Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 22:32, 20 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja też nie lubię siedzieć i opalać w słońcu

Mamy całą długą ścianę do wykorzystania ,więc taras będzie dłuuugi
musi mi się kanapa narożna zmieścić

Masz rację w 100 % z tym basenem

O to jesteśmy dwie nieopalające się
Fajny taki długi taras, mój jest na 5 m długi ale większy bym w sumie zrobiła teraz. Narożna kanapa brzmi świetnie
____________________
Dorii 22:58, 20 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
W tym roku opalałam się kilka razy po kilkanaście minut a wszystko przez to że pracując w ogrodzie opaliłam sobie wszystko oprócz brzucha i pupy. Nie liczę tego co pod strojem schowane. Jak się w strój ubrałam to wyglądałam śmiesznie i trzeba było przecierpieć i się poopalać. Nie lubię tego bardzo.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
zszywka 23:01, 20 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Transport brzóz świetny, jak przewoziłam swoje to miałam gałązki wszędzie w końcu ponad 2m okazy więc było mi zielono w aucie natomiast graby już jechały Combi’kiem i też byłam przytulona do nich, i te pająki bleee

Taras marzy mi się od zawsze, na razie niestety tylko w dalekich planach. Większe przeróbki nie wchodzą w grę... Więc Zazdraszczam Basen wkopany widziałam u siebie w miejscowości, taki podświetlany w dodatku. Fajna rzecz, szkoda tylko że cały rok nie można korzystać chyba że podgrzewany to już inna bajka u mnie na razie tylko zakup większego modelu, bo ten aktualny za niski
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
eVka 23:26, 20 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
W tym roku opalałam się kilka razy po kilkanaście minut a wszystko przez to że pracując w ogrodzie opaliłam sobie wszystko oprócz brzucha i pupy. Nie liczę tego co pod strojem schowane. Jak się w strój ubrałam to wyglądałam śmiesznie i trzeba było przecierpieć i się poopalać. Nie lubię tego bardzo.

Ehehe, czytając wyobrazilam sobie, że leżysz z gołą pupą na leżaku bo blada Taki żarcik sytuacyjny Ja też śmiesznie sje ipslsm w ogrodzie, np. twarz opalona a szyja blada jak ściana.
____________________
eVka 23:30, 20 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
zszywka napisał(a)
Transport brzóz świetny, jak przewoziłam swoje to miałam gałązki wszędzie w końcu ponad 2m okazy więc było mi zielono w aucie natomiast graby już jechały Combi’kiem i też byłam przytulona do nich, i te pająki bleee

Taras marzy mi się od zawsze, na razie niestety tylko w dalekich planach. Większe przeróbki nie wchodzą w grę... Więc Zazdraszczam Basen wkopany widziałam u siebie w miejscowości, taki podświetlany w dodatku. Fajna rzecz, szkoda tylko że cały rok nie można korzystać chyba że podgrzewany to już inna bajka u mnie na razie tylko zakup większego modelu, bo ten aktualny za niski

Oj takich transportów jak opisujesz miałam całkiem sporo. Jadę kiedyś samochodem przez centrum Wrocławia, mija mnie koleżanka, po czym dzwoni i pyta mega zdziwiona: Ewka, czy ja właśnie Ciebie miałam??!! Nie jestem pewna bo babka jak Ty, auto też ale całe było w jakiś bordowych badylach... No a ja wtedy wiozlam akurat 6 śliw Pissardi że szkółki

Kiedyś przyjdzie czas i na taras, wszystko po kolei

Co do basenu, są teraz takie bajery że głowa mała, tylko trzeba worek sianka mieć Ten co eMek chce to na 1.20 m głęboki.
____________________
Kasia_CS 07:03, 21 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale ten placyk paleniskowy już fajnie wygląda, a z pieńkami będzie jeszcze fajniej

Pamiętam, jak jeszcze niedawno trawnik był taką dumą i w ogóle (no i nadal jest, bo jest wspaniały dywanowy), ale chyba tak chętnie jeszcze wtedy w nim nie kroiłaś kolejnych rabat. Ale jak już się rozkręciłaś, to rach ciach, połowy trawnika ubyło a że eM taką metamorfozę przeszedł w tej kwestii, to już w ogóle rewelka

Ewo, masz ekstra ogród, zachwycam się każdym zakątkiem a dopiero niedawno sobie jakoś zdałam sprawę z układu rabaty wjazdowej i rodkowej, że są na przeciwko siebie i byłam wielce zaskoczona
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Wiolka5_7 12:01, 21 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Effcia co ile sadziłaś brzozy,bo się zastanawiam jak je u mnie rozmieścić ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
galgAsia 12:05, 21 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Baaardzo fajne palenisko . A ja znalazłam takie i z głowy mi wyjść nie chce :palenisko.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
eVka 14:55, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Ale ten placyk paleniskowy już fajnie wygląda, a z pieńkami będzie jeszcze fajniej

Pamiętam, jak jeszcze niedawno trawnik był taką dumą i w ogóle (no i nadal jest, bo jest wspaniały dywanowy), ale chyba tak chętnie jeszcze wtedy w nim nie kroiłaś kolejnych rabat. Ale jak już się rozkręciłaś, to rach ciach, połowy trawnika ubyło a że eM taką metamorfozę przeszedł w tej kwestii, to już w ogóle rewelka

Ewo, masz ekstra ogród, zachwycam się każdym zakątkiem a dopiero niedawno sobie jakoś zdałam sprawę z układu rabaty wjazdowej i rodkowej, że są na przeciwko siebie i byłam wielce zaskoczona

Kasiu, dzięki wielkie. z pieńkami już będzie kropka nad I

Tak, trawnik był moja dumą i nadal jest aczkolwiek większą dumą są rabaty Choć większość odwiedzających mój ogród najbardziej właśnie zwraca uwagę na trawę Mężulek nadal broni trawnika przed rabatami, choć ma przebłyski geniuszu i czasami zgadza się na wycinkę a juz pod basen to bez problemu

Kasiu naprawdę Twoje słowa sprawiają mi niesamowita frajdę! Ciesze się, że doceniasz mój ogródek Tak, rodkowa i wjazdowa są po obu stronach wjazdu
____________________
eVka 14:56, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Effcia co ile sadziłaś brzozy,bo się zastanawiam jak je u mnie rozmieścić ?

Te brzozy największe na tyłach ogrodu posadzone są co 2,5 m a na wjazdowej są gęsto co 1,8-2 m. Chyba najlepiej jak rosną co 3 m. Wtedy chyba prezentują się najlepiej
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies