Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 14:58, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
galgAsia napisał(a)
Baaardzo fajne palenisko . A ja znalazłam takie i z głowy mi wyjść nie chce :palenisko.

Dzięki! Twoje bardzo ciekawe i oryginalne, choć wydaje mi się ciut niewygodne jeśli chodzi o pieczenie kiełbasek przy dużym gronie osób
Wczoraj kije trzymało jednocześnie 6 osób i przy moim wielkim (80 cm średnicy) palenisko było ciasno. w tym zalinkowanym przez Ciebie mały jest ten wlot od góry i tu widzę jedyną niedoskonałośc
____________________
Dorii 15:10, 21 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
To palenisko to raczej tylko do posiedzenia przy ogniu i ogrzania się. Pieczenie kiełbasek odpada, chyba że nie będzie przeszkadzało to że jest cale wysmarowane tłuszczem.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zana 15:17, 21 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
effka napisał(a)


Tak, trawnik był moja dumą i nadal jest aczkolwiek większą dumą są rabaty Choć większość odwiedzających mój ogród najbardziej właśnie zwraca uwagę na trawę


Ignoranci tacy goście.
Strasznie mnie zaintrygowała sprawa basenu, w sensie gdzie on miałby być? Bo miejsca już chyba tak dużo nie zostało?

Placyk zrobiony, brzozy posadzone, no błyskawica! Ja bym Cię tak może do siebie zaprosiła to mi w mig przekopiesz wszystko a ja już sobie obsadzę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 15:48, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
To palenisko to raczej tylko do posiedzenia przy ogniu i ogrzania się. Pieczenie kiełbasek odpada, chyba że nie będzie przeszkadzało to że jest cale wysmarowane tłuszczem.

Powiem Ci, że ten tłuszcz się wypala i wsiąka w popiół drzewny i jakoś nie widać specjalnie na palenisku. Wiadomo, że palenisko jest całe brudne popiołem drzewnym. Nie wygląda jak na pinterestowych inspirkach ale można umyć.
____________________
eVka 16:00, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)


Ignoranci tacy goście.
Strasznie mnie zaintrygowała sprawa basenu, w sensie gdzie on miałby być? Bo miejsca już chyba tak dużo nie zostało?

Placyk zrobiony, brzozy posadzone, no błyskawica! Ja bym Cię tak może do siebie zaprosiła to mi w mig przekopiesz wszystko a ja już sobie obsadzę

Dokładnie

Wiesz co wstępnie myśleliśmy, żeby go dać o tu, gdzie niebieski prostokąt bo tam najdłużej jest słońce.



Ten basen miałby byc na równi z ziemią o taki:




Zostanie naprawdę niewiele trawnika, nawet mi go szkoda... (Mam nadzieję, że przejdzie ta faza mojemu eMkowi...)

No roboty jesienią jakos lekko mi idą w sumie tylko cebule zostały do wsadzenia i róże w listopadzie.

Macham Anulka!

____________________
Wiolka5_7 17:40, 21 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
effka napisał(a)

Te brzozy największe na tyłach ogrodu posadzone są co 2,5 m a na wjazdowej są gęsto co 1,8-2 m. Chyba najlepiej jak rosną co 3 m. Wtedy chyba prezentują się najlepiej

To dobry rozstaw zrobiłam ok.2,70 m
Dzięki za pomoc
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 18:09, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

To dobry rozstaw zrobiłam ok.2,70 m
Dzięki za pomoc

Idealnie Już kupiłaś, jejku lecę do Ciebie!
____________________
Iwonka 18:38, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Palenisko świetne Ale mieliście fajne ognicho Nam się udało dwa razy ziemniaki zrobić w żarze. Spaliliśmy ogromną hałdę gałęzi. Na raty oczywiście. Mamy kochanych sąsiadów, nikt nie protestował. Wiem, że palenie jest dziś nie eko, ale dla mnie ognisko z drewna to najbardziej naturalny proces.
EMuś na prawdę tak na ten basen zafiksowany? W naszym klimacie tylko z kłopotem mi się kojarzy A taki piękny trawnik macie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 18:43, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Palenisko świetne Ale mieliście fajne ognicho Nam się udało dwa razy ziemniaki zrobić w żarze. Spaliliśmy ogromną hałdę gałęzi. Na raty oczywiście. Mamy kochanych sąsiadów, nikt nie protestował. Wiem, że palenie jest dziś nie eko, ale dla mnie ognisko z drewna to najbardziej naturalny proces.
EMuś na prawdę tak na ten basen zafiksowany? W naszym klimacie tylko z kłopotem mi się kojarzy A taki piękny trawnik macie

Dziękuję Iwonko My też drewnem palilismy tylko takim kupiony wysuszonym w suszarni Pięknie się spala w popiół i prawie nie dymi

Oj nic nie mów o tym basenie... Mi się to w ogóle kiepsko kojarzy (tak Jamuszowo-Grażynowo) i psuje widok w ogrodzie, nawet ten najładniejszy basen. Zawsze są ważniejsze wydatki, więc mam nadzieję, że jakoś będę przeciągać w nieskończoność ten pomysł...
Tak eMek uwielbia wylegiwać się po pracy w wodzie lub na leżaku, on z tych plażowyczów All Inclusive jest Drineczek, woda, plaża to jego idealne wakacje.
____________________
Kasiolaaa 18:45, 21 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewuniu bedziesz mi potrzebna u mnie chcem sie poradzic
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies