Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 09:18, 30 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)
Kanciki to będzie praca w ogrodzie na dziś dla męża. Miedzy rabatami a trawnikiem mam kostkę granitową ale trawa strasznie przerasta.

Mój mąż zawału by dostał, gdybym kazała mu kanty robić hehe.
Właśnie dlatego nie mam kostki na obrzeżach trawnika, bo cięcie kantów przy kostce chyba łatwe nie jest. Na pewno kostka trzyma w ryzach trawnik ale da się półksiężycem przy niej pracować?
____________________
Zuzka25 12:49, 30 maj 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
effka napisał(a)

Mój mąż zawału by dostał, gdybym kazała mu kanty robić hehe.
Właśnie dlatego nie mam kostki na obrzeżach trawnika, bo cięcie kantów przy kostce chyba łatwe nie jest. Na pewno kostka trzyma w ryzach trawnik ale da się półksiężycem przy niej pracować?


Zobaczymy, jak pójdzie Mówiłam od początku, żeby trawę trzymać w ryzach, bo będziemy wyrywać z pomiędzy kostek Ale generalnie trawnik, to nie moja "działka".
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
SlonecznyOgrod 12:52, 30 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O ile trawnik lubie kosic o tyle za kanciki trudno mi sie zabrac, jeszcze może się tak nie wkręciłysmy w to.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Gosialuk 14:40, 30 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ewa tak ci pięknie wszystko rośnie, że szok. Myśl o drugiej działce, bo miejsca na własne warzywka będzie Ci potem brakować. No chyba, że kosztem trawnika powstanie. Tylko co mąż na to?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kaz742011 16:17, 30 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
effka napisał(a)

Na razie jest ładnie, oby cały dzień tak było, jutro mają być ulewy.


U mnie teraz leje.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
eVka 17:01, 30 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)


Zobaczymy, jak pójdzie Mówiłam od początku, żeby trawę trzymać w ryzach, bo będziemy wyrywać z pomiędzy kostek Ale generalnie trawnik, to nie moja "działka".

Na pewno szybko się uporacie z trawnikiem, a raczej mąż się upora Powodzenia!
____________________
eVka 17:03, 30 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
O ile trawnik lubie kosic o tyle za kanciki trudno mi sie zabrac, jeszcze może się tak nie wkręciłysmy w to.

Kochana, Ty takie kanty zrobiłaś, że mucha nie siada, takich równiutkich nie potrafię robić. U mnie zawsze to spontan, stoję, patrzę, że pozarastane, biorę półksiężyc czy nożyce i lecę do nocy.
____________________
eVka 17:04, 30 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosialuk napisał(a)
Ewa tak ci pięknie wszystko rośnie, że szok. Myśl o drugiej działce, bo miejsca na własne warzywka będzie Ci potem brakować. No chyba, że kosztem trawnika powstanie. Tylko co mąż na to?

Dziękuję Gosiu Bardzo mi miło, że tak piszesz. Oj, cały czas o tym myślę, co będzie jak zabraknie tej działki za ileś tam lat. Myślimy czy nie podzielić jej tak, żeby na końcu choć mały kawałek wykroić na warzywnik
____________________
eVka 17:06, 30 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)


U mnie teraz leje.

U nas słońce!!! Ale już zapowiadają na jutro ulewy.
____________________
Zuzka25 18:53, 30 maj 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
effka napisał(a)

Na pewno szybko się uporacie z trawnikiem, a raczej mąż się upora Powodzenia!

Zrobiliśmy równo połowę. Półksiężycem nie daliśmy rady, nożem kuchennym było lepiej . Nie jest to lekka praca
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies