Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Nowa12 22:35, 18 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też eMuś chciał po południu skosić trawę i ledwo wylazł i zrobił kilka pasków burza nas złapała i po koszeniu .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 22:43, 18 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kamcia napisał(a)
Trawnik masz piękny. Moj przy Twoim nawet nie ma prawa się trawnikiem nazywać.



Sam chwałę trawniczek, że tak dobrze się spisuje. EM skosil dzisiaj drugi raz w tym sezonie. Deszczyk mu dobrze zrobił nawóz zaczyna działać.
Zresztą dobry nawóz zawsze kupuje no i wapno też było rozsiewane teraz pH twierdzi, że jest dobre.
Nie wtrącam się do trawników tylko obserwuje wiem wszystko co i jak robi. Raz się straciłam i już więcej się nie wtrącam.
Wysypał mi do kompostu trawę z kwitnącej łąki same nasiona więc będę musiała jutro albo jak go nie będzie wyrzucić z kompostu trawę z nasionami i wywieźć.
Nie mogę nic mówić bo zastrajkuje.

Dzisiaj sądziłam fot nie robiłam specjalnie bo ciągle brudne ręce i ciągle czasu brakuje.

Rozsadzalam bergenie przy oczku miały bardzo duże korzenie może dlatego nie kwitły. Powycinałam klacza,narobiłam dużo sadzonek niektóre rozetki z korzeniem posadziłam w innymmiejscu. W lasku tam będą miały dobrze Zień i dobra ziemia. Z części klaczy zrobiłam kawałki i wsadziłam do ziemi.

Prawie wszystko już wysadzalam jeszcze trawy mi zostały. Rabata nie skończona ziemi trzeba przywieźć więc sprawa się odwleka.
Kupiłam w tym roku sporo roślin np 4 budleje posadziłam przy rudbekiach będzie duzo motyli.

Teraz mi się przypomniało jeszcze mieczyków nie posadzilam, ale nie wszystko skończone.

Dzisiaj wykopałam jeden koszyk (potrzebne miejsce było) z tulipanami Van Eijk wyobraźcie sobie, że pod spodem wisiało kilkanaście młodych białych cebulek dorodnych.
Jest to odmiana bardzo plenna tak się ciesze. Widząc to będę musiała koszyki wyciągnąć i przebrać tulipany bo za dużo cebul.

Chce pokazać różanecznika który ledwo zipal wiosna a tak pięknie kwitnie. Jeszcze nie wszystkie rozety w całości rozwinięte ale zrobiłam wczoraj fotkę i dobrze może przyjść mocny deszcz lub grad i go wytrzepie

Koniec marca 28



Fota wczoraj







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:59, 18 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD



Robinia pełno bzykow



Piękne młode przyrosty



Powojnik mazurski rośnie bardzo szybko. Z jodły zrobił sobie legowisko.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:04, 18 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Nowa12 napisał(a)
Też eMuś chciał po południu skosić trawę i ledwo wylazł i zrobił kilka pasków burza nas złapała i po koszeniu .



Właśnie jak tylko okazja trawnik wyschnięty to trzeba kosić.
Kiedyś tak się załatwił 2lata temu, że nie skosil bo jeszcze nie wysoka później 3 razy kosił. Trawa wysoka, gęsta, wylezala i brązowa plamy powstały.

Więc teraz już EM pilnuje.

U nas rano bardzo padało, ale ok 11 koniec później piękna pogoda że słoneczkiem ale bardzo parno.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kim 23:13, 18 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
U nas już za dużo tego deszczu ,rano upał niemiłosierny potem deszcz ulewny i burze
Jest tak mokro że po trawniku chodzi się jak po mokrej gąbce ,nic nie da się robić
U Ciebie ładnie zazdroszczę że możesz działać ja jestem unieruchomiona przez pogodę
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Sima 23:37, 18 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Kocham deszcz - u nas co roku susza, więc chwytam każdą chwilę
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Kamcia 23:55, 18 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Rododendron zachwyca. Naprawę.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
gosika67 10:39, 19 maj 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ładnie odrodził się ten rodek. Dużo pracy rozplanowałaś. Ja też likwidowałam rabatę z bergeniami, ślimaków od zatrzęsienia.Miałaś w nich ślimaki?
U mnie jeden rodek w ogóle nie ma pąków, gorzej wygląda.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
danuta_szwajcer 11:27, 19 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ale masz piękny trawnik, jak z katalogu a magnolia powinna wypuscic tylko bedzie miała mniej kwiatów za rok, tak było u mnie. Nawet mi kiedyś przymroziło perukowce już z listkami i też się martwiłam i wypuściły nowe. Pięknie masz Elu Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Anusia 16:39, 19 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Trawnik piękny masz. W końcu też w pierwszej połowie kwietnia zabraliśmy się za wertykulację. Od razu lepiej, odetchnął. Zapodałam nawóz. Teraz po deszczach widać jak trawa wypiera chwasty. Tylko teraz to z tym deszczem przesadziło. Dzisiaj to już leje co godzinę.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies