Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 19:19, 30 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)

Zrobiliśmy równo połowę. Półksiężycem nie daliśmy rady, nożem kuchennym było lepiej . Nie jest to lekka praca

Najważniejsze się już połowa za wami, też kiedyś robiłam nożem Fiskarsa wzdłuż długiej deski, fajnie szło. Przy kostce granitowej półksiężycem chyba się nie da.
Ja dzisiaj skończyłam ciąć kanty. Ręce bolą.

A teraz odpoczywam po pracy z piwkiem na leżaku



Buziaki!
____________________
Zuzka25 19:21, 30 maj 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Miłego relaksu
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 19:26, 30 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)
Miłego relaksu

Dzięki, miłego wieczoru
____________________
oliwka 22:16, 30 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Powiem tak, ludzie, którzy robią kanciki sa dla mnie szaleni ale może do tego trzeba dorosnąć. Ewa masz mega trawnik i jeszcze sie smieje pod nosem jak sobie przypomnę jak to zakładałas- mega szacun!!!!! na żywo jest piękny
A może tr drzewa to lipy drobnolistne czy jakos tak się nazywają. One rosną na Świdnickiej formowane w kwadraty
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
eVka 23:34, 30 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
oliwka napisał(a)
Powiem tak, ludzie, którzy robią kanciki sa dla mnie szaleni ale może do tego trzeba dorosnąć. Ewa masz mega trawnik i jeszcze sie smieje pod nosem jak sobie przypomnę jak to zakładałas- mega szacun!!!!! na żywo jest piękny
A może tr drzewa to lipy drobnolistne czy jakos tak się nazywają. One rosną na Świdnickiej formowane w kwadraty

Kasia, dokładnie tak samo myślałam jak parę lat temu, przed czasami ogrodowymi koleżanka z pracy opowiadała, że nożyczkami tnie kanty Nie wiedziałam zupełnie o czym ona mówi i myślałam, że ma nierówno pod sufitem
A teraz sama biegam na czworakach przy trawniku hehe
Oj, widziałam Twoja minę jak Ci opowiadałam o przygotowaniu gleby pod trawnik Ehehe Scince fiction!

Lipy drobnolistne w kwadratach wyglądają bosko na Świdnickiej, zawsze jak przejeżdżam obok zwalniam i je oglądam
Muszę pomyśleć.
____________________
Zana 23:38, 30 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja tnę kanty nożyczkami
Podczytuję i podglądam w miarę na bieżąco, ale najczęściej z telefonu, a z telefonu nie znoszę pisać.
Z piwkiem na leżaku mówisz? A u nas dzisiaj było zimno, wietrznie, a teraz leeeejeeee. No super, że leje, ale dlaczego akurat w weekend, hmmm....
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 10:36, 31 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Ja tnę kanty nożyczkami
Podczytuję i podglądam w miarę na bieżąco, ale najczęściej z telefonu, a z telefonu nie znoszę pisać.
Z piwkiem na leżaku mówisz? A u nas dzisiaj było zimno, wietrznie, a teraz leeeejeeee. No super, że leje, ale dlaczego akurat w weekend, hmmm....

Nożyczki też są fajne, ja przymierzam sie do kupna takich specjalnych nożyc do wąsów trawnikowych.
Ja znów w zasadzie tylko z telefonu piszę, dlatego często babole sadzę pisząc.

Oj wczoraj było u nas cudownie, ciepło i słonecznie. Przeniosłam chuśtawkę na placyk kamienny i opalałam się chuśtając się z córką. Muły dzień.
Widzisz to we Wrocławiu dzisiaj mamy taką kiepską pogodę, zimno, ciemno i kropi deszcz. Okropność, mam dość tej zmiennej chłodnej wiosny, choć wiem że deszcz jest bardzo potrzebny po takiej suchej zimie.
Miłej niedzieli!
____________________
sylwia_slomc... 21:53, 31 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Ale miałaś cudny wypad do Irenki
Maty na ogrodzeniach i ja mam tyle, ze trzcinowe, szybki efekt na parę sezonów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 21:55, 31 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Spędziłam dzisiaj fantastyczny dzień u Irenki z Miłkowa, w jej rajskim ogrodzie... Coś pięknego, dzień pełen inspiracji, nowego spojrzenia na ogród, rośliny, już zapowiedziałam mężowi, że tniemy trawnik i robimy wyspy jak u Irenki
A miałam już nic nowego nie robić w ogrodzie Jak dobrze, że jest Ogrodowisko.

No ale zobaczcie, co za wspaniała rodkowa wyspa w otoczeniu hakone



____________________
eVka 21:59, 31 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale miałaś cudny wypad do Irenki
Maty na ogrodzeniach i ja mam tyle, ze trzcinowe, szybki efekt na parę sezonów

Sylwia, no raj prawda??!! Byłaś to wiesz. Cudnie było
Maty bambusowe ponoć najwytrzymalsze spośród wszystkich naturalnych, no zobaczymy, ocenimy Oby na 4-5 lata wystarczyły, bo wtedy mi już wszystko zarośnie i nie będzie widać ogrodu od ulicy.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies