Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 00:44, 21 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AniazUroczyska napisał(a)
Ewo, możesz polecić miejsce, gdzie warto kupić hortensje hybrydki? Wysokie będą, utworzą duży krzaczor?

Kupiłam ten krzak u Ciepłuchy, to odmiana Diva Fiore, była strasznie droga ale córka mnie namówiła. Wydaje mi się, że ona nie rośnie jakas olbrzymia, moja caly czas ma taką samą wysokość a rośnie 3 sezon u mnie. Piszą w necie tak:
Dorasta do wysokości 80 do 150 cm przy szerokości korony 60 do 120 cm. W ciągu roku przyrasta, w zależności od warunków, od 5 do 20 cm.
Czyli szału nie ma
____________________
MiluniaB 09:42, 21 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
KasiaBawaria napisał(a)


Wlasnie mi sie taka red baron najbardziej podoba. Poodbno potrzebuje potasu i slonca by byc bardziej czerwona.

A mi nie, bym chciała mieć zupełnie red. Niektórzy na forum mają takie czerwone. Wydaje mi się, że to jednak zależy od kupionych sadzonek. Moje podlewane magiczną siłą do pomidorów i tak czerwieni nie łapią, a kiedyś miałam prawdziwie czerwone Red Baron
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
eVka 20:22, 21 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wspiełam się dzisiaj na taras do rodziców i zrobiłam kilka fotek z góry

____________________
andzia458 20:49, 21 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
No no jest na co popatrzeć.

A tunel na jakiej masz konstrukcji?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Magleska 21:05, 21 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Ewa
fajne te fotki z góry piękniutko masz

mnie też zaciekawił ten Twój tunel -pamiętam ,że pisałaś ,że Tata go robił chyba ?
jak uprawy w nim się sprawują ?
czy konstrukcja drewniana i na to folia ?
myślę o szklarence na przyszły sezon ,a jak nie szklarenka ,to właśnie może taki foliak na pomidorki .....

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 22:52, 21 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
andzia458 napisał(a)
No no jest na co popatrzeć.

A tunel na jakiej masz konstrukcji?

Dzięki, lubię ten widoczek

Tunel jest z drewnianych kantówek okryty folią tunelową. Tata zrobił sam, ma drzwi, dwa okna.
____________________
eVka 23:06, 21 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ewa
fajne te fotki z góry piękniutko masz

mnie też zaciekawił ten Twój tunel -pamiętam ,że pisałaś ,że Tata go robił chyba ?
jak uprawy w nim się sprawują ?
czy konstrukcja drewniana i na to folia ?
myślę o szklarence na przyszły sezon ,a jak nie szklarenka ,to właśnie może taki foliak na pomidorki .....

Buziaki

Miło mi Madziu Dziękuję!
Tunel jest z drewnianych kantówek i ma więźbę, wszystko okryte folią tunelową. W środku papryczki chili, zwykle, pomidorki koktajlowe, malinowe, bakłażany, superowo! Mniam
Szklarenki są super, mieliśmy kilkadziesiąt lat ale po nawałnicy trzy lata temu wszystkie szyby wyleciały w powietrze i musieliśmy ją rozebrać.
Nowe prawdziwe szklarnie są bardzo drogie, więc zdecydowaliśmy się na samoróbkowy foliaczek Polecam.

Buziaki
____________________
eVka 23:11, 21 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A pokażę wam jeszcze mojego Lucasa, Grabek rośnie drugi rok u nas i szaleje. Warto było robić dla niego wykop jak pod dom

____________________
andzia458 07:23, 22 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
effka napisał(a)

Dzięki, lubię ten widoczek

Tunel jest z drewnianych kantówek okryty folią tunelową. Tata zrobił sam, ma drzwi, dwa okna.


Ja kiedyś miałam drewnianą i w sumie nie było najgorzej. W tym roku kupiłam gotowy fokiak na rurkach PCV i niestety, u mnie się nie sprawdził. Ja mam pomidory giganty, ogromne krzaczory, po kilkanaście owoców w gronie i niestety, konstrukcja wygina się pod ciężarem. Będę dumać o czymś nowym na kolejny sezon a ten może zostanie pod ogórki, paprykę i arbuzy.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
eVka 10:44, 22 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
andzia458 napisał(a)


Ja kiedyś miałam drewnianą i w sumie nie było najgorzej. W tym roku kupiłam gotowy fokiak na rurkach PCV i niestety, u mnie się nie sprawdził. Ja mam pomidory giganty, ogromne krzaczory, po kilkanaście owoców w gronie i niestety, konstrukcja wygina się pod ciężarem. Będę dumać o czymś nowym na kolejny sezon a ten może zostanie pod ogórki, paprykę i arbuzy.

Polecam taką drewnianą konstrukcję, jest naprawdę wytrzymała. My mamy małe przekroje kantówek, bo nie kupowaliśmy specjalnie drewna, tylko wykorzystaliśmy to co akurat mieliśmy w garażu. Ale jak zrobisz z grubszych przekrojów będzie bardzo solidne.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies