Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 18:21, 24 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
Ewa cóż powiedzieć... no booosko masz po prostu

Jaki nawóz na trawnik będziesz dawała we wrześniu?

Na mój tegoroczny co powinnam posiać? Polifoskę jakąś?

Dziękuję Cieszę się jak komuś podoba się mój mały raj na ziemi

We wrześniu sypnę jesienny Florovit do trawników.

Teraz chyba jeszcze mozesz sypnąć zwykły nawóz, byle nue ten długo działający. Ja kupuję zawsze specjalne do trawników typu Substral, Florovit czy Yara.
____________________
eVka 18:37, 24 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosialuk napisał(a)
Przy okazji prezentacji klona pięknie ogród się zaprezentował w trochę innych ujęciach.
Ciekawa jestem jakie plany Ci po głowie chodzą oprócz przerabiania rabaty przy wjeździe.

Tak, masz rację, nie pokazuję ujęć ogrodu z widokiem na dom rodziców bo nie ma jeszcze elewacji i nie ma się czym chwalić Na jesień będziemy ją robić to już będę częściej pokazywała ogród z różnych ujęć

Wjazdowa rzeczywiście przejdzie lifting, odchudzanie A rabata na tylnim ogrodzie będzie odrobinę poszerzona o jeżówki Delicious Candy. Aa i oczkowa też troszkę bo dosadzę zawilce Little Summer i paprocie.

A jak w przyszłym roku wszystko pójdzie dobrze, nie będzie jakiś zawirowań to ogród zmieni się na maxa bo będzie wielki wkopany basen prostokątny. Szkoda mi ogrodu (trawnika) ale chęć pływania i chłodzenia w lecie jest ponad trawę
____________________
ElzbietaFranka 21:35, 24 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
effka napisał(a)
Wspiełam się dzisiaj na taras do rodziców i zrobiłam kilka fotek z góry






Warto było się wspinać bo i fotki ładne.
Ewa zrobiłaś wszystko szybko i ciesz się, że nie musisz grzebać w ziemi na okrągło. Odpoczywaj kobieto na łonie tego co stworzyłaś. Przyrządy do odpoczynku widzę masz. Pięknie masz, trzcinnik dają fajny kolor.

Widzę, że masz wąskiego dęba czy to błotny czy jakiś inny.

Trawnik taki kosmaty widzę - tylko się turlać po nim no nie. Przystrzyżony wyżej bo tak nie wysycha.
Pobrałeś dobre nauki.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 23:27, 24 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)

Warto było się wspinać bo i fotki ładne.
Ewa zrobiłaś wszystko szybko i ciesz się, że nie musisz grzebać w ziemi na okrągło. Odpoczywaj kobieto na łonie tego co stworzyłaś. Przyrządy do odpoczynku widzę masz. Pięknie masz, trzcinnik dają fajny kolor.

Widzę, że masz wąskiego dęba czy to błotny czy jakiś inny.

Trawnik taki kosmaty widzę - tylko się turlać po nim no nie. Przystrzyżony wyżej bo tak nie wysycha.
Pobrałeś dobre nauki.

Pozdrawiam


Eku, dziękuję Ci bardzo za tyle słów pochwały i docenienia Bardzo mi miło!
Trzcinniki uwielbiam, choć KF w tym roku po ulewnych czerwcowych deszczach położyły się i już później były trochę pokraczne. Overdamy trzymają się idealnie.

Dąb to Green Pilar, bardzo fajne drzewo, duże piękne błyszczące liście i szybko mi rośnie. A Ty jesteś ze swoich zadowolona?

Trawnik koszę na przedostatni poziom w kosiarce, wysoko, bo rak szybko rośnie, że jakbym kosiła niżej to za dużo na raz by było. A po za tym nie podlewam go prawie wcale, deszcze padają co jakiś czas i to przy takiej wysokości koszenia wystarczy, żeby ładnie się prezentował. Kosmty i puchaty jak dywan shaggy

Uczyłam się od najlepszych

Buziaki!
____________________
SlonecznyOgrod 16:17, 25 sie 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
To tak jak ja, ja też teraz sporo odpoczywam
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
sarenka 17:26, 25 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
effka napisał(a)

Eku, dziękuję Ci bardzo za tyle słów pochwały i docenienia Bardzo mi miło!
Trzcinniki uwielbiam, choć KF w tym roku po ulewnych czerwcowych deszczach położyły się i już później były trochę pokraczne. Overdamy trzymają się idealnie.

Dąb to Green Pilar, bardzo fajne drzewo, duże piękne błyszczące liście i szybko mi rośnie. A Ty jesteś ze swoich zadowolona?

Trawnik koszę na przedostatni poziom w kosiarce, wysoko, bo rak szybko rośnie, że jakbym kosiła niżej to za dużo na raz by było. A po za tym nie podlewam go prawie wcale, deszcze padają co jakiś czas i to przy takiej wysokości koszenia wystarczy, żeby ładnie się prezentował. Kosmty i puchaty jak dywan shaggy

Uczyłam się od najlepszych

Buziaki!

Ewa, super trawnik. Koniecznie napisz mi jaka trawę wysiewalas. Ja będę szukać takiej na słoneczne stanowiska
____________________
Magda W samym sloncu
eVka 17:42, 25 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
To tak jak ja, ja też teraz sporo odpoczywam

Miło już mieć wszystko ogarnięte i tylko upiększać ogród
Daria, akurat teraz odpoczywam w 100%

____________________
eVka 17:45, 25 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sarenka napisał(a)

Ewa, super trawnik. Koniecznie napisz mi jaka trawę wysiewalas. Ja będę szukać takiej na słoneczne stanowiska

Megi, polecam bardzo Barenbrug Sport. Wytrzymała mieszanka traw, nie wymaga ciągłego podlewania, nie jest to typowo ozdobna elegancka mieszanka ale właśnie na codzienne intensywne użytkowanie.
____________________
sarenka 18:17, 25 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czytałam o tej trawie dobre opinie,ale ta co sialam Wembley też ma opinię ok,ale nasłonecznienie było silniejsze. W pewnym momencie przestałam podlewać bo to nic nie dawało i tak schła na wiór. Nie wiem czy się wyrobie jesienią żeby i zająć się likwidacja pędraków i przygotowaniem do wysiewu nowej trawy, chyba zostawię to na wiosnę


Miłego wypoczynku ja właśnie też na urlopie,ale w domu
____________________
Magda W samym sloncu
eVka 18:35, 25 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sarenka napisał(a)
Czytałam o tej trawie dobre opinie,ale ta co sialam Wembley też ma opinię ok,ale nasłonecznienie było silniejsze. W pewnym momencie przestałam podlewać bo to nic nie dawało i tak schła na wiór. Nie wiem czy się wyrobie jesienią żeby i zająć się likwidacja pędraków i przygotowaniem do wysiewu nowej trawy, chyba zostawię to na wiosnę


Miłego wypoczynku ja właśnie też na urlopie,ale w domu

Musisz najpierw zlikwidować pędraki bo inaczej nici z nowego trawnika.

Dziękuję i nawzajem! Miłego ogrodowego wypoczynku
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies