takiej zimnicy. Chyba sobie buty na parkingu lotniska dopiero przebiorę na sandały. Inaczej mi paluszki zmarzną
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Aurelllia 15:43, 15 maj 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu no i tak jak prosiłaś - rozpadało się u mnie całkiem konkretnie od dwóch dni leje co zielone to się cieszy, ale kwitnące uginają się pod naporem wody - moje kupione rodki: 'Roseum elegans' i 'Hoppy' mogłyby poczekać te kilka dni aż padać przestanie i zacząć kwitnąć jak już słoneczko będzie, no ale się pospieszyły i przez okno ich urodę podziwiam, natomiast 3-letnie 'Catawbiense grandiflorum' czeka na słoneczne dni
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 17:54, 15 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Oj tak leje a nie pada bardzo się cieszę. Wczoraj syn był na działce coś tam kopał w ziemi powiedział że ok godziny 15 to zaledwie 3 cm darń była mokra.
Dzisiaj pada prawie cały dzień więc będzie więcej niż 3 cm.

Zieleń odżyła, drzewa, krzaki i trawa wszędzie zielenieje. Zimno, ale na szczęście nie ma wiatru.

Teraz leje jak z cebra aż szaro się zrobiło.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:01, 15 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kindzia napisał(a)
U nas pada i tak jeszcze dwa dni ma być. Dzisiaj jeszcze zimnica, od jutra ma być coraz cieplej i weekend ładny. A od wtorku znowu deszcze i 19 stopni...nigdy nie wylatywałam w takiej zimnicy. Chyba sobie buty na parkingu lotniska dopiero przebiorę na sandały. Inaczej mi paluszki zmarzną



Ja dawno temu było to we wrześniu byłam w Bułgarii bo tam się latało dla młodszych tu zagladajacych. Z Warny upał jak w piekle nie było jak się porozumieć bo i telefonów komórkowych nie było a na Okęciu temperatura gorzej niż dzisiaj ciuchy w bagażach.
Więc coś takiego przeżyłam tylko odwrotnie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 23:50, 15 maj 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ciągle PADA

Przeżyłam wiele lat temu powrót do zimowej Polski z różnicą temperatur od startu do lądowania 40 st.C. Na lotnisku w Warszawie w środku dnia było -20. Startowaliśmy z Kairu o pierwszej w nocy i było +20. Po drodze uraczyli nas międzylądowaniem w Burgas, gdzie było jeszcze zimniej niż w PL. Samolot brał paliwo, a nas wsadzili do zimnych autobusów, w których godzinę bez ogrzewania czekaliśmy na płycie lotniska. Najcieplejsze co miałam to była śliczna cieniutka skórzana kurteczka.
____________________
Kasia
m_gocha 00:42, 16 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Nadrabiałam Twój wątek i udało się
Szkoda roślinek, ale myślę, że po tych mrozowych przypaleniach znów odbiją, dodatkowo je zasilisz i szybko się zregenerują
Deszczyk i do Ciebie dotarł - u mnie cały czas pada już ponad 2 tygodnie. Pogoda jak w listopadzie

Macham Elu
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
hankaandrus_44 06:42, 16 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Deszcz dopiero mam dziś w nocy, ale raczej nie ulewny. To i dobrze, tylko plany i priorytety mi się zmieniły. Miłego dnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies