Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

SylwiaBe 12:42, 27 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
effka napisał(a)

Witaj u mnie, miło że zaglądnęłaś
Powiem Ci, że jestem zadowolona z tego pomysłu, mata mogłaby być wprawdzie wyższa , bo teraz jest na wysokość paneli czyli 1,50 m plus cokół 20 cm, ale i tak jest fajnie. Droga jest dużo wyżej niż teren mojej działki, więc ogląd pieszych z przystanku ulicy na cały ogród był znakomity a teraz tylko ci powyżej 1,80 m mogą coś dostrzec.

No serio muszę w tę matę zainwestować, u mnie potrzeba 1,8m, tyle ma moja siatka. Już ją widzę za tujami Szmaragd
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
eVka 12:56, 27 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)
Efka posadz jeszcze bluszcz zimozielony co 70 cm i zasłoni szybko. Jeszcze jakieś drzewka do formowania albo trawy np , Memory które są wysokie prawie 2,5 m.

Też mam.maty, ale moje to od wiatru.

Pozdrawiam

Elu, bluszcz to świetny pomysł, dlaczego na to nie wpadłam ??!! Nie chcę inwestować w inne rośliny bo to nie moja działka, tylko mojej siostry, która pewnie kiedyś pójdzie pod młotek. Sąsiaduje ona z moim ogrodem na całej długości. Może posadzę jakieś trawy, miałam miskanty Giganteusy ale wykopałam je bo nic nie rosły a jednak z drugiej strony bałam się później roboty przy nich, bo jednak ścięcie szpaleru wielkich kęp łatwe nie jest. Poszły na kompost.
Planuję przy dzieleniu przyszłorocznym miskantów nadwyżki przeznaczyć na obsadzenie płotu, ale inwestować kasiorki nie zamierzam, bo szkoda mi będzie jak ktoś to zniszczy kiedyś.
____________________
eVka 12:58, 27 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SylwiaBe napisał(a)

No serio muszę w tę matę zainwestować, u mnie potrzeba 1,8m, tyle ma moja siatka. Już ją widzę za tujami Szmaragd

Własnie 1,8 m byłaby idealna ale niestety za wysoka do moich paneli, nie byłoby jak jej przymocować.
____________________
Kawa 13:05, 27 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
yyy a przepraszam a z której strony ty masz taki teren?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
eVka 15:49, 27 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kawa napisał(a)
yyy a przepraszam a z której strony ty masz taki teren?

A proszę bardzo, ta działka siostry to ta powyżej mojej, otoczona czerwona linią. Na niebiesko jest nasza działka
Ogrodzenie idzie tak jak czerwona linia i z przodu przechodzi w niebieska linię. Od tyłu (na tych najkrótszych bokach po prawej stronie fotki) nowi sąsiedzi będą stawiać swoje ogrodzenia.



Jakaś stara ortofotomapa z początku zakładania ogrodu.

____________________
eVka 11:43, 28 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Oglądałam sobie dzisiaj zdjęcia z angielskiego ogrodu Danusi i zachciało mi się jakiś nowych drzew... (jak bym miała ich za mało )
Mogłabym je posadzić w trawniku w wyciętych kwadratach, jak na tym Danusiowym zdjęciu, na końcu ogrodu przed tymi dwoma nowymi domami:





Na rabacie mam wprawdzie szmaragdy i śliwy Pissardi ale one wielkie raczej nie będą na wysokość.

Jak myślicie, co można by fajnego posadzić, raczej kolumnowe drzewa wchodzą w rachubę ale też nie za wąskie, żeby jednak coś zasłoniły
____________________
ajka 12:21, 29 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
effka napisał(a)
Osłaniamy się bambusem Nie super szczelnie ale jednak prywatność będzie



Chcę coś takiego u siebie zrobić na warzywniaku, mój eM proponował zieloną matę, ale nie mogę się na to zgodzić Muszę mu to pokazać, gdzie kupiłaś?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
eVka 13:36, 29 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ajka napisał(a)


Chcę coś takiego u siebie zrobić na warzywniaku, mój eM proponował zieloną matę, ale nie mogę się na to zgodzić Muszę mu to pokazać, gdzie kupiłaś?

Oj, zielona mata wizualnie nie dla mnie, myslałam o macie syntetycznej w kolorze antracytowym, żeby była w kolorze moich paneli stalowych ale jednak naturalny bambus wygrał.
Na priva wyśle Ci namiar na te maty, kupiłam na All.. ale widziałam też w Leroyu.
____________________
Dominika11 13:39, 29 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
effka napisał(a)

A proszę bardzo, ta działka siostry to ta powyżej mojej, otoczona czerwona linią. Na niebiesko jest nasza działka
Ogrodzenie idzie tak jak czerwona linia i z przodu przechodzi w niebieska linię. Od tyłu (na tych najkrótszych bokach po prawej stronie fotki) nowi sąsiedzi będą stawiać swoje ogrodzenia.



Jakaś stara ortofotomapa z początku zakładania ogrodu.

o qurcze kawał terenu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
eVka 13:41, 29 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
o qurcze kawał terenu

Jest trochę, a wyobraź sobie, gdybym mogła cały teren obsadzić... w sumie mogę tylko nie wiadomo czy kiedyś nie będzie sprzedany i szkoda mi by było kawałek ogrodu stracić.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies